Přejít na obsah

Automatické rozsvícení světel + dešťový senzor


Barborka

Doporučené příspěvky

Tak to je fakt skvělá informace :palec2: Takže pokud to chápu správně, stačí objednat nový spínač osvětlení a nechat si ho vyměnit? Předpokládám, že v autorizovaném servisu by s tím neměli mít problém. Taky by mě zajímalo, kolik cca stojí ten spínač. Fakt mám s této informace radost :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím. Podle ceníku mimořádné výbavy je tato funkce (light assistant, neboli světlopomocník :) ) za stejný příplatek 1600,- a to u všech verzí od Active výše. Moje vcelku myslím, že logická úvaha je ta, že potřebná čidla jsou ve voze už od Active a jedná se jen o výměnu spínače a funguje "tunel light" a v případě "coming a leaving home" ještě nutnost nějakého nakodování ŘJ a fungují taky. Jak říkám je to pouze moje domněnka, ale asi by mě její pravdivost potěšila (mám Active bez světlopomocníka :( ) Kdo víte dejte vědět. Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám výbavu experience a kódoval jsem. Pravda je, že jsem před kódováním nezkoušel funkci světel ale rovnou projel diagnostiku a ta hlásila nesmyslný signál z přepínače světel. Takže jsem hledal položku aktivace a teprve po odstranění chyby jsem zkoušel funkci, která byla OK. Pokud jde o čidlo, tak je integrované ve zpětném zrcátku se snímačem deště, takže pokud jsou automatické stěrače, jdou udělat světla ale jak je to přesně v jednotlivých výbavách nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě při objednávání dávejte pozor a kupujte přímo na yetiho, OII má jiný tvar toho kulatého rámečku (není kulatý, kdežto u yetiho je to kružnice). Takže brát opravdu jen 5L0 941 431 E, pokud vezmete 1Z0 (což je pro octu), pak je potřeba ho "ořezat", aby se vešel.

Jinak výměna je opravdu jednoduchá a zvládne ji snad každý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díval jsem se na výše uvedené stránky (skoda-parts) a koukal jako čerstvě vyoraná myš... To vše jde opravdu možné dodatečně dokoupit? A legálně? Je mi jasné, že jakýkoliv zásah do auta mimo autorizovaný servis by mě v současné době připravil o záruku (což nehodlám podstoupit), ale do budoucna je to opravdu cenný zdroj informací? Mimochodem, máte někdo zkušenosti s nákupem na tomto webu? A jak je to s následnou montáží - děláte si ji svépomocí, nebo máte tipy na nějaké šikovné servisy/mechaniky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Zdravím. Podle ceníku mimořádné výbavy je tato funkce (light assistant, neboli světlopomocník :) ) za stejný příplatek 1600,- a to u všech verzí od Active výše. Moje vcelku myslím, že logická úvaha je ta, že potřebná čidla jsou ve voze už od Active a jedná se jen o výměnu spínače a funguje "tunel light" a v případě "coming a leaving home" ještě nutnost nějakého nakodování ŘJ a fungují taky. Jak říkám je to pouze moje domněnka, ale asi by mě její pravdivost potěšila (mám Active bez světlopomocníka :( ) Kdo víte dejte vědět. Dík.

Mám výbavu ambition, senzor stěračů a zrcátka, ale po výměně spínače tunel light nefunguje.Svítí stále tlumená světla, nepřepíná na denní svícení, bez nutnosti nakódování to asi fungovat nebude.Díky za každou radu jak to řešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Mám taky Active, trochu jsem nad tím dříve dumal ( někde výše i můj příspěvek ) myslel jsem, že by to šlo, ale asi nemám sluneční čidlo. Má být někde před přihrádkou nahoře na palubce. Nikde jsem tam žádný otvor na přístup světla k čidlu neobjevil. Přidávám i stránku z ETKY, kde je čidlo vyobrazené ( pozice 14 ). A když není čidlo ani kodování nepomůže :) Nějak jsem pak vyšuměl a dále nepátral.

Yeti_slunecni_cidlo.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cidlo je v drzaku zpetneho zrcatka na skle s destovym senzorem. slunecni cidlo na palubce je jen pro automatickou klimatizaci.

A kde je potom čidlo pro verze Active, které nemají automaticky zatmívatelné zpětné zrcátko s dešťovým senzorem a automatická světla mohou mít taky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A kde je potom čidlo pro verze Active, které nemají automaticky zatmívatelné zpětné zrcátko s dešťovým senzorem a automatická světla mohou mít taky?

Presne takhle to mam na svem aute. Mam automaticka svetla ale destovy senzor jsem nemel, teda mel ale z fabriky byl jenom softwarove deaktivovany. Stacilo ho jen nakodovat a funguje i automatika na sterace(ze servisu potvrzeny ze moje auto nema destovy senzor a automaticky stmivane zrcatko taky nemam, jen obyc manualne sklopny). Takze bych tipoval ze v pripade priplatku za Light asist se montuje klasicky zrcatko, a svetelne cislo(spolecne s destovym senzorem ktery je deaktivovan).

Mam yetiho experience z roku 09, ale nebyl urceny pro cesky trh takze vybava experience nemela v zakladu samostmivaci zrcatko a destovy senzor, ani kontrolu tlaku v pneumatikach

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Je nějaká zvláštnost ohledně toho dodělání světelného asistentu?Mám otočný přepínač s funkcí AUTO,ten se tam nasadí a dál co?Napíchnout na VAG a tam něco povolit?Jdu s tím do servisu,auto mám v záruce,ale prý to ještě nedělali,tak jen abych případně poradil,co mají dělat?Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Udělá se jen výměna ovladače a tuším, že v komfortce se nastaví vše potřebné (2 nebo 3 položky se nastaví jako aktivní), na maxidotu pak budeš mít i funkci living a caming home. Samozřejmě je nutné mít senzor v zrcátku. Dělal jsem to v létě a už si to moc nepamatuji, je to otázka pár minut.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže hotovo,nicméně operace se protáhla přes hodinu.Ptal jsem se na postup,ale nic moc jsem se nedozvěděl,u auta jsem bohužel nebyl.Cena přepínače 1200KČ a mechanik nejprve nic nechtěl,ale když mu povídám,aby si vzal alespoň na pivo tak poslechnul.

Vše funguje,v maxidotu se objevila položka s nastavením světel,která tam předtím nebyla.

Takže potvrdím info,že u Yetiho Fresh lze světelný asistent dodělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahojte mam vybavu experience, mam autometicke svetla, doteraz fungovali v pohode za dna som chodil na dennych svetlach, zadne nesvietili, ale všimol si že zo 2 dni sa mi denne svietenie neaktivuje ani za dna, vzdy mi svietia xenony, neviete kde može byt chyba, inak pozeral som ten asistent a ja tam mam len funkcie coming a leaving home, a potom funkciu denne svietenie, funkciu tunel lights som tam nenasiel.Dakujem

Editováno: , autor: Joe1980
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...