Přejít na obsah

Symphony MP3 - problém s Maxidotem - nic nepomohlo


Zlejsek

Doporučené příspěvky

Dneska jsem dal do autí staronové Symphony MP3. Je to ta verze, která má napsáno MP3 na panelu, ne předělávka. myslím, že je ze Supa. Všechno funguje, maličko mě překvapilo jasnější podsvícení ale jinak OK, jen nastal problém s nefunkčním MaxiDOT displejem. Propátral jsem fórum, zkusil překódovat rádio, odpojit baterku na 2 hodiny, nic nezabralo. Popíšu co jsem prováděl, jestli máte někdo další nápad sem s ním.

Auto: OI 2002, výbava Business, originál Maxidot a multifunkční volant. Kódování původního Symphony bylo 00401.

Namontoval jsem nové Symphony MP3, překódoval na 00401. Funguje zap/vyp od klíčku, regulace osvětlení spolu s přístrojovkou, tlačítka ovládání na volantu taky ovládají co mají. VAG nehlásí žádný problém. Jen horní část Maxidotu je černá. Když vrátím původní rádio, jede normálně. Když zkusím překódovat na 00405, rádio jede, ale nefunguje ani maxidot ani ovládání ani klíček a rádio pořád svítí na max.

Co teď? Nechybí mi někde přeházet nějaké dráty? Někde jsem zahlíd, že rádio umí ovládání jak po třídrátu tak po CANu, nevím ale jestli to jde přehodit na mojem autě. Nechybí mi něco nakódovat na budíkách aby to spolu mluvilo? Nejhorší verze: není to rádio v pr....? Kdo víte, please help :help: :help: :help:

Díky

Zlejšek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík :-)

Propátrám fórum jestli najdu popisy konektorů

Myslíš, že bych měl odpojit současný třídrát ovládání? Nevede náhodou ten třídrát k rádiu taky od palubovky? Že bych to jen přepinoval ...

Do rádia na prostřední miniISO konektor vedou teď 4 vodiče, tři budou počítám ten třídrát, co je ten čtřvrtý netušíte někdo? Pohledám ten konektor.

Editováno: , autor: Zlejsek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze díky všem, maká jak má.

Kdyby to někdo taky dělal, přepojeno za budíkama. Rozebral jsem zelený konektor, odstřihl dráty třídrátového propojení z pinů 30 a 31 (bíločerný a bíložlutý) a napojil paralelně na vodiče z pinů 8 a 9 (comfortCAN, fialovobílý a fialový). Zbylý pin 32 od třídrátu (bíločervený) jsem jen vyndal z konektoru, ohnul zpět a zaizoloval. Práce na půl hoďky. Vše maká jak má, maxidot i multifunkční volant.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Ahoj, prošel jsem si všechny fóra na dané téma a nenašel jsem případ, kdy se nic neměnili a najednou to přestalo fungovat. Mám původní Symphony s CD a multifunkční volant. Dával jsem auto do lakovny na přestřik pátých dveří a po vrácení mi nefunguje MaxiDOT a po vytažení klíčku rádio pořád hraje. Když jsem se ptal, jestli nedělali něco s elektřinou, tak mi řekli, že pouze vypojili osvětlení v kufru a vyměnili pojistku pro vnitřní osvětlení. V čem by tedy mohla být závada? Někdo z okolí Ova, kdo by mi na to koukl? Díky. .o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Projdi si všechny pojistky. Hlavně ty menší v pojistkovém bloku. Tuším, že se bude jednat o 10-11-malá a 42-normal. Podívej se do příručky na rozmístění a popis.

Něco podobné jsem řešil u sebe s navi DX, kdy jsem si (blbec) vyrazil pojistku a taky mi to hrálo i po vytažení klíčku a dalo se vypínat pouze na navi. Na klíček to vůbec nereagovalo,...

Editováno: , autor: Lonanek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 let později...
V 15. 11. 2009 na 12:47, Zlejsek napsal:

Parááááda :-) Tak to snad zvládnu bez dalšího materiálu :-) úplně super, díky moc všem. Nevíte někdo co je ten čtvrtý drát na tom prostředním miniiso? nikde jsem nenašel pinout k tomu konektoru.

Abych neodpojil něco co nemám ...

jelikož mám ten samý problém,tak by mě taky zajímalo na co je ten čtvrtý drát?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 11. 2009 na 0:45, Zlejsek napsal:

Takze díky všem, maká jak má.

Kdyby to někdo taky dělal, přepojeno za budíkama. Rozebral jsem zelený konektor, odstřihl dráty třídrátového propojení z pinů 30 a 31 (bíločerný a bíložlutý) a napojil paralelně na vodiče z pinů 8 a 9 (comfortCAN, fialovobílý a fialový). Zbylý pin 32 od třídrátu (bíločervený) jsem jen vyndal z konektoru, ohnul zpět a zaizoloval. Práce na půl hoďky. Vše maká jak má, maxidot i multifunkční volant.

a je jedno jak ty barvy drátů nebo čísla zapojíš?dělal jsem to před zimou a nejede mi to

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...