Přejít na obsah

Olej do 1.2HTP


Kokeš

Doporučené příspěvky

Obecně mají autorizované servisy takové oleje dle norem VW, které předepisuje výrobce = ŠA. Značka může být jakákoli, mají prostě takový, který nakoupí pro ně v dané normě nejvýhodněji.

 

Podle dílenské příručky jsou pro tvůj motor předepsané tyto oleje:

Specifikace motorového oleje pro vozidla s pevnými servisními intervaly (QG0, QG2) - VW 501 01 nebo VW 502 00.

Specifikace motorového oleje pro vozidla s proměnlivými servisními intervaly (QG1) - VW 504 00 nebo VW 503 00.

 

Aby to nebylo tak jednoduché, tak tady jsou náhrady za uvedené normy:

Oleje s normou VW 504 00 jsou určeny pro benzínové motory a lze jimi nahradit oleje VW norem: VW 501 01, VW 502 00, VW 503 00, VW 503 01.
Oleje s normou VW 507 00 jsou určeny pro naftové motory a lze jimi nahradit oleje VW norem: VW 506 00 a VW 506 01, pro pevný interval výměny i 500 00, 505 00 a 505 01.

 

Z toho lze odvodit, že pokud ten olej má sdruženou normu VW 504.00 / VW 507.00, lze ho v tvém motoru použít. Podle tebou udaného čísla dílu G052545M6 tomu tak je (alespoň z toho mála, co se o něm dá najít na netu):  0W-30 / VW50400 / VW50700. Otázka je, zda to není zrovna finančně nejnákladnější volba, vzhledem k tomu, že zrovna oleje této normy jsou v autorizáku ty nejdražší...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi to nedalo spát a dnes jsem tam do Autoškoda Myslivec Podbořany zavolal a nakonec musel přiznat, že udělali účetní chybu a naúčtovali mi úplně jiný olej a že tedy mi přeplatek vrátí. Je to docela síla. Protože normální člověk nemá šanci v 90% vůbec zjistit, že je tam chyba. Vždyť do teď nevím, co je to za číslo oleje vůbec. To není chyba. ale normální podvod na zákazníka, jestli si toho všimne nebo ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě mi navíc naúčtovali elektroinstalaci. Je tohle vůbec normální. Jestliže člověk pojede do servisu s tím, že ho okradou a musí si všechny součástky označit, tak to v tomhle státě musí špatně dopadnout. Dělají v servisech jen zloději a ještě mají tu drzost to zveřejnit v daňovým dokladu. Mělo by se to dozvědět co nejvíce lidí. :angry:

pokračovat budu s další zkušeností s Varnsdorfským servisem se Škoda Fabia 2011 TSI.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 24. 7. 2019 na 16:15, Pepalinux napsal:

Ještě mi navíc naúčtovali elektroinstalaci. Je tohle vůbec normální. Jestliže člověk pojede do servisu s tím, že ho okradou a musí si všechny součástky označit, tak to v tomhle státě musí špatně dopadnout. Dělají v servisech jen zloději a ještě mají tu drzost to zveřejnit v daňovým dokladu. Mělo by se to dozvědět co nejvíce lidí. :angry:

pokračovat budu s další zkušeností s Varnsdorfským servisem se Škoda Fabia 2011 TSI.

Asi tak značkový servis nakupuje olej 5w30 ve 504.00 507.00 na proměnlivý interval  za max 170 Kč za litr a prodává za 900 Kč .Tak to bohužel je, já koupím to samé za Shell 5w30 za 4 litry do 700 Kč .

U mě to je hodně velký byznys a to pouze za olej.

A odbornost servisů Škoda je na hodně špatné úrovni.Je to pouze o lidech,ti lepší jdou jinde a tak to potom vypadá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Ahoj , mam jeden dotaz Fabia 1.2 HTP 47 kw 2006 od nova sa tam dava olej castrol magnatec 5w-40 c3  norma vw 502.00 . teraz sa objednaval novy olej tiez castrol magnatec c3 ako doteraz ale ako sme ho rozbalili je tam nejaky novy obal ale neni nanom uz specifikacia VW . Vie niekto poradit ci ho mozme pouzit ? 

IMG_1887.JPG

IMG_1888.JPG

Editováno: , autor: m.a.r.e.k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když to půjde bezproblémově vrátit, tak proč to nevrátit, ale jinak byh se toho oleje nebál. Pro jednou a třeba na zkrácený interval to motoru neublíží. VW specifikaci to nemá, ale ACEA C3 nebude špatný olej. 

Mazivářská poradna

oleje pema

petroleum

paramo

 

porovnávání specifikací

Editováno: , autor: McMatej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...