Přejít na obsah

Těsnění dveří


67jitka58

Doporučené příspěvky

A ještě jsem možná přišel na to, jak to udělat přes celý dveře v jednom kuse až nahoru i mimo ten lem, aby to bylo hezký a nebylo to složený z dvou odlišných profilů! Zatim to sice mám jen v hlavě, realizace musí počkat na dodání komponentů.

Napadlo mě slepit vysoceadhezivní oboustrannou páskou od 3M bočně dva proudy toho těsnění k sobě. Dvojitý proud by byl ovšem jen v oblasti bez lemu. Na lemu by pokračoval již jen jeden proud těsnění. Jeden proud dvouproudu (jéžiš, to je slovosled :) ) bych pak tou vysoceadhezivní oboustrannou páskou od 3M přilepil zevnitř na rám okna. Pokud by se těsnění moc ohýbalo dovnitř a netěsnilo to, dvouproudá část těsnění by šla zpevnit nalepením tenkého plechu, natvarovaného to tvaru okenního rámu (není rovný, je to obrovský rádius).

Dobrý ne?

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, zadní dveře už mám taky oblepený, prozatim jsem tam nacpal to hnědý těsnění (není tam vidět) na vnitřní hranu dveří a zatim čekám na výsledek špinění či ne, protože by byla potřeba výška aspoň 10mm

toto nevypadá špatně, jen by to ten čtvercový nebo obdélníkový průřez chtělo vyšší a nalepit přímo na lem a ne hranu ... memyslíš, že by se "mačkal" dveřma líp? Stejně tak by nešlo na střih a lepení by nemuselo být tak agresivní, čili oboustranka bez problému ... :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pokud by se měla těsnit jen ta mezera okenních rámů, pak myslím, že to těsnění, jak navrhuješ, pujde asi na bezlem snáz přidlepit, než to moje obdélníkové. Návaznost na obdélníkové těsnění na lemu si ale nedovedu z estetického hlediska dost dobře představit.

Zítra by měla přijít ta oboustranná páska, tak se na to o víkendu vrhnu. Jsem na to sám zvědav, jak můj pokus dopadne....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já nevím, sice cena za metr je třetinová oproti GUMEXu, ale nenašel jsem na jejich e-shopu možnost zakoupit pouze cca 1,2 m (tolik je přibližně potřeba na jedny dveře, pokud se těsnění dá po celé délce).

No pokud by se to dalo od rohu podběhu u pantů po střechu, tak je to malinko víc než 1,2m a x 4 dveře to už bude víc metrů. Oproti gumexu to je už samolepící, výška by mohla stačit (myslím ten rozměr 12x10mm) a balení 70m pro 3 nebo 4 lidi by zase nebylo tak moc?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pokud by se měla těsnit jen ta mezera okenních rámů, pak myslím, že to těsnění, jak navrhuješ, pujde asi na bezlem snáz přidlepit, než to moje obdélníkové. Návaznost na obdélníkové těsnění na lemu si ale nedovedu z estetického hlediska dost dobře představit.

Zítra by měla přijít ta oboustranná páska, tak se na to o víkendu vrhnu. Jsem na to sám zvědav, jak můj pokus dopadne....

Nezapomeň vyfotit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Počítám s tím.

Jen se lepení trochu pozdrží z technologických důvodů. Dodavatel té oboustranné pásky v technických údajích upozorňuje, že plná pevnost spoje je po 48-72 hodinách (to by měl být dokonce nerozlepitelný bez poškození lepených dílů). Tak teď zkouším na kousku profilu varianty spojení těch dvou profilů k sobě, co bude držet líp. Jestli původní samolepící páska, co je na profilu nebo ta od 3M. Nechci to uspěchat, aby to pak na autě drželo a vydrželo. Přeci jen lepení EPDM, pryže a plastů je "vyšší dívčí" a ne vše co se z běžných lepidel nabízí, dokonale (a tím myslím pevně a trvanlivě) tyhle materiály slepí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

tak už někdo zjistil něco nového??? měl bych o to těsnění velký zájem, takže pokud by do toho někdo šel a koupil to velké balení, tak bych si část vzal...

Díky...

Ahoj,viděl jsem samolepící těsnění profil D výška 8 mm.normálně v metráži v obchodě ale ještějsem se tam nedostal.1metr 28kč.Černé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Počítám s tím.

Jen se lepení trochu pozdrží z technologických důvodů. Dodavatel té oboustranné pásky v technických údajích upozorňuje, že plná pevnost spoje je po 48-72 hodinách (to by měl být dokonce nerozlepitelný bez poškození lepených dílů). Tak teď zkouším na kousku profilu varianty spojení těch dvou profilů k sobě, co bude držet líp. Jestli původní samolepící páska, co je na profilu nebo ta od 3M. Nechci to uspěchat, aby to pak na autě drželo a vydrželo. Přeci jen lepení EPDM, pryže a plastů je "vyšší dívčí" a ne vše co se z běžných lepidel nabízí, dokonale (a tím myslím pevně a trvanlivě) tyhle materiály slepí.

Takže po odmlce (moc práce před koncem roku a venku je brzo tma) jsem se zase dostal k řešení těsnění. Oboustranka nedržela k mé dostatečné spokojenosti, takže jsem to konzultoval s GUMEXem. Objednáno kyanokrylátové (vteřinové) lepidlo CYBERBOND CB2004, co dobře lepí pryž-pryž a i pryž-kov. 20gr za 147,- Kč bez dopravy není moc. Mám to už namyšlený, že slepím dva profily k sobě nakolmo a pak je přilepím k rámu okna (slepený dvouproud) a na ten lem (jednoproudou část). Nevím ale, jestli se k tomu dostanu, nemám garáž a meteorologové hrozí mrazy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže po odmlce (moc práce před koncem roku a venku je brzo tma) jsem se zase dostal k řešení těsnění. Oboustranka nedržela k mé dostatečné spokojenosti, takže jsem to konzultoval s GUMEXem. Objednáno kyanokrylátové (vteřinové) lepidlo CYBERBOND CB2004, co dobře lepí pryž-pryž a i pryž-kov. 20gr za 147,- Kč bez dopravy není moc. Mám to už namyšlený, že slepím dva profily k sobě nakolmo a pak je přilepím k rámu okna (slepený dvouproud) a na ten lem (jednoproudou část). Nevím ale, jestli se k tomu dostanu, nemám garáž a meteorologové hrozí mrazy.

Nezapomeň dát foto,nějak si to nedokážu představit ten dvojproud.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lepidlo přišlo dnes. Ten dvouproud vypadá takto

post-6633-1260568012_thumb.jpg post-6633-1260568019_thumb.jpg

Je to zatím pokusně slepeno, lepidlo drží jako čert, trhá se spíš ta guma při namáhání pokusem o odtržení. Plochy těsnění mají ty lepící plochy proti sobě zrcadlově otočeny, aby se to dalo nalepit na lem dveří a okenní rám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 roky později...
;) , koukni se na přispěvek nad Tvym poslednim přispěvkem a všimni si co piše ;) jak když jsem jezdil z Ol , jsem to musel vyřešit pouze přidavnym těsněnim , dveře byly nastavovane , těsněni nove a pořad foukalo , od te doby co jsem tal něco navic je klid ,a bratranek si do dneška nestěžuje ;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...