Přejít na obsah

Poste italiane


danone

Doporučené příspěvky

Zdravim.

Má niekto skusenost ze by mu niekto posielal peniaze z talianska cez poste italiane?

Jeden talian mi posiela cez tuto spolocnost peniaze za auto a zaraza ma ze si spolocnost uctuje 220e za transakciu. Od kazdeho z nas si teda pyta 110e.

A pokial nezaplatim 110e tak neukoncim transakciu.

v maile pisu : ak ste dostali tento e-mail, dalsi krok je poslat 110 e za pouzitia Western Union do talianskej posti a poslat nam oskenovany "receipt" (neviem co to je) z western union na tuto adresu e-mailom: poste-info@liberto.it podla naseho postupu dalsim krokom je poslat peniaze agentovy ktory je prideleny vasej transakcii vez "wire transfer western union money transfer"

Radime aby ste isli do western union a urobili presun penazi na meno a adresu agentov pridelenych na vykonanie vaseho presunu penazi

potom co boly peniaze poslane prosim potvrdte informacie dole alebo oskenovanu kopiu "payment receipt" (asi nejaka potvrdenka)

Payment receipt musi mat

MTCN controlne cislo presunu penazi - 10 cisel

Zaraza ma ze musim zaplatit 110e dopredu a nerozumiem preco by som mal platit prevodom za to aby mi prisli obalkou peniaze.

Moze byt ten clovek co mi udajne posiela peniaze podvodnik a pod hlavickou poste it mi poslal tento mail?

Ak sa do toho niekto vyzna tak mi pls poradte. Dakujem

Neviem moc dobre po anglicky, ale mail je graficky spracovana tabulka v ktorej su udaje spolocnosti udaje odosielate primatela posielana suma +poplatky a ten taxt ktory som prelozil s tazkostou mail prisiel z poste-info@libero.it co sa mi ties nezda myslel som ze by to bolo ........@poste.it

dik za pomoc neviem co mam robyt

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta suma bohuzial nie je od veci, western union je drahy - http://www.posta.sk/subory/257/cennik-western-union.pdf. Ale ma to len ten vyznam, ak transakciu robite bez uctu, cez banky to sice lacne tiez nebude, ale malo by to byt lepsie. V ramci EU by to malo ist jednoduchsie cez banku. Tym ale nehovorim, ze nejde o podvod, vopred nic nikomu neplatte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vie mi tu niekto prosim prelozit text z anglictiny. neviem niak príst na to kam chcu aby som poslal 110e

The shipping cost to send this envelope with money was EUR € 220.00. The sender of the money paid us EUR € 110.00. You have to pay the other half of EUR € 110.00 trough Western Union. After we receive your e-mail with the payment confirmation of EUR € 110.00 we will move the envelope with your money directly to your home address.

Third Party Service: Poste Italiane (Packages Escrow)

***Attention: If you receive this e-mail, the next step is to send the payment of EURO 110,00 using Western Union to Poste Italiane and provide us the scanned receipt from the Western Union to this :

By email at : poste-info@libero.it

According to our policy the next step is to transfer the funds to the agent assigned to handle your transaction via wire transfer Western Union Money Transfer.

In order to conclude the transaction we advice you to go an Western Union and make a money transfer to the name and address of the agents assigned to handle your transaction.

Once the payment was sent please confirm information below or a scanned copy of the payment receipt.

The Western Union payment receipt must include:

MTCN (Money Transfer Control Number - 10 digits):

Exact amount sent (including fees):

Exact Sender's Name (First Name and Last Name):

------------------------------------------------------------------------------------------------

Note* The Sender of the money is unable to receive any information regarding the payment data.

This action is restricted by a mutual agreement between the Receiver of money and Poste Italiane.

je toho trochu vela ale keby sa nasiel niekto ochotný tak budem vdacný

Editováno: , autor: danone
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

danone: A ty si pre zmenu moc naivny :wallbash: Je to klasicky podvod s prevodom penazi pri predaji auta, toci sa to dokola uz niekolko rokov, vzdy sa snazia niekoho nachytat a tentoraz si vybrali teba! Ceresnickou na torte je ta emailova adresa @libero.it - je to nieco podobne, ako u nas azet.sk alebo zoznam.sk :ph34r:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Preklad: postovne za obalku s peniazmi bolo 220evro. Odosielatel penazi nam zaplatil 110evro. Ty nam musis zaplatit druhu polku 110evro cez western union. Po obdrzani tvojho emailu s potvrdenim platby 110evro posunieme obalku s tvojimi peniazmi na tvoju domacu adresu.

Sluzba tretej strany ("podmienecne prehlasenie" o zasielkach)

***Upozornenie: po obdrzani tohoto emailu dalsim krokom je poslat platbu 110evro cez western union do Poste Italiane a zaslat nam naskenovane potvrdenie od western unionu na poste-info@libero.it

V sulade s nasimi predpismi je dalsim krokom poslanie obnosu agentovi pridelenom starat sa o transakciu cez Western Union Money Transfer.

Na dosiahnutie uskutocnenia tejto transakcie vam radime ist na western union a uskutocnit prevod penazi na meno a adresu agentov pridelenych na tuto transakciu.

Po odoslani platby prosim potvrdte doleuvedenu informaciu alebo naskenovanu kopiu potvrdenia o prijati penazi.

Western Union potvrdenie musi obsahovat

MTCN (kontrolne cislo odoslania penazi - Money Transfer Control Number - 10 cisiel):

presna poslana suma (vratane poplatkov):

presne meno odosielatela (First Name and Last Name):

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ten mail som nakoniec polietol ja. Prisiel Od: Poste Italiane <confirm-payment@italianeposte.com>

Panovi som napisal ze s tým nesuhlasim a komunikuje dalej. No problem je ten ze nasa komunikacia ide rychlostou 1mail za den a ja som moc nedockaví. Uvidime co napise zajtra.

Najradsej by som bol keby som mohol ist do pobočky osobne a zistit ci tam taku transakciu maju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Preklad: postovne za obalku s peniazmi bolo 220evro. Odosielatel penazi nam zaplatil 110evro. Ty nam musis zaplatit druhu polku 110evro cez western union. Po obdrzani tvojho emailu s potvrdenim platby 110evro posunieme obalku s tvojimi peniazmi na tvoju domacu adresu.

Sluzba tretej strany ("podmienecne prehlasenie" o zasielkach)

***Upozornenie: po obdrzani tohoto emailu dalsim krokom je poslat platbu 110evro cez western union do Poste Italiane a zaslat nam naskenovane potvrdenie od western unionu na poste-info@libero.it

V sulade s nasimi predpismi je dalsim krokom poslanie obnosu agentovi pridelenom starat sa o transakciu cez Western Union Money Transfer.

Na dosiahnutie uskutocnenia tejto transakcie vam radime ist na western union a uskutocnit prevod penazi na meno a adresu agentov pridelenych na tuto transakciu.

Po odoslani platby prosim potvrdte doleuvedenu informaciu alebo naskenovanu kopiu potvrdenia o prijati penazi.

Western Union potvrdenie musi obsahovat

MTCN (kontrolne cislo odoslania penazi - Money Transfer Control Number - 10 cisiel):

presna poslana suma (vratane poplatkov):

presne meno odosielatela (First Name and Last Name):

Dík moc za preklad

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

danone: A ty si pre zmenu moc naivny :wallbash: Je to klasicky podvod s prevodom penazi pri predaji auta, toci sa to dokola uz niekolko rokov, vzdy sa snazia niekoho nachytat a tentoraz si vybrali teba! Ceresnickou na torte je ta emailova adresa @libero.it - je to nieco podobne, ako u nas azet.sk alebo zoznam.sk :ph34r:

IGOR: :palec2:-_-

:smich::palec2: Ja som SKEPTICKY :p:);):smich: A ty si zas NAIVNY!!!! Takych aut co mas ti je v Taliansku plna R.t !!!! Je to cisty podvod.!!!!!

;):)

DANONE: Chod do toho je to SUPER OBCHOD!!!!! :smich::kuk: Ale nie pre teba!!! Vyplat tych 110eur a potom sem napis ako si sa dal nachytat+oklamat. :);)

DANONE TU SI TO PRECITAJ: http://forum.autobazar.eu/pozor-na-podvodn...des-t15217.html

LINK: http://forum.autobazar.eu/podvodnik-bussin...=podvodn%C3%ADk

Editováno: , autor: PROCHY603
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...