Přejít na obsah

Olej do 1.2HTP


Kokeš

Doporučené příspěvky

Používá někdo do Škody Fabie 1.2 HTP oleje od firmy Texaco????Jestli jo,tak jaký a zkušenosti. :D

nedaval by som ten olej ja davam OMV Syn Com a mam pokoj auto taha super a nemam problemy -_-;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A proč by ho tam něměl dávat pokud splňuje normu VW pro tento motor tak proč ne.Ne vždy jsou super oleje od OMV Shell a pod. jediné co mužeš používat.Je tu někde diskuze o oleji na 1.4MPI stači přečíst a uvidíš že každej preferuje něco jineho.Jinak vše o olejich na www.oleje.cz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

caffte fabčáci

chcel by som sa opytat kto ma skusenosti z vymenou oleja na 1.2 HTP 47kw

ak by ste mi mohli poradit ako treba dat dole plastove veko motora popripade kde je olejovy filter popripade ine prakticke skusenosti

nie sme ziadne B-ecka s motormi mame kazdy nejake skusenosti len na fabii olej menime prvy krat a neradi by sme nieco pokazili

akoze strhnut to veko na silu to vie kazdy preto chcem vediet ci tam nie je nejaka ina finta...

...........vdaka :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Olej jsem si neměnil, zatím jsem byl vždy v servisu, ale vždy jsem byl přítomen. Plastový kryt není třeba sundávat, pouze víčko, aby ti tam při vypouštění šel vzduch a vytekl všechen olej. Jinak filtr je mezi maskou a motorem, pod takovým plastovým cilindrem s matkou na vrchu. Za matku povolíš a vyšroubuješ. Pro výměnu budeš potřebovat krom filtru i těsnění o-kroužek (bílý), uvidíš ho po demontáži cilindru s filtrem. Pak už jen našroubovat zpět šroub na vaně, cilindr s filtrem a může se lít olej. B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Muj rocni probeh je asi okolo 7000 km, od prosince do dubna je auto garazovano ve vytapene garazi, takze v zime nejezdim.

Blizi se mne termin rocni servisni kontroly a olej si chci prinest vlastni.

Mam vybrany Shell Helix Plus a to bud 5W40 nebo 10W40.

Ktery je vhodnejsi pro 1.2/47kW HTP?

5W40 - ten bych musel kupovat

10W40 - muzu ziskat na benzince Shell za Smart body

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Muj rocni probeh je asi okolo 7000 km, od prosince do dubna je auto garazovano ve vytapene garazi, takze v zime nejezdim.

Blizi se mne termin rocni servisni kontroly a olej si chci prinest vlastni.

Mam vybrany Shell Helix Plus a to bud 5W40 nebo 10W40.

Ktery je vhodnejsi pro 1.2/47kW HTP?

5W40 - ten bych musel kupovat

10W40 - muzu ziskat na benzince Shell za Smart body

Tak nad čím přemýšlíš? Ber ten druhý a hotovo, specifikaci bez problému splňuje, tak není co řešit. A na 7tkm za rok je snad i té plné syntetiky škoda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Muj rocni probeh je asi okolo 7000 km, od prosince do dubna je auto garazovano ve vytapene garazi, takze v zime nejezdim.

Blizi se mne termin rocni servisni kontroly a olej si chci prinest vlastni.

Mam vybrany Shell Helix Plus a to bud 5W40 nebo 10W40.

Ktery je vhodnejsi pro 1.2/47kW HTP?

5W40 - ten bych musel kupovat

10W40 - muzu ziskat na benzince Shell za Smart body

pokial to mas za Smart body nieje co riesit ber 10W-40, normu splna.

Ak si vies aj nieco ineho vybrat za smart body, tak si kup olej za polovicnu cenu a smart body vyuzi lepsie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jiny olej nez Shell davat nechci. Asi tam dam Shell Helix Plus 10W40. Ten muzu sehnat za smart body. Pri dalsi vymene za rok dam uz Ultra 5W40.

Ted mne jde predevsim o co nejnizsi naklady za kvalitni olej.

Tak to bych nedělal každej rok jiná specifikace oleje nebude asi to prave ořechove pro motor když tam dáš ted 10W40 tak už ho tam nech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...