Přejít na obsah

Automatické rozsvícení světel + dešťový senzor


Barborka

Doporučené příspěvky

Maba, naprosto s Tebou souhlasím. Ten slavnej senzor deště bych nechtěl ani zadarmo............      :kol-47:

No já k němu přišel tak že jsem jednou chtil šutrem do okna a tak jsem nechával měnit okno a ňouma technik popletl objedánku nového okna kde  měl byt jen senzor na světlo (co je v zrcátku) a místo toho objedna jak se senzorem na světlo tak i na déšť :D Takže zase proč ne ? :D Kabely tam udajně byly pro připojení takže stačilo zapojit a dodatečně zaaktivovat :) Ale otázka jse zda by se to nedalo nějak dodatečně kalibrovat ? :)

Editováno: , autor: HefK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky bych se podíval na stěrače jestli jsou gumičky OK. Taky jestli používáš flash off nebo jiný sajrajt proti dešti tak ti to rozhodí senzor. Jinak v diagnostice na měřených hodnotách lze zkontrolovat jak se senzor chová hodonota je 0 až 7 pokud ti senzor na suchém skle vykazuje jinou hodnotu než 0 tak je něco špatně. Jinak zkontrolovat zda není mezi sklem a čidlem nějaká bublina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted se vás zeptám já včera jsem si byl pro Yetáka 1.2 tsi 81kw  mám přepínač světel bez funkce auto,ale to mi nevadí jen bych rád věděl zda li jde vypnout osvětlení budíků když jedu na denní svícení,mám maxidot tek jestli se to tam někde nastavuje děkuji za rady.

Editováno: , autor: Martin RS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No očividně to zase kritizují ti, co to nikdy nevyzkoušeli, ale tak už to tom světě chodí...

 

to HeFk: Pokud ti to takto blbne, tak bych spíše tipoval na vadné nebo vadně usazené čidlo. Automatická světla fungují dobře?

 

Světla fungují OK ale je pravda že si párkrát postavila hlavu :) Třeba takhle v 10h ráno při odjedu kdy venku bylo snad 1000 ° C tak svítila furt hlavní a né denní :)

Editováno: , autor: HefK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted se vás zeptám já včera jsem si byl pro Yetáka 1.2 tsi 81kw  mám přepínač světel bez funkce auto,ale to mi nevadí jen bych rád věděl zda li jde vypnout osvětlení budíků když jedu na denní svícení,mám maxidot tek jestli se to tam někde nastavuje děkuji za rady.

 

No pokud já vím tak když máš jen obyč bez senzoru tak svítí na denní (přepínač na O)  jen ručičky a to zmenit nejde (nebo alespon na VAG jsem ti nenašel ;))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pokud já vím tak když máš jen obyč bez senzoru tak svítí na denní (přepínač na O)  jen ručičky a to zmenit nejde (nebo alespon na VAG jsem ti nenašel ;))

HefK-Jaký senzor myslíš?Deštový?Ten mám,je to výbava fresh+ jsem dokoupil Corner funkci jde mi jen o ty budíky aby při denním nesvítily.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Yeťáci,

vracím se k jednomu tématu. Rozhodl jsem se také si aktivovat automatické rozsvěcení světel na mém Yetíku (r.v. 2010, 2.0 TDi). Pročetl jsem si toto vlákno a myslím, že by to mělo jít i u mě předělat. Nemám Xenony, mám dešťový senzor, funkce corner mi jde. Co musím sehnat je přepínač světel, protože nemá polohu "Auto" a má označení 5L0 941 431 G (obsahuje poloha 0; parkovačky; potkávací světla). Mám ale možnost si půjčit přepínač s tou polohou "Auto" tedy 5L0 941 431 E, čehož jsem využil. Po záměně přepínačů mi v poloze "Auto" svítila potkávací světla a nevypla se ani na intenzivním slunci. A v Maxidotu se nic zapnout ani vypnout nedalo. Mám za to, že pokud to půjde, bude se muset přehrát software? Nějak jak to popisoval Snowmancze? Zvládne to autorizovaný servis nebo se raději obrátit za nějakou úplatu na nějakého místního šikulu? Díky

 

Aho jkluci, mám stejný problém jako Ota. Našel by se někdo z okolí Plzně, či Rakovníka?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Zdravím pánové! Má čerstvě Yetiho ve výbavě Fresh (rv 04/2016) bez automatického přepínání svícení-dešťový senzor mám. Auto je ale na operativní leasing a tudíž se bude možná vracet. Hádám správně, že v tomto případě nelze dokódovat přepínání světel? Není nějaka možnost navrátit změnu svícení zpátky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by mě taky zajímalo. Teď mám OIII a slyšel jsem, že jak to už má el. servisku, tak si ani prd s nakodováním. Jak se to napíchne, tak to online kontroluje na škodováckým serveru a jak je tam něco jinak, nahraje to originál.

Může to někdo prosím potvrdit, nebo vyvrátit????

 

Moc díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná to nahraje automaticky původní nastavení z výroby, ale v tom případě bych to reklamoval, protože zákazník tím nemůže být omezen na svých právech a může si do vozidla nechávat montovat a instalovat jakékoliv doplňky jakýmkoliv servisem.

Editováno: , autor: osobne
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by mě taky zajímalo. Teď mám OIII a slyšel jsem, že jak to už má el. servisku, tak si ani prd s nakodováním. Jak se to napíchne, tak to online kontroluje na škodováckým serveru a jak je tam něco jinak, nahraje to originál.

Může to někdo prosím potvrdit, nebo vyvrátit????

Moc díky.

Může někdo potvrdit nebo vyvrátit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ODISu žádnou takovouto funkci nenajdeš a elektronická servisní knížka nemá nic společného s online kódováním ze serveru. O funkce které se dodatečně nastaví přijdeš jen v případě softwarové aktualizace té určité jednotky, které se to tato nová funkce týká a jejím následným online kódováním. Ne každá jednotka po aktualizaci firmware vyžaduje toto online kódování. Rozhodně to není o tom, že při připojení na ODIS v autorizovaném servise se vyčte celé auto a automaticky online porovná s daty na serveru a v případě rozdílů se ihned jednotky kódují daty ze serveru. Tak to prostě nefunguje. Slavný online není schopen nastavit ani novou jednotku Amundsena pro Superba3 a i zde platí pravidlo, že pokud vše funguje, tak se problém nevytváří. ODIS se v případě online kódování přes řízené funkce ještě ptá zda jste si jisti, že to chcete provést. Taková je realita. Nemluvě, že jediný vlastník vozidla jste Vy a žádný online server.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zatím mi z toho vychází,že by to neměl být ani v mém případě žádný problém a ani v servise by neměli na nic přijít (i přes to, že mám zaplacený komplet servis v rámci operáku). Prosím tedy o radu, na koho se v okolí Prahy obrátit pro výměnu spínače a kódování. Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...