Jump to content

Drsně znějící mail - strašák na motoristy


Nolimity
 Share

Recommended Posts

Zdarec všichni,

přišel mi od kolegy přeposlaný mail, informace v něm uvedené nejsou zrovna moc lichotivé pro nás všechny poctivý motoristy. Pravda je, že něco zní až skoro jako sci-fi (viz ta rušička, co by za to dali ve vězeňské správě kol108 ) ale o jiných už jsem slišel vícekrát. No prostě nic lichotivého, já osobně než na ty mechanické blbosti to vidím na nějakého pěkného chřestýše či kobru kol114 Jen co pak s těma mrtvejma zmr....

....a tady je ten mail v původním znění:

Datum: 04.11.2009 07:28

Předmět: obzvlášť libové !! takže tolik asi k těm zabezpečenim aut. Jelikož pracuji ve státní složce, kterou zde většina dobře zná a nemá ji v lásce, chtěl bych tímto vám poukázat na zařízení a způsob odcizení motorového vozidla. Jako technik jsem se dostal k ohledání vozidla, které bylo předchozí den stíháno hlídkou PMJ Praha do obce na Praze - východ. Jednalo se o audi A8 - šedé metalízy s označením audi S8 na libereckých značkách. Toto vozidlo mělo být kontrolováno hlídkou policie v Praze. Když toto vozidlo chtěla hlídka zastavit, vozidlo se dalo na újezd a pokračovalo rychlostí 200km/h směr z Prahy. Jelikož je na Praze východ momentálně stavba kruhovéh objezdu, vozidlo nemělo jedinou šanci ve výše uvedené rychlosti toto postřehnout a v rychlosti cca 180km/h doslova prolétlo stavbou a skočilo do pole. Hlídka policie PMJ k tomuto vozidlu přijela v době, kdy již osoba řiiče na místě nebyla. Byla noc asi 03:20 hodin, všude tma, žádné světlo v okolí pouze pole. Na místo byl povolán psovod a vozidlo bylo odtaženo na odtahové parkoviště, kde jsem druhý den provedl ohledání. A teď se držte, ve vozidle byla sada komletních paklíčů na vozidla koncernu Vw, kompletní sada karet pro vozidla renault, čtečka klíčů a dálkových ovladačů, cca 1000ks nevyplněných zelených karet od pojišťovny alianz, čisté technické průkazy české + ukrajinské, krabice ukrajinských registračních značek + označení, další elektronika pro nastartování vozidla. Dále ve vozidle bylo zařízení, které bylo ukryto v papírové krabici od papírů do tiskárny. Z této krabice byl kabel, který ležel u zásuvky na 12v. V krabici byly tři malé větráčky jak od počítače a od každého větráčku anténa, celkem tři, každá pro jinou frekvenci. Když jsme toto zapojili, všem spadla brada. Jednalo se o rušičku telefoního signálu a to pro všechny frekvence. Všem mobilní telefony během 10 sekund ztratily signál a to pozor, i vysílačka ve služebních vozidlech. Toto zařízení funguje cca do okolí 2 km a vyruší pozor - komplet signál pro všechny mobilní sítě a vysílačky. Důvod je jasný, při odcizení vozidla se toto zařízení zapojí a v tu chvíli nejde v činnost žádné zařízení upozorňující majitele (magic car, scherlog, mob. telefon, vysílačka, atd.), prostě v okolí nic nefunguje. Vyřadí to z činnosti i náhodného kolemjdoucího, který vidí krádež vozidla. Druhý důvod je, že toto zařízení vyřadí i policii při pronásledování - mobily, vysílačky s operačním. Každopádně ztratil jsem všechny naděje pro zabezpečení vozidla, snad již pouze mechanické. A pak si kupujte alarmy a vyhledávací systémy do vozidla. Ještě upozorňuji, že vozidlo audi nebylo v pátrání a bylo psané na 26-ti letou mladou holku, která uvedla že vozidlo půjčuje všem kdo ji o to požádají. Za přítele má údajně cizince. Vozidlo stojí na Praze 8 a to v ulici Pernerova, tak pozor na toto vozidlo !!!! Vozidlo již bylo předané, ale zař. na krádeže vozidel máme zajištěné.

Link to comment
Share on other sites

No opruz to fakt je. Furt přemejšlet co v tom autě nechat a co né. A kde parkovat. Jo holt jsme země kde je národním hrdinou Jenda Žižků. Nic proti němu ale nebyl to náhodou taky lapka? Takže moc možností není, buď jezdit v šunkách a nebo donekonečna strkat těžký prachy pojišťovnám a řešit škodní události. Snad jen jedinou výhodičku to má, kdo je kutil sežene náhradní díl za pusinku a čeká než mu zas někdo zajistí přesun dál. :kol-143:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...