Přejít na obsah

Olej do 1.2HTP


Kokeš

Doporučené příspěvky

Jiny olej nez Shell davat nechci. Asi tam dam Shell Helix Plus 10W40. Ten muzu sehnat za smart body. Pri dalsi vymene za rok dam uz Ultra 5W40.

Ted mne jde predevsim o co nejnizsi naklady za kvalitni olej.

Tak to bych nedělal každej rok jiná specifikace oleje nebude asi to prave ořechove pro motor když tam dáš ted 10W40 tak už ho tam nech.

Proc by to nebylo prave orechove pro motor? Pokud je olej kvalitni a splnuje normu, tak prece nemuze motoru vadit, kdyz tam dam kazdy rok jiny, tomu neverim.

Motoru by valilo, kdybych tam nalil nejaky smejd, ale kdyz je olej kvalitni, tak to podle me neni naskodu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jiny olej nez Shell davat nechci. Asi tam dam Shell Helix Plus 10W40. Ten muzu sehnat za smart body. Pri dalsi vymene za rok dam uz Ultra 5W40.

Ted mne jde predevsim o co nejnizsi naklady za kvalitni olej.

Tak to bych nedělal každej rok jiná specifikace oleje nebude asi to prave ořechove pro motor když tam dáš ted 10W40 tak už ho tam nech.

Proc by to nebylo prave orechove pro motor? Pokud je olej kvalitni a splnuje normu, tak prece nemuze motoru vadit, kdyz tam dam kazdy rok jiny, tomu neverim.

Motoru by valilo, kdybych tam nalil nejaky smejd, ale kdyz je olej kvalitni, tak to podle me neni naskodu.

na skodu to urcite nieje, ale ani na uzitok...

Motor si vytvori potrebne vole a "zvykne si" (alebo ak chcete "sadne si") a kazdy olej ma trochu inu hustotu, inu viskozitu, iny viskozitny index, inu alkalicitu, ine rozpustacie schopnosti, ine aditiva, ine antooxidanty, ine detergenty, vytvara inak hruby film... atd atd... (to vsetko plati pre rovnaku normu)

Takze uz len z toho si sam mozes vytvorit usudok ako striedanie olejov ucinkuje na motor.

Jednoznacne sa nedoporucuje pricasto menit znacku oleja.

Idelane riesenie: je najst si vyrobcu oleja a od neho kupovat urcity (nie vybehovy) model, ktory splna Vase predstavy a prislusne normy a zostat pri nom po celu dobu. (Ak vyrobca model zmeni, tak prejst na neho...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mel z fabriky naplnenej prave Shell Helix Ultra 5W-40, mimo jine taky proto jsem u nej zustal...

Mě by konkrétně zajímalo, jak všichni víte, co jste tam měli z fabriky. To jste to měli v servisní knížce? Já jsem volal až do bolky, abych to zjistil, tam si mě předávali, jak horký brambor, ale konkrétní odpověď jsem nedostal. Prý se to zjistit nedá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jiny olej nez Shell davat nechci. Asi tam dam Shell Helix Plus 10W40. Ten muzu sehnat za smart body. Pri dalsi vymene za rok dam uz Ultra 5W40.

Ted mne jde predevsim o co nejnizsi naklady za kvalitni olej.

Tak to bych nedělal každej rok jiná specifikace oleje nebude asi to prave ořechove pro motor když tam dáš ted 10W40 tak už ho tam nech.

Proc by to nebylo prave orechove pro motor? Pokud je olej kvalitni a splnuje normu, tak prece nemuze motoru vadit, kdyz tam dam kazdy rok jiny, tomu neverim.

Motoru by valilo, kdybych tam nalil nejaky smejd, ale kdyz je olej kvalitni, tak to podle me neni naskodu.

na skodu to urcite nieje, ale ani na uzitok...

Motor si vytvori potrebne vole a "zvykne si" (alebo ak chcete "sadne si") a kazdy olej ma trochu inu hustotu, inu viskozitu, iny viskozitny index, inu alkalicitu, ine rozpustacie schopnosti, ine aditiva, ine antooxidanty, ine detergenty, vytvara inak hruby film... atd atd... (to vsetko plati pre rovnaku normu)

Takze uz len z toho si sam mozes vytvorit usudok ako striedanie olejov ucinkuje na motor.

Jednoznacne sa nedoporucuje pricasto menit znacku oleja.

Idelane riesenie: je najst si vyrobcu oleja a od neho kupovat urcity (nie vybehovy) model, ktory splna Vase predstavy a prislusne normy a zostat pri nom po celu dobu. (Ak vyrobca model zmeni, tak prejst na neho...)

-_- Jasne, rozumim. Samozrejme, ze nebudu do motoru let kazdy rok jinou znacku oleje, ten muj nazor byl pojat trochu lehkovazneji.

Nicmene v realu si to predstavuji asi takto:

Nevim, co mne do motoru naleli ve fabrice, ale ted po roce pouziju Shell Helix Plus 10W40 (ten by mne tam nalel servis kdybych si vlastni olej neprinesl), ponevadz ho vyhodne ziskam.

Dalsi rok bych jiz dal Shell Helix Ultra 5W40, u ktereho bych uz zustal.

Myslim, ze si na to motor zvykne a vse bude bez jakychkoliv problemu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě by konkrétně zajímalo, jak všichni víte, co jste tam měli z fabriky. To jste to měli v servisní knížce? Já jsem volal až do bolky, abych to zjistil, tam si mě předávali, jak horký brambor, ale konkrétní odpověď jsem nedostal. Prý se to zjistit nedá.

Mne to povedali v salone kde som auto kupoval. Ci mi povedali pravdu to uz nezistim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mel z fabriky naplnenej prave Shell Helix Ultra 5W-40, mimo jine taky proto jsem u nej zustal...

Mě by konkrétně zajímalo, jak všichni víte, co jste tam měli z fabriky. To jste to měli v servisní knížce? Já jsem volal až do bolky, abych to zjistil, tam si mě předávali, jak horký brambor, ale konkrétní odpověď jsem nedostal. Prý se to zjistit nedá.

A já jsem se na to ptal na montážní lince motorů a pak i celejch aut. Všude měli jen sudy od Shellu a říkali, že jinej nedávaj, jenom si nevybavuju jestli to byla 5W40 nebo longlife. Ale asi longlife, protože když motor vyrábí, tak neví, jestli zákazník bude chtít krátkej, nebo prodlouženej interval,,,a hlavně, oni dostanou ten olej za pár kaček, takže než skladovat několik druhů olejů a řešit kolik kterýho maj na skladě, je nesnažší dávat jen jeden druh... ;) V motorárně to naplní a motor protočí, na mont. lince aut pak zkontrolujou hladinu a kdyžtak dolejvaj. Kdo byl v MB, ví o čem mluvím.. B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mel z fabriky naplnenej prave Shell Helix Ultra 5W-40, mimo jine taky proto jsem u nej zustal...

Mě by konkrétně zajímalo, jak všichni víte, co jste tam měli z fabriky. To jste to měli v servisní knížce? Já jsem volal až do bolky, abych to zjistil, tam si mě předávali, jak horký brambor, ale konkrétní odpověď jsem nedostal. Prý se to zjistit nedá.

A já jsem se na to ptal na montážní lince motorů a pak i celejch aut. Všude měli jen sudy od Shellu a říkali, že jinej nedávaj, jenom si nevybavuju jestli to byla 5W40 nebo longlife. Ale asi longlife, protože když motor vyrábí, tak neví, jestli zákazník bude chtít krátkej, nebo prodlouženej interval,,,a hlavně, oni dostanou ten olej za pár kaček, takže než skladovat několik druhů olejů a řešit kolik kterýho maj na skladě, je nesnažší dávat jen jeden druh... ;) V motorárně to naplní a motor protočí, na mont. lince aut pak zkontrolujou hladinu a kdyžtak dolejvaj. Kdo byl v MB, ví o čem mluvím.. B)

To jestli bude auto mít pevný servis nebo variabilní si přečtou na kanbanovém lístku ;)-_- protože to si zákazník zaškrtává už při objednávce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

caute vsetci.

nechcem vytvarat nove vlakno tak to hodim sem.

moja otazocka: aky olej je vhodnejsi pre 1.2 12V: 5W30, 5W40 alebo 0W40? znacka shell, typ helix ultra (plna synt), pripadne HELIX PLUS 5W-40 (polo synt)

PS: servisny interval mam QG0, takze HELIX ULTRA VX 5W-30 je myslim zbytocny

PS2: je to moja prva vymena oleja (auto ma 1 rok), preto sa pytam, ze co tam mam dat

Editováno: , autor: domino666
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

caute vsetci.

nechcem vytvarat nove vlakno tak to hodim sem.

moja otazocka: aky olej je vhodnejsi pre 1.2 12V: 5W30, 5W40 alebo 0W40? znacka shell, typ helix ultra (plna synt), pripadne HELIX PLUS 5W-40 (polo synt)

PS: servisny interval mam QG0, takze HELIX ULTRA VX 5W-30 je myslim zbytocny

PS2: je to moja prva vymena oleja (auto ma 1 rok), preto sa pytam, ze co tam mam dat

Mrkni sem

http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=11851&hl=

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jeff: diky, to som si nevsimol

shell pise, ze na fabiu 1.2 je "sehr gut" HELIX ULTRA VX 5W-30 - ten je zbytocny na 15tis km, potom "gut" na HELIX ULTRA 0W-40 alebo HELIX ULTRA 5W-30 a "Ausreichend" pre HELIX PLUS 5W-40

o HELIX ULTRA 5W-40 nepisu, tak by som rad vedel ci 5W30 alebo 5W40.

co dava/odporuca servis neviem, este som sa nepytal a co mam v motore od vyroby neviem

Editováno: , autor: domino666
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jeff: diky, to som si nevsimol

shell pise, ze na fabiu 1.2 je "sehr gut" HELIX ULTRA VX 5W-30 - ten je zbytocny na 15tis km, potom "gut" na HELIX ULTRA 0W-40 alebo HELIX ULTRA 5W-30 a "Ausreichend" pre HELIX PLUS 5W-40

o HELIX ULTRA 5W-40 nepisu, tak by som rad vedel ci 5W30 alebo 5W40.

co dava/odporuca servis neviem, este som sa nepytal a co mam v motore od vyroby neviem

V servisu (škoda) dáváme shell helix ultra 5W40 plná synt... B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

domino666> Koupil jsem Shell Helix Plus 10W40. Tento samy olej by mne dali i v autorizovanem servisu, kazdopadne kdyz si olej prineses vlastni, tak ti to vyjde levneji nez kdybys ho kupoval pres servis. Budou ti stacit presne 3 litry. Byl jsem

menit olej na garancce pred dvema mesici a byl jsem taktez na dilne s technikem, takze jsem vsechno pekne videl :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dakujem vsetkym za radu, takze som sa rozhodol pre 5W40, lahsie sa u nas zhana a na http://olejposta.sk/r_32.html ho maju za 490,- Sk/liter takze objednavam 3 kusy.

a este raz dakujem za rychlu odpoved ;)

este predtym, nez hodis "perly sviniam" si precitaj co to o olejoch na www.oleje.cz

Myslim, ze potom zasadne zmenis nazor na oleje a doprajes autu vhodny olej za nizsiu cenu.

Ja sam mam dve HaŤaPky a lejem do nich lepsi olej nez spominany Shell za nizsiu cenu B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím, nepochopil jsem třeba, proč jsou lidi na www.oleje.cz zaujatý proti Castrolu...

pretoze kvalita nezodpoveda cene. :disgust:

A třeba u Shellu odpovídá?

ale to tvrdia na tom fore, nie ja.

kua!

ved si precitaj este raz, co sa pytal : preco je to forum zaujate proti C.?

OMG.

:unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Používám 0W30, páč mám prodlouženej proměnnej servisní interval, vždycky koupím olej, aby splňoval specifikaci VW a není co zkazit. Tak půlroku před odhadovanou výměnou sleduju akce na www.oleje.cz a když je v akci tak nakoupím a pak nechám v servisu vyměnit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...