Přejít na obsah

Těsnění dveří


67jitka58

Doporučené příspěvky

Dvojté těsnění u OII je hodně znát, taky mě to u OI ruší. Trošku mě ale pomohlo, když jsem na těsnící gumu nanesl grycelin. Kupodivu to slušně vytěsnilo a hluk ustal ale jen do doby, kdy se vsáknul do gumy... Kam by jsi chtěl tu dodatečnou gumu osadit ? Mě připadá, že tam už nikde není místo. Pravda je, že toto by chtělo nějak poléčit, to souhlasím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lem na zadních dveřích, když otevřeš přední, ve spáře mezi předníma a zadníma dveřma je od zadních ještě kus "plechu" pod předníma jakože vyplňuje mezeru (směrem do směru jízdy), nevim jak jinak bych to popsal, fotit se mi to nechce ... na to by to šlo uchytit ... :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

AHOJTE,

já bych se také přiklánil pro foto :-)

Lem na zadních dveřích, když otevřeš přední, ve spáře mezi předníma a zadníma dveřma je od zadních ještě kus "plechu" pod předníma jakože vyplňuje mezeru (směrem do směru jízdy), nevim jak jinak bych to popsal, fotit se mi to nechce ... na to by to šlo uchytit ... :palec2:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to Ti závidim, mám na krátký "lem" jen po okno, dál už nic ... V tomto případě věřim, že by se na vrakáči dalo vybírat, stačí jen nasunout na lem hotový těsnění ... varianta by byla i na lem nalepit něco jako těsnění co se dává do oken, jen problém, že se dělají buď bílé nebo hnus hnědé ... lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, pridal bych se s dotazem trochu na tohle tema - mam Tour kombi a dvere u ridice na hrbolate ceste jakoby mlaskaji. Nejak tam vrze ta guma v tesneni, zrovna me u ucha, takze me to trochu vadi. Je to tim jak jsou ty dvere tezky a jakoby se trosku houpou v pantech nebo spis tam pruzi kastle.

Dotaz: je nejak mozny seridit jak moc jsou dvere primacknuty, treba nejak zamkem nebo tim protikusem zamku, jejich polohou? Nejak by se to prece melo dat seridit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, tím hákem myslím na druhé straně na B sloupku který zapadá do zámku.

Hm, ja to tedy jeste nezkousel, ale podle me to vypada jako ze ty srouby maj nejakou kuzelovou hlavu takze vymezi pozici toho haku pri utazeni - nevypada to na sisaty diry. Mozna je to ale udelany nejak jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem hledal a toto prozatimní výsledek pro ty co mají lem na zadních dveřích odspodu až nahoru:

http://www.guma.cz/profilova_guma-kompaktni.htm

Profily s kovovou výstuží - pirely

7033

Š 120

33 Kč/m

nebo "Lemovka" na téže stránce o kousek níž 09 00 53 -47 Kč/m

Jinak pro "bezlem" přemýšlím a až na to přijdu, tak půjde zadělat i spára u předních dveří ...

A co se týče černého těsnění do oken, už jsem teda našel, jen kdyby šlo objednat méně než 70m ... zkusim ještě najít ... zítra hodim foto, jak vpadá těsnění do oken ve spáře B-sloupku ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tady foto těsnění do oken bohužel v hnědé barvě, takže šlo hned dolů ... jinak na první fotce viditelný lem, o kterém tady celou dobu hovoříme ... těsnění v černé by bylo dokonalé, jen ho najít v rozumné délce, nejlépe dle požadavku, popř. ještě baleí po 6m ...

post-4692-1259067993_thumb.jpg

post-4692-1259068008_thumb.jpg

post-4692-1259068019_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co tohle ? http://www.gumex.cz/cz/pryzove_profily/PRYZOVE-PROFILY/8/7

post-6633-1259094427.jpg

nebo http://www.gumex.cz/cz/pryzove_profily/MIK...Y-V-METRAZI/8/0 - ten mají dokonce v různých rozměrech od 2,5x8 do 20x40 mm.

post-6633-1259095487.jpg

Jsou sice mikroporézní, ale černý, samolepící, 6,3 mm vysoký. S Gumexem mám ty nejlepší zkušenosti, berem občas nějaký speciální profil nebo hadicový sortiment do firmy.

Zítra se zkusím zastavit na jejich prodejně v Praze, jestli mi dají kousek vzorku. Odzkouším, nafotím.

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten první jsem našel tady: http://www.fototapety.cz/2979-samolepici-materialy/?pg=2

Otázka toho Tvého je jestli to prodávají v jiné metráži než 450 (3x150) metrů, fakt bych nevěděl co se zbytečnými 449-ti metry :palec2::smich:

A kdyby jo, docela by mě zajímal tento profil pro zadělání mezery bez lemu (taky metráž 100m?)

post-4692-1259168458_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže pánové, dnes jsem byl v GUMEXu a koupil jsem za 119,- Kč 4x1,2 metru profilu 8x10mm (á 20,- Kčm/m/jeden pruh). Není problém koupit jakoukoliv délku, posílají i bezplatné vzorky. Jsou to sice 4 spojené pruhy, ale to až zas tak navadí.

Zatím jsem to zkusil nalepit nanečisto, jen malý kousek, nebyl navečer čas a světlo. Myslím, že jsem našel to, co hledáme. Těch 8 mm výšky je tak akorát, přední dveře gumu trochu přimáčknou a těsní to. Jen asi budu aplikovat nějakou kvalitní oboustrannou lepící pásku (lepit lepidlem se mě to nechce) i na kolmou hranu zadních dveří, po zavření předních se guma trochu "odšklebila", cca 0,5 mm. Není to hezký a profil by byl zbytečně namáhanej na střih.

Štve mě, že u OI je věčně zašpiněnej zadní podběh pod dveřma, tak jsem to zkusil zkušebně dát i na zadní dveře, jako pokračování horního vnějšího těsnění dveří (takový tý "sametkopryže") a asi to tam taky půjde.

Nalepím asi o víkendu, pokud bude ještě tahle hezky jak je teď. A uvidíme, jak dlouho to vydrží......... .

Tady jsou fotky:

post-6633-1259177518_thumb.jpg post-6633-1259177525_thumb.jpg post-6633-1259177529_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...