Přejít na obsah

stahování oken dodělávky


li.ška

Doporučené příspěvky

Ja som ich zhanal vsade mozne ale tiez mi neostalo nic ine ako ich kupit v skodovke i ked ten clovek v skodovke bol tak ochotny ze mi z fleku odpovedal ze sa to neda obiednat tak som ho musel presvecit ze da a sam som ich tam musel u neho v ETKE najst lebo on to akosi nevedel...To je podla mna dost zarazajuce...

Royce tebe dakujem aj za pomoc co sme riesili cez SZ

Tony

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Ahoj koukal jsem že řešíte spíše přední dveře chtěl bych se poradit jestli se to dá dodělat el stahoavání na zadní chchi všechno origo. mám Fabiaa RS rok výroby 11/2003. pujde to a co kabeláž? je jasný že vymení stahovačku ale jsou ve sloupkách připraveny dráty nebo se musí někam tahat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čau, mám na vás dotaz koupil jsem stahování oken na fabii ten fabia kit a dozvěděl jsem se že se daj ty motůrky napojit na org. přepínače od škodovky co jsou v tapecech ale je prej k tomu nějaky silové relé potřeba tak se chci zeptat jestli by jste mi neporadili případně nedoporučili něco na to dík. ;-) Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj koukal jsem že řešíte spíše přední dveře chtěl bych se poradit jestli se to dá dodělat el stahoavání na zadní chchi všechno origo. mám Fabiaa RS rok výroby 11/2003. pujde to a co kabeláž? je jasný že vymení stahovačku ale jsou ve sloupkách připraveny dráty nebo se musí někam tahat?

dráty se musí natahat a zas takový problém to není..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Zdravím všechny,potřeboval bych prosím radu zkušenějších.Půjdou do předfaceliftovej Fabie dát LINové stahovačky když k nim bude komplet elektrika??Co jsem se tady dočetl tak to jde,takže teoreticky když budu mít kabeláž co tam má být(myslím faceliftovou) tak by neměl být problém,že??nebo je to jinak??Děkuji všem za radu či postřech :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

moc nevím, co myslíš tím "nejjednoduším způsobem", ale pokud je to, že na motor přivedeš + a někam mezi to umístíš tlačítko, tak minimálně nebude fungovat spolupráce ovladače u řidiče se stahovačkou u spolujezdce. Jo a motory mají poměrně dost velký odběr, takže vyžadují "výživnější" větev.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No- na motorech si najdu nejaké vývody.- jako PLUS a MINUS, kdy při jejich změně se bude motor točit obraceně....odsud povedu kabely do spínače, ale dal bych to nekam do středu. myslím jako nekam k ruční brze atd...tudíž by se strana u spolujezdce nedalala duplicitně...no a to celé bych připojil nekam-přes vloženou pojistku na 12V a ohlídal bych jen. aby to bylo "po zaponutí zapalovaní"..nebo bych to rovnou připjil na nejaký proudově silnější spotřebič. na FELIICII jsem to takto mel..tuším že na TOPENI ZADNIHO slkla nebo tak nejak....změřil bych si, kolik to el. stahování má proudový odběer a podle toho bych to nekam zapojil.....zdá se mi to strašně jednoduché..ale když vás tu čtu....co tu všechno řešíte.....tak nevím, ale je mi jasné-že to chcete mít orig. zapojené...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

řekl bych, že použít origo řešení je jednodušší, než něco bastlit - třeby ty ovladače na středovém panelu :feve: Navíc dráty budeš tahat tak či tak.....Jde také o to, že ten motor má na sobě řídící jednotku (svorkovnice motoru = svorkovnice ŘJ), ta u řidiče kumunikuje s těmi ostatními. A nejsem si jistý jestli do ní stačí pustit proud, aby se motor roztočil. Bude ti chybět připojení na CAN. Mám ale matný pocit, že tu kdysi někdo psal o el. oknech bez použití komfortky, tak zkus pohledat.

Oproti Felicii je to diametrálně odlišný elektronický model, tam byly opravdu motory s klasickým +/-, zde to jde přes ŘJ. Pro propojení oken celkého auta je to ale jednodušší.

Editováno: , autor: Wittmann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednodušší???Schánet kabeláž...kontrolovat tu RJ komfort-když to nebude ona-schánet jinou, spínače..motory..ted nevím jestli i plechy.....můžu mít motory použité za 500 Kč / 1 ks...spínače ke středovému panelu koupím do 50 kč... ostatní mám doma...kabelů "kilometry"....a více snad nepotřebuji...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale pravda---že by mi taky žadný z pinu na konektoru mtoru nemusel nikde "pustit" PLUS A MINUS-...ach ...jo.........mám totiž¨FABII R.V 2000 v té nejzákladnejší výbavě-za chvíli tam zn. servis bude pravdepodobně dodelavat dalkové ovládaní centralu...jsem zvedav, jak to dopadne, jestli se tam třeba nevyskytne nejaký neočekávaný problém....zde v servisu říkaly, že to práve jen napoji na tu COMFORTKU---v jiném říkaly, že musí rozdelavat i dveře...a pochopitelně víc prace----více Kč atd...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud budeš mít jen samotné motory, tak ti budou úplně k prdu - potřebuješ komplet jinou stahovačku, to znamená celý ten plech. Ty se na vrakárně zpravidla prodávají i s kabelovým svazkem - to znamená vyměníš kus za kus a nic víc neřešíš, na dveře dáš spínače a musíš jen do sloupku natahat příslušné dráty a pokud nemáš komfortku, tak ji domontovat. Je to velmi jednoduché, jen k tomu potřebuješ el. schéma.

CAN je jakýsi komunikační okruh v autě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak by mne jen zajímalo, proč všichni tvrdí, že pro dodatečnou montáž el. stahování musím mít i STAHOVACKY + PLECHY: vzdyt přeci ty sady na dodatečnou montáž-elektromotor-to kolečko-osazení je stejné jako u orig. motoru, proč by tedy orig. motor. stahovaní nešel nasadit do mechanické stahovačky? já už teda mám el. stahocvacky s plechem, ale az to vymněním-zamněním-zjistím, že jsou stejne.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...