Přejít na obsah

Olej do 1.2HTP


Kokeš

Doporučené příspěvky

No nevím, nepochopil jsem třeba, proč jsou lidi na www.oleje.cz zaujatý proti Castrolu...

neviem ci su zaujaty, ale zbehly clovek co sa vyzna v olejoch a porovna si ich reklamu a cenu vyrobku danej specifikacie s konkurenciou, tak zistis, ze tie ceny su prehnane, ze nezodpovedaju tomu co ponukaju, ze nic takeho ako magnatec nefunguje a pod.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

magnatec su reklamne zvasty o esteroch .. kyselin, ktore sa prilnu na kov.. bla bla bla...

1. NIC TAKEHO SA NEDEJE

2. Kazdy olej obsahuje tieto estery..

99% ludi uveri a kupi

dalej slavny CASTROL GTX3 je jeden z najhorsich olejov uz svojho casu bol podpriemerny, avsak mal jednu "vynikajucu vlastnost". Dany olej bol velmi svetly a to aj po nabehu 5tkm bol rovnako svtely ako v nadrzke a to vzbudzovalo po dlhe roky presvedcenie ze je to velmi kvalitny olej, ktory nedegraduje....

ale proti gustu ziaden disputat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jenom bych rád doplnil, že z výroby (rozuměj od škodovky) je v motoru olej shell. ;) . ale to už je tu několikrát psáno v jiných vláknech.. :ph34r:

Ja som mal este Castrol (typ si uz nepamatam), ale v MR05 uz mame SHELL

Já používám ELF Evolution CRV... je mi jedno jestli je takovej nebo makovej...splňuje specifikaci VW a hotovo...musí vyhovovat.

Co se barvy oleje týká, myslím, že olej, kterej je světlej po vypuštění asi nefunguje jak by měl...neuvolňuje karbony. Naopak tmavej olej (ne smrdutej a spálenej) svědčí o rozpuštěných karbonech a tedy o jeho správné funkci. To je můj názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Olo + fabka2004: Ono je to asi jak kdy. Skodovka ofiko spolupracuje se Shellem.

Ale ja mam 03/2005, z vyroby Shell Helix Ultra 5W-40, pritelkyne ma 07/2005 a z vyroby ma Castrol SoftTec 5W-40, táta ma 03/2006 a ma Shell Helix Ultra 5W-40.

Ze by to tak stridali nebo spoluprace s Castrolem byla tak kratka???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podle me davaji to na co zrovna dostanu dobrou cenovou nabidku...a taky je divne ze kazdy autorizovany servis dava jiny olej...nekde shell, nekde castrol...jine jsem zatim nevidel..kazdopadne ja mam 2004/11..mr05 a v motoru podle servisu pri prodeji byl shell 15w-40 cili mineral, takze sel ven a ted je tam plna synt castrol magnatec, blbinam o magneticke pritazlivosti neverim ale slape mi to dobre a nevidim v tom zadny problem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím, nepochopil jsem třeba, proč jsou lidi na www.oleje.cz zaujatý proti Castrolu...

pretoze kvalita nezodpoveda cene. :disgust:

A třeba u Shellu odpovídá?

ale to tvrdia na tom fore, nie ja.

kua!

ved si precitaj este raz, co sa pytal : preco je to forum zaujate proti C.?

OMG.

:unsure:

Moje poznámka nebyla mířena proti tobě. ;)

Mě jen vadí, jak se každý druhý naváží do Castrolu. Myslím, že o kvalitě nemá cenu diskutovat. A cenu tvoří prodejci - slušný prodejce nemusí mít marži v desítkách procent.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravim. I ja se zeptam na olej do motoru 1,2 47 kW HTP.

Auto pujde na druhou rocni prohlidku, bude tam najeto kolem 20.000 km. Co tam bylo od vyroby netusim, na prvni rocni prohlidce mi tam dali Castrol Powertec 10W40. Nevim, jaky to je olej co se tyce kvality, ale chtel bych tam dat SHELL. Uvazoval jsem nad SHELL Helix Ultra 5W40 nebo SHELL HELIX PLUS 10W40.

Nejdriv jsem byl rozhodnut pro Ultra, ale na emailovy dotaz v servisu jsem se dozvedel, ze pro tento motor je doporuceny olej s viskozitou 10W40. Nevim presne co to znamena a tak netusim, jestli by tam s olejem 5W40 nemohly byt nejake potize apod ? Vim, ze ho tam nekteri maji, ale aby treba nezacal nekde tect a pak mi reknou, ze tam je spatny olej. Co doporucujete a co by jste tam dali, treba i jinou znacku. Prozatim to tedy vypada, ze tam dal ten Helix Plus, ale mozna to jeste zmenim...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som bol na prehliadke začiatkom novembra a tiež mi do HTP dali Shell Helix Plus 10W40...

Preštudoval som rôzne fóra, väčšina ľudí odporúča 10W40 resp. 5W40. A čo sa týka značky, malo by to byť jedno - hlavne nech spĺňa požadovanú normu. Na pozore by som mal len pred hypermarketovými olejmi alebo zázrakmi od Horsta Fuchsa :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejdriv jsem byl rozhodnut pro Ultra, ale na emailovy dotaz v servisu jsem se dozvedel, ze pro tento motor je doporuceny olej s viskozitou 10W40.

Netusim proc ti to rekli, ale neni to pravda. Do tohoto motoru se bezne dava i olej 5W40, zalezi na specifikaci VW. Ja na 5W40 odjezdil 45000km bez sebemensiho problemu a s nulovym ubytkem oleje. Ted tam mam 10W40 - zmenil sem servis a 5W40 meli moc drahej. Priste si koupil olej sam, co tam dam uvidim po zkusenostech s timto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejdriv jsem byl rozhodnut pro Ultra, ale na emailovy dotaz v servisu jsem se dozvedel, ze pro tento motor je doporuceny olej s viskozitou 10W40.

Netusim proc ti to rekli, ale neni to pravda. Do tohoto motoru se bezne dava i olej 5W40, zalezi na specifikaci VW. Ja na 5W40 odjezdil 45000km bez sebemensiho problemu a s nulovym ubytkem oleje. Ted tam mam 10W40 - zmenil sem servis a 5W40 meli moc drahej. Priste si koupil olej sam, co tam dam uvidim po zkusenostech s timto.

No ja prave moc spokojen s olejem Castrol Powertec nejsem, tak jsem chtel vyzkouset SHELL. I ten zvuk motoru je obcas vic pisklavy, tak chci zmenu. Nekde jsem cetl, ze by se oleje nemely nejak moc stridat. Nevim co tam bylo od vyroby, ale ted tam je 10W-40, tak tam asi dam Hellix Plus 10W-40 a uvidim rozdil /mozna neuvidim/. Asi je mozna fakt pro HTP skoda plnou syntetiku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám fábku 1,2 HTP 47kWm r.v. 2003 a co tam bylo od výroby nevím, ale při první výměně tj. po 15 000km tam dyli Mobil 5W-40, na další tj. při 30 000km tam dyli zase Mobil ale 5W-50 a při 45 000km tam dali taky Mobil 5W-50. Auto jezdí do origo servisu ( AZ servis v Brně ).

Řekl bych, že co servis to jinej olej, podle mě záleží na tom, s kým mají smlouvu na oleje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...