Přejít na obsah

Volant z Leona II do OII


Ivan.S

Doporučené příspěvky

Nemá někdo zkušenost s montáží tříramenného, multifunkčního volantu z Leona II (nebo Altea) do OII? Napadlo mě ho tam dát protože se mi líbí daleko víc něž ostatní koncern. volanty.. Má hodně širokej věnec a vypadá fakt sportovně... Fakt dobře padne do ruky.

post-15814-1258748287_thumb.jpg

Editováno: , autor: Ivan.S
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me se tady ten muj libi tedy daleko vice, nez ten od Leona (to samozrejme netvrdim protoze ho jiz mam). Ale zejmena ovladani MF funkci je uplne nekde jinde, nez ta tlacitka u volantu z Leona, a jeho design bych rekl, ze je vice pripasovany k Octavii, nez Seatu.

Tlusty venec ma rovnez, padne do ruky velmi dobre, a u me jsou navic DSG padla.

To se Ti opravdu nelibi ? Chapu, ten 4ramenny me take nepripada moc povedeny, sedi vicek Superbu, kde ma svuj puvod...

post-1470-1258998595_thumb.jpg

post-1470-1258998621_thumb.jpg

post-1470-1258998642_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tenhle volant se super ..ten by se mi taky líbil, hlavně kvůli tem rolujícím tlačítkům...

Přišlo s tim AUDI a když jsem měl půjčenou Audi A6, tak sem si na to šíleně zvyknul ...

Já mam na OII také multifunkční volant, ale je to před face, takže jenom tlačítka a zvuk se neovládá tak pohodlně, jako u toho rolovacího

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo je pravda že tenhe je taky pěknej.. to jo. Jen se mi tam moc nezdá ten znak Škoda.. je takovej moc nahoře.. Ale asi to bude o zvyku.. Jezdil jsem teď v Q7 Sline a tam je taky a je ta kůže perforovaná. A je fakt že ty štelovátka se ovládaj hezky.. to jo :)

Takže asi takhle : :palec2:

http://skodateile.cz/index.php?pg=product&...u=Škoda|Octavia II(A5)|Volanty&img_b=IMG_2384.JPG

Editováno: , autor: Ivan.S
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemá někdo zkušenost s montáží tříramenného, multifunkčního volantu z Leona II (nebo Altea) do OII? Napadlo mě ho tam dát protože se mi líbí daleko víc něž ostatní koncern. volanty.. Má hodně širokej věnec a vypadá fakt sportovně... Fakt dobře padne do ruky.

ten volat co tu uvadis ty, je pouze zakladni volant. Mnohem lepsi uchop ma tenhle:

dsc04835adk5.jpg

z ty fotky to neni moc videt, ale diky tem divnejm "vystupkum", pres ktery nemas na rozdil od toho zakladni "omotanou" dlan,

ale bud si o ne zespoda zapiras palec a dlan je krasne umistena na tom perforovanym (je to podle dlane vytvarovany, ze stran ne tak do kulata - tvar vypada mozna nesmyslne, ale fakt to funguje :-) )

nebo mas palec polozenej na vrcholu toho vytupku a dlan pres nej - blizi se to uchopu toho zakladniho volantu, ale ta ruka je tam lip "zahackovana" a mas pocit, ze to nemusi nijak moc pevne drzet.

Tezko se to popisuje, ale ten spodni uchop, kterej ma bejt asi primarni sem objevil cca po 2 letech a rikam si, sakra tak proto to tam je :-)

PS. po faceliftu je ted jinej, kde sou lip vyreseny ty ovladaci prvky pro audio a navi + MFD

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ten volat co tu uvadis ty, je pouze zakladni volant. Mnohem lepsi uchop ma tenhle:

z ty fotky to neni moc videt, ale diky tem divnejm "vystupkum", pres ktery nemas na rozdil od toho zakladni "omotanou" dlan,...

Ten muj 3ramenny MF po FL ma ty perfektni vystupky rovnez, je moc prakticek a prijemne :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten muj 3ramenny MF po FL ma ty perfektni vystupky rovnez, je moc prakticek a prijemne :-)

Omicron: ten tvuj volant je v tom, o cem mluvim, uplne stejnej jako ten zakladni v leonu. Ma pouze v miste kde se ma drzet rozsireni aby byl vic tlustej. Nema to, o cem mluvim. Ver mi :-)

Musel bych snad ty ruce na volantu vyfotit, jestli to nechapes z mojeho popisu.

BTW. Volant z faceliftovanyho FR nebo Cupry to uz taky nema a je stejnej jako u Golfa GTI

viz obrazek:

2009-seat-leon-cupra-5.jpg

Kazdopadne ma ale mnohem lepsi ovladni palubniho pocitace, ktery uz nemusis delat packou pod volantem, ale tou pravou casti tlacitek a ma i tlacitko zpet, nemusis rolovat nabidkou dolu az na polozku ZPET...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omicron: ten tvuj volant je v tom, o cem mluvim, uplne stejnej jako ten zakladni v leonu. Ma pouze v miste kde se ma drzet rozsireni aby byl vic tlustej. Nema to, o cem mluvim. Ver mi :-)

Musel bych snad ty ruce na volantu vyfotit, jestli to nechapes z mojeho popisu.

Kazdopadne ma ale mnohem lepsi ovladni palubniho pocitace, ktery uz nemusis delat packou pod volantem, ale tou pravou casti tlacitek a ma i tlacitko zpet, nemusis rolovat nabidkou dolu az na polozku ZPET...

Asi to zcela nechapes :

- muj 3ramenny MF DSG (FL verze) volant ma jasne vystupky v miste drzeni, ne jen nejake rozsireni jako to bylo u starsich volantu, i kdyz mozna nejsou tak spicate jak ty Seat

- mel jsem v lete na 14 dni RSo (2.0TFSI), ktere melo neMF volant s vystupky, ty byly prave mensi nez ty me, asi mas na mysli takovy volant z pred FL

- muj 3ramenny MF DSG volant ma dost dobre ovladani palubniho pocitace samozrejme rolerem a tlacitkem zpet na prave skupine tlacitek na MF

- muj 3ramenny MF DSG volant nema zadne ovladani pal. pocitace na pacce pod volantem

Echh, pro jeste snadnejsi pochopeni male foto s detailem obou veci (obrazek se da kliknutim zvetsit ;) ) :

post-1470-1259402517_thumb.jpg

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

omicron: Osahej si někdy ten sportovní volant ze seatu (FR, curpa? - ale ten původní) a pak ten svůj. Myslím, že poznáš, o čem trixx mluví.

presne jak pise woodbine...

Omicron: .... Jen si jeste taky rikam, proc tech tlacitek na FL volantu z leona je vic nez na tom tvojim z Octy.

Pudu snad dolu do garaze a ten uchop o kterym se bavime vyfotim, protoze opravdu asi nechapes, proc ty "vystupky" sou spicaty a u tebe ne :-)) Plus nema ani zplosteni po stranach - ktery tomu spodnimu uchopu (rikejme mu tak) nahrava. A jeste je skoda, ze neni v mistech drzeni perforovanej.

Marne sem se snazil dohledat, kde jeste v koncernu je pouzitej ten puvodni volant z leonu a nedohledal sem. Ze by ten volant byl specialitka pro leona? Tomu se mi nechce, zvlast v koncernu, verit :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omicron: .... Jen si jeste taky rikam, proc tech tlacitek na FL volantu z leona je vic nez na tom tvojim z Octy.

Ach ich ouvej ;)

Ty jsi asi nepochopil, jak ta tlacitka na te me "Octe" asi funguji, vez tedy, ze jejich funkce plne nahradi tu "kursorovou" klavesnici na Tvem obrazku, on ten roler totiz neni jen na pohyb nahoru a dolu, ale funguje jako tlacitko (samozrejme i ten levy na druhe strane), kterym se najeta volba vybavi.

Ver tomu nebo ne, ale vsechny funkce haldy tlacitek Tveho Leona ma i ten muj MF. Jen si ale ja tedy rikam, jak asi muze byt uzivatelsky prijemne za rychlosti dejme tomu 130 kmh ci vice nekde pravymi prsty poslepu vyhledavat pro pohyb v menu MFD celkem 3-5 ruznych tlacitek. Predstav si, ze me k tomu staci 1 (slovy jeden!) roler, na ktery polozim prst, a uz ho z nej nesundam. Maxim. druhym tlacitkem pod nim se vracim zpet...

To by jsi nad tim ale musel premyslet, vid ? Tak si to tedy rikej dal, a badej nad pocty tlacitek, ale at nad tim nestravis cely vikend lol

omicron: Osahej si někdy ten sportovní volant ze seatu (FR, curpa? - ale ten původní) a pak ten svůj. Myslím, že poznáš, o čem trixx mluví.

No, co k tomu dodat ? Snad jen to, ze jsi mozna spatne cetl. Napsal jsem jasne a zretelne ze "...volant ma jasne vystupky v miste drzeni, ne jen nejake rozsireni jako to bylo u starsich volantu, i kdyz mozna nejsou tak spicate jak ty Seat..."

A pro oba hochy, mozna se nepletu, ale Vy dva zde placate dohromady dva Seat volanty. Volant s temi "kursorovymi" klavesami na velkem foto nema rozhodne ty vystupky zretelnejsi a vetsi nez muj, a naopak ten s ostrejsimi vystupky ma tech tlacitek nejak malo, nez jak si predstavuje 'trixx' lol

Tak jak to vlastne je ???

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řekl bych, že co se týče logiky ovládání, tak facelift volant škoda je z těch srovnávaných nejlepší. O tom tu myslím nebylo sporu. Lišíme se v názoru na tvar věnce. Tří (a možná i čtyř) ramínko po faceliftu má povedenej tvar a dobře se drží, ale ten původní ze seatu je ještě o kousek lepší.

Ale to už je trochu mimo téma, tady přece šlo o to, jestli jde zprovoznit volant ze seatu v octavii a pokud ano, tak jak. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

omicron: ty mi prides blbej nebo navedej .... uz na zacatku sem napsal, ze ten druhej volant je z faceliftovanyho leona. Stacilo by jen cist. Starsi ma opravdu horsi provedeni tlacitek, ale mnohem lepsi tvar vence nez ten novej v leonu a taky nez ten tvuj v octavii. Protoze oba dva novejsi volanty nejsou dobre udelany pro ten "spodni uchop". Navic ten puvodni volant je 3 roky starej (modelove) a zkus se podivat, co v ty dobe bylo dostupny za volanty pro octavky :-)

Nevim v cem se na MFD ve stro triceti hrabes, napr menu nastaveni lze pouze u stojicih auta. A jestli tuknes pro prehozeni napr. prumerny spotreby na aktualni, na to moc pozornosti fakt nepotrebujes, at to delas rolerem nebo tlacitkem. A nemyslim si ze by to rolerem vubec slo. To me klidne oprav. Ja s L&K jel jen chvili a zajimalo me spis, jak ne/jede motor, nez nakej roler. Prekvapilo me, ze TDIcko proti 1.8 TSI moc nezaostavalo, spis vubec :-)

BTW jak se posoupnes ve vyberu do stran, kdyz ten roler je nahoru/dolu + potvrzeni OK. Taky musis prehmatavat na jiny tlacitko. Tak nemel hlouposti.

Klidne si nad tvojim rolerem z kteryho nesundas prst onanuj v garazi cely vikend. Ja se du radsi project :p

jeslt to nak k puvodnimu tematu prispeje, tak tady je prehazovani volantu u leona z fora na seatu:

http://www.seat-forum.cz/viewtopic.php?f=103&t=14684

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

omicron: ty mi prides blbej nebo navedej

Nevim v cem se na MFD ve stro triceti hrabes, napr menu nastaveni lze pouze u stojicih auta. A jestli tuknes pro prehozeni napr. prumerny spotreby na aktualni, na to moc pozornosti fakt nepotrebujes, at to delas rolerem nebo tlacitkem. A nemyslim si ze by to rolerem vubec slo. To me klidne oprav. Ja s L&K jel jen chvili a zajimalo me spis, jak ne/jede motor, nez nakej roler. Prekvapilo me, ze TDIcko proti 1.8 TSI moc nezaostavalo, spis vubec :-)

BTW jak se posoupnes ve vyberu do stran, kdyz ten roler je nahoru/dolu + potvrzeni OK. Taky musis prehmatavat na jiny tlacitko. Tak nemel hlouposti.

Klidne si nad tvojim rolerem z kteryho nesundas prst onanuj v garazi cely vikend. Ja se du radsi project :p

No snazil jsem se vyhybat urazkam a hrubostem, ac bys sis je svymi hloupymi vyjadreni zaslouzil jiz drive, nicmene stale ctim jakousi etiketu, coz tobe evidentne moc nerika. Ale je to standardni ukazka primitiva, ktery kdyz mu dojdou argumenty, tak se uchyluje k adolescentnim nadavkam, to je priznacne.

Vis o tom evidentne houby s octem, coz je prokazujes nesmysly typu "...TDIcko proti 1.8 TSI moc nezaostavalo, spis vubec ...", nebo dokonce "...A nemyslim si ze by to rolerem vubec slo...".

Me uz na rozdil o tebe jen "neprijdes", ale myslim, ze jsi neco vice nez "blbej ci navedenej", kdyz jsem ti jiz jasne napsal, ze pravym rolerem se mj. prepinaji polozky ve vsech menu, kde neni jen onboard computer, ale rovnez navigace, muzika, rolovani v telefonnim seznamu a prichozich SMSkach atd. atd. V tech vsech se za jizdy samozrejme casto roluje. A nejde o zadna nastaveni.

Chapu ze jsi to evidentne nikdy nevidel, a je to pro tebe jako nejake Jirikovo videni, ale to te neopravnuje k takovym sprostarnam a urazkam.

S LK jsi evidentne nejel ani tu "chvili", nebot by jsi takovy kraviny nežvanil, hlavně to srovnani TSI a TDi je k popukání :-)))

Kdyby jsi kdy s jakoukoliv Octou vubec jel, tak tak naprosto hloupe nemeles o nejakem "...vyberu do stran, kdyz ten roler je nahoru/dolu ...". Na nic prehmatavat nemusim, staci roler, pro potvrzeni jeho stisk a pro navrat druhe tlacitko. Nic vic ! Uz to chapes troubo ?

Opravdu jsi tak natvrdlej, nebo opravdu jeste k tomu neumis cist ? Uz me prosim neodpovidej a jdi se "...project..." ;) , mozna potkas nejake TSI, kteremu to nandas lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pekna slohovka, ale moc dlouhy, nectu :D

Ten tvuj infantilni smajl, kterej ukazuje "fuck you", to neni vulgarni ty chytroline?.Zacal sis s tim prvni. Na hrubejt pytel, hruba zaplata.

Kdyby si umel chapat psany text, davno by ti doslo, co se tu snazime rict, ze ten volant z octy neni na uchop stejnej jako ten "Seati" + ti tu rikame k cemu tam ten vystupek je (narozdil od octy spicatej).

Mne je opravdu jedno, jak ty rolery fungujou. Uz ti naznacil Woodbine, ze to tu NEresime.

UZIJ si svuj prvni multifunkcni volant, zjevne ses z nej radne vyplesknutej. Ver mi, ze az to nekdy jednou bude tvuj 3. ,4. ... uz te to tolik nerozhazi:D

Ale je fajn videt, ze takova malickost udela nekomu radost. Preju ti to. Ja to beru pouze jako nutnost, bez ktere auta neberu. Osobni preference, kterou nikomu nenutim. Rozhodne nad tim tady nebudu onanovat jako ty.

Octy L&K sem zkusil "temer" soucasne obe, tdi i tsi. Pak sme si ty demo car prohodili a opet srovnavali. Volanty sem nijak podrobne nezkoumal, ale uchop mi neprisel nijak zavratnej, proste standard. Neurazi, nenadchne, stejne jako sedacky. To tsi nijak vyrazne TDIcku neujizdelo. To pro me, jako benzinomila, bylo zklamani. Cekal sem vetsi rozdil. Stejne bych ale volil TSI, byt tomu jeste kone chybi. Vic k tomu nemam co rict.

A ja nezavodim. Jestli ty k tomu mas sklony, tak se radsi vybouri nekde na motokarach, do provozu to nepatri... ti na ne poslu volnaska, to pro vetsi bezpecnost provozu rad udelam.

(ja radsi v tel. menu apod za jizdy neroluju, ale kazdej to mame holt jinak. Pro muj klid, kdybys proti mne nekdy jel ze zatacky, na chvili prosim prestan projizdet seznam smsek a hovoru :D Nad volantem samo onanovat muzes dal,ale drz ho dvouma rukama v poloze, jak te to v autoskole snad naucili. Diky kamo a klidne odepis. Nic nevylepsi naladu vic, nez smesne se chovajici octavian, onanujici nad svojim prvnim "3 ramennym MFD DSG AB XYZ, muj, muj, muj volant" ...)

Tak hezkej vecer ty MUJ MUJ MUJ 3 ram MF DSG FL volante

:D :D

Dlouho uz sem se takhle nezasmal. Diky :-D

Editováno: , autor: trixx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle jsem se nepobavil dlouho u žádné diskuze :)

omicron to občas trošku přehání, ale já mu to neberu, protože to co si koupil bylo věřím přesně to co chtěl a co považoval za nejlepší. Láska ke svému autu se nezapře, tak to má být :)

Nicméně ten roller (abych to nazval správně anglicko-česky) je diskutabilní. Vzpomeňme si, jak si na něm vylámala zuby Nokia když jej tak trošku revolučně začala dávat místo joysticku na jeden ze svých modelů mobilu (vím jen o jednom). Konkrétně šlo o nízkou životnost a značnou poruchovost. Možná dnes je to již zmáknuté líp, ale např. problém s usazováním nečistot (mazu a prachu) pod válečkem jistě zůstal. Z pohledu této zkušenosti bych se toho trošku bál a i bych si vsadil že je otázkou pár málo let než se s tím vyskytne nějaký problém. Ovšem jednalo by se o tak směšnou závadu za pár Kč že jeho užitná hodnota to jistě překoná.

Když tam ale někdo chce volant z Leona tak nevidím důvod proč mu to rozmlouvat, když se mu líbí tak proč ne, bude s tím jezdit on, no ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle jsem se nepobavil dlouho u žádné diskuze :)

omicron to občas trošku přehání, ale já mu to neberu, protože to co si koupil bylo věřím přesně to co chtěl a co považoval za nejlepší. Láska ke svému autu se nezapře, tak to má být :)

Nicméně ten roller (abych to nazval správně anglicko-česky) je diskutabilní. Vzpomeňme si, jak si na něm vylámala zuby Nokia když jej tak trošku revolučně začala dávat místo joysticku na jeden ze svých modelů mobilu (vím jen o jednom). Konkrétně šlo o nízkou životnost a značnou poruchovost. Možná dnes je to již zmáknuté líp, ale např. problém s usazováním nečistot (mazu a prachu) pod válečkem jistě zůstal. Z pohledu této zkušenosti bych se toho trošku bál a i bych si vsadil že je otázkou pár málo let než se s tím vyskytne nějaký problém. Ovšem jednalo by se o tak směšnou závadu za pár Kč že jeho užitná hodnota to jistě překoná.

Když tam ale někdo chce volant z Leona tak nevidím důvod proč mu to rozmlouvat, když se mu líbí tak proč ne, bude s tím jezdit on, no ne?

Zdravim...já sem jezdil s Audi A6, která měla před 200 tisíc km nalítáno a ten roller fungoval na jedničku, takže si myslím, že v tom autě to bude hodně odolný na nečistotu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Koukám jak se to tu pěkně rozjelo... :) dlouho jsem tu nebyl.. Jinak teda pokud by to někoho zajímalo, tak volant tam pasuje naprosto v pohodě. Jak airbag, tak konektor na multifunkci.. vše ok a funguje. Měl jsem možnost to vyzkoušet. V práci se jedem na půjčení objevil. Takže odzkoušeno. Montáž na cca 10 minut a vše pasuje :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...