Přejít na obsah

Zatrhnutý žhavič - oprava závitu


lkar

Doporučené příspěvky

Ahoj,kluci můžete mi někdo poradit ohledně mého problému. Dnes jsem měnil žhaviče na 1.9 TDI PD. Na druhém válci mi žhavič nešel vyšroubovat ven,jen se točil,ale vytáhnout nešel.Nějaký šikula,který někdy měnil žhavič dodrbal závit (auto z bazaru). Musel jsem demontovat pár maličkostí,abych se dostal k žhaviči s kleštěma a při otáčení jsem to tahal ven,povedlo se asi po 20 min :aggressive: Na závitu u žhaviče bylo vydět,že to tam někdo rval přes závit. Nový žhavič jsem se tam pokoušel zašroubovat zlehka,ale zase se to jen protáčelo. Musel jsem tlačit klíčem na žhavič,aby se aspon někde chytnul závitu. Není tam zašroubovaný úplně,ještě by to nepatrný kousek sneslo,ale neměl jsem odvahu ho tam víc rvát. Je jasné,že závit v hlavě je po smrti,ale co dělat při případné další výměně žhaviče ??? Máte s tím někdo zkušenost?? Když jsem ten starý tahal ven,tak bylo vidět pár malých kovových pilin. nemůže so nějak ublížit motoru, jestli spadla nějaká pilinka i dovnitř ? Taky nevím,jestli ten žhavič jde přímo do válce,nebo je tam ještě nějaká předkomůrka. prosím o vaše názory a rady.Předem moc děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...