Přejít na obsah

cukání motoru 1,6


ben06

Doporučené příspěvky

- AGR ventil může cukání způsobovat když blbne - zůstává vyset, furt otevřený apod. = vadný kus

jeho použítí udává ŘJ, při diagnostice akčních členů je slyšet když cvaká a toto je slyšet i u zahřátého motoru na volnoběh

(cvakavý zvuk před řidičem - ne před spolujezdcem to je odvetrání palivové nádrže)

u nafťáků AGR pouští spodiny do systému sání jen při zahřátém motoru, v otáčkách od volnoběhu do 2000. U benzínu to bude asi podobné, zkusím pohledat v DP

- splodiny jsou zavedeny ocelovo trubičkou do tělesa klapky, ale až za samotou přívěru ve směru do motru, tzn. nemělo by docházet k zanášení sací hadice

navíc splodiny z benzínu jsou plyny a ne saze jako u nafťáku. dle mě zaslepení nemá smysl.

Když jsem klapku čistil tak jsem koukal do té trubičky a je čistá a průchozí, klapka u jejího ústí jen lehce očouzená

- zasírání sání způsobuje odvětrání klikové skříně - plastová trubka co ráda praská zavedená do tlusté hadice sání před klapkou. Dostává se tam

olejová mlha a na ní se nabalují nečistoty

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ventil EGR u benzínu funguje stejně, vůbec ten zasraný nebyl a diagnostika nic nesignalizovala, plastová trubka byla fest zasraná od toho odvětrání motoru, zaslepením se asi zamezí přísunu zplodin a jestli to za minimální zátěže žere jen ty splodiny tak se nedivím že motor cuká.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- myslím že cukat by to nemělo asi byl ventil vadný a třeba pouštěl kdy neměl, koukal jsme dlo DP a je to prý nějaký kuželový ventil který se plynule otvírá / zavírá

- tobě to cukání výměna vyřešila? tak seper aspoň to bude návod pro ostatní

- ventil jako takový jde diagnostikovat vč nastavení přs VAG, při výměně by měl servis dle DP toto nastavení provést !

- "zasrání" od odvětrání (ojej) je normál a chce to pravidleně čisti. já občas tu hadici sundám a pročistím spoj odvětrání s tlustou harmonikovou hadicí sání - míń se pak špiní klapka

- jinak jak tu někdo píše o zaslepení AGR tak to určitě ne! u dieselů ano ale tady bych do toho nehrabal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo u mě výměna toho EGR vyřešila problém cukání motoru při konstantní rychlosti, už si na to taky někdo stěžoval že mu to občas ucukne v sekci řazení u TOURu ,kde jsem to taky popsal. Na jejich VASu nic nenastavili jen nechali projet kompletní sken auta po výměně, do zaslepení nepůjdu mám to ještě víc jak rok v záruce, sání se budu muset "víc" věnovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- tak hodně km bez vad

- nůžu si trošku přihřát polívčičku já :) mě totiž trápí bublinky v chladícím systému

nepozoruješ to náhodou taky? když třeba pomalu přidáváš na neutrál že by bylo slyšet bublání někde pod palubkou?

já se jich nemůžu zbavit a někdo je tu občas taky zaslechme a v servisu dokonce říkali že to je u této motorizace asi normální

že je občas slyší i v nových autech

- popř pokud máš lepší sesrvis tak se prosím optej jestli s tím nemají zkušenost (termostat a čidlo nové, voda neubývá, pumpa snad OK)

dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak díky, ale jak se znám zase nějaký problém

tvoji anabázi s bublinkama sleduju a nezávidím, podobný problém nepozoruju podívám se co to u mě dělá a když se to projeví dám určitě vědět, na můj servis bych nesázel zajímá je jen kontrolka a VAG a o tom co je normální už mám svůj názor byl jsem po servisech taky asi 10x s tím cukáním a nakonec se to vyřešilo až po mém tlaku na servis, já jsem akorát nechal dolét tak deci chladící kapaliny a oleje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...
  • o 4 roky později...

Ahoj, mám stejný problém u Octavie 1.6, 75KW, r.v.2001...při studeném motoru po staru jsou otáčky cca 1100, ale motor divně cuká, při přidání plynu a otackach cca 2500 cukání přestane....pokud vyjedu tak se cukání znovu objeví, dokonce se rozsvítí i kontrolka ASR, potom provoz normál, při dosažení teploty 90°C je vše OK...ale někdy při nižší rychlosti cca 50km/h mám zařazeno 4 a sešlápnu plyn, tak zase začne cukat, jako by se motor dusil, nebo chvili jel na 3 hrnky, ale po chvilce jak otacky vylezou nad 2000 tak je zase vše OK. Budu zkoušet nové svíčky + diagnostiku co napíše. Jestli někdo víte jak tento problém řešit, nebo co ho způbuje, dejte prosím vědět....Díky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, prosil bych o radu. Mám octavku 1.6 55 kw AEE rok - 1998 a takový problém s vynecháváním. Ze začátku motor běžel dobře za studena a za tepla vynechával v 1200 ot.min, 1500 ot.min a 1800 ot.min + - při přidání plynu na 3 rychlost a vyšší bylo to hlavně poznat do kopce. Dal jsem to na diagnostiku VAG ta psala závadu zapalovací modul, vyměnil jsem ho a problém přetrvává, pak byla špatná sonda problém taky přetrvává, pak jsem chvíli jezdil vyměnil jsem svíčky, zapalovací kabely, víčko rozdělovače a palec, vzduchový filtr a jednou jedu auto mi po cca 25 km jízdě chcíplo, nechtělo nastartovat po chvíli co vychladlo jsem ho nastartoval a dojel jsem s ním  až domu cca 21 km ale cukalo pořád. Doufal jsem že diagnostika ukáže víc ale auto bylo uplně bez závad, pak mě napada v rozdělovači je snímač otáček, mohl by být vadný ale čidlo jsem nemohl sehnat, vyměnil jsem tím pádem celý rozdělovač i s čidlem ale problém stále přetrvává. Divil jsem se protože máme Felicii 1.3 MPI a když se auto zahřálo tak chcíplo a až po vychladnutí zase kousek jelo a byl to snímač otáček tak proto mě to napadlo. Pak jsem namontoval zpět původní rozdělovač auto projedu cca 11 km a ani nevynechalo. Druhý den jedu do práce 4 km zastavím na křižovatce a rozjedu se a náhle začne zase vynechávat ale i ve vyšších otáčkách. Diagnostika pořád nic nepíše. Třeba jste se někdo s podobným problémem setkal. Příbuzný je automechanik ale krátce a říkal že to bude určitě nějaká blbost ale nepřišel na to. Byl bych moc rád za každou radu která Vás napadne 

Editováno: , autor: Vladimír Krejčů
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím,

mám 1.6 BFQ a také mě trápí cukání a to celkem dost silné vždy kolem 3000 otáčkách. Už jsem vyměňoval: Čidlo teploty, EGR ventil, svíčky, kabely, termostat, všechny filtry a lambda sondu. Zapalovací cívku jsem pouze ohmicky proměřoval, měla by být OK. Ve vagu jsem zjistil, že mám výpadky zapalování na 4. válci, ale přitom v paměti závad nic není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 3 roky později...
  • o 2 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...