Přejít na obsah

Automatické rozsvícení světel + dešťový senzor


Barborka

Doporučené příspěvky

  • o 7 měsíců později...

Ahoj,

takže, pročetl jsem si toto téma. Řešíte tady i coming/leaving home... mno. Já bych tohle chtěl nechat dokódovat. Mám výbavu style, xenon, senzor nad zpětným zrcátkem, ovšem přepípač dvětel nemá polohu auto. V maxidotu jsem nic nenašel, jen nastavení světel pro cestování např. v Anglii. Nebo jsem prostě slepý a Light Assit v maxidotu nevídím?

 

Kódování ve Škodovce asi nebude problém, že... ? Ikdyž nemám přepínač auto... prostě senzor nad zrcátkem by mohl poznat, jestli je tma nebo den :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusil bych tu aplikaci Carista a bt adapter, ja tam vidim (Yeti MR2017) tuto moznost nastaveni:
Coming-home lights - Coming-home světla (rozsvícení světel po otevření dveří řidiče)
Leaving-home lights (req. auto headlights) - Leaving-home světla (požadované automatické přední světlomety) (rozsvícení světel po odemknutí vozidla dálkovým ovládáním)
Coming-home lights mode - Režim Coming-home světel
Coming/leaving-home lights use... - Coming/leaving-home světla použití ...
Coming-home lights timer starts... - Coming-home světla start časovače ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, osobne napsal:

Zkusil bych tu aplikaci Carista a bt adapter, ja tam vidim (Yeti MR2017) tuto moznost nastaveni:
Coming-home lights - Coming-home světla (rozsvícení světel po otevření dveří řidiče)
Leaving-home lights (req. auto headlights) - Leaving-home světla (požadované automatické přední světlomety) (rozsvícení světel po odemknutí vozidla dálkovým ovládáním)
Coming-home lights mode - Režim Coming-home světel
Coming/leaving-home lights use... - Coming/leaving-home světla použití ...
Coming-home lights timer starts... - Coming-home světla start časovače ...

Zkusim, mrkni ještě prosim, jestli je tam MR2013. Dekuji. 

 

Jedna se o tento BT adapter? https://www.alza.cz/hobby/mobilly-obd-ii-bt-d4624328.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ja nepoznam, myslel jsem to tak, ze ja s Yeti MR2017 vidim v te aplikaci tamto.

 

BT adapter by mel byt hlavne verze 1.5 a ne 2.1, je to riziko, a je tu o tom tema.

https://forum.skodahome.cz/index.php?/topic/138926-Nakup-vhodneho--bezdrotoveho-OBD-adaptera-pre-kodovanie-a-diagnostiku-Skoda/VW/Seat/Audi-na-smartfonoch

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, osobne napsal:

To ja nepoznam, myslel jsem to tak, ze ja s Yeti MR2017 vidim v te aplikaci tamto.

 

BT adapter by mel byt hlavne verze 1.5 a ne 2.1, je to riziko, a je tu o tom tema.

https://forum.skodahome.cz/index.php?/topic/138926-Nakup-vhodneho--bezdrotoveho-OBD-adaptera-pre-kodovanie-a-diagnostiku-Skoda/VW/Seat/Audi-na-smartfonoch

 

OK, díky, jdu poprvé nakoupit na aliexpres... :-))

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
V 13. 7. 2017 na 20:49, Lu82 napsal:

Co presne v jednotce c.9 nakodovat aby slo automaticke sviceni, coming home a leaving home ? Prepinac svetel jsem sehnal a s diagnostikou umim ale nevim hodnoty kodovani ktere to aktivuji

Připojuji se k prosbě o návod na kódování. Vypínač jsem koupil, zrcátko mám s automatickým stmíváním, tedy čidla by tam měla být. Když zapojím vypínač s polohou auto, tak v té poloze auto svítí tlumená světla bez ohledu na denní či noční dobu. V maxidotu mám aktivovánu možnost zapnutí comming a leaving, která ale nefunguje.... Do Strakonic mám daleko, jinak bych tam zajel :-(.... Nebo, dokáže to někdo na Jižní Moravě?

PS: již jsem vyřešil.... Jen.dotaz na ty, kteří mají automatická světla z výroby. Lze nějak přes menu v maxidotu nastavovat  citlivost snímače světla pro přepínání světel?  Např. Fabie III má tuto možnost přes rádio.  Mám za to, že mi přepíná z denního svícení na tlumená světla příliš brzy. V diagnostice jsem našel nastavení, ale mám to na normál a tam jde nastavit jen zvýšená citlivost, já bych chtěl snížit....

Editováno: , autor: Stormy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
V 16. 6. 2020 na 13:45, mirkaroomster napsal:

Zdravím všechny, mám úplně stejnou prosbu ohledně nastavení automatického svícení. Vypínač jsem již koupil, zrcátko se stmíváním mám. Potřeboval bych pomoct s nakódováním. Chtěl jsem poprosit Ferdu25 ze Strakonic, ale na mé prosby nereaguje. Předem moc díky všem za pomoc

Prosím, pomůže mi někdo? Předem moc díky ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Sudetak napsal:

Někde tady na fóru jsem zahlédl seznam všech členů kteří se věnují kódování,

je tam i lokalita kde se pohybují.

 

Díky, zatím jsem nenašel. Ale přeci jenom bych raději Ferdu, kterého všichni chválí do nebes.

Bohužel vůbec nereaguje - už jsem mu psal za poslední měsíc několikrát :-((

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak jsem to dělal já (viz můj příspěvek ve vlákně kódování) kódoval jsem pomocí HEX+CAN kabelu a VCDS, Comming a leaving home by asi šlo i v Caristě....

Automatická světla

Vyměnit vypínač světel za vypínač s polohou Auto č. dílu 5L0941431E – důležité je označení E na konci. Také musíte mít vnitřní zpětné zrcátko samozatmavovací s čidlem deště a světla.

pak: Jednotka 09-Centrální elektrika/Kódování 07/Kalkulačka pro dlouhé kódování/ Byte 17, Bit 4 – Assintance řízení světlo (ADL) aktivní.

Zkontrolovat Byte 21, Bit 5 – snímač deště a světla (RLS) aktivní.

Coming/Leaving Home/

jednotka 09-Centální elektrika/Kódování 07/Kalkulačka pro dlouhé kódování/ Byte 17, povolit Bit 5 a 6, v případě, že to má fungovat přes mlhovky, tak bit 3. - funguje normálně s vypínačem světel na AUTO v závislosti na tom jestli je tma nebo světlo...V menu na maxidotu si můžu funkci vypnout.

Editováno: , autor: Stormy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdravim ,vlastnim Yetinu s klasickymi svetly bez senzoru automatickeho rozsvicovani.Na wishi jsem objevil ovladac svetel s senzorem ktery by mel nahradit toto automaticke rozvicovani.Bohuzel je tento spinac urcen pouze pro Skoda Octavia 2. Nevite nekdo zda ovladac z Octavie je stejny s ovladacem z Yetiny?podle oem je jine.jde o to zda tam bude pasovat a zda bude stejne zapojeni konektoru.

 

spinac.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...