Přejít na obsah

Nejde nastartovat motor 1.4 16V


banán

Doporučené příspěvky

To se mi stalo take s tim schovavanim, malem me kleplo, ale Roomstrik stal kde ma, jinak v Patek jsem volal do MB jak je na tom muj roomstrik, maji ho tam chudaka uz mesic. nejak porad nevedi co s nim je, opravi mi mechanicke zavady a pry budou programovat jednotku motoru. jsem zvedav a drzim palecky at uz se jim to konecne povede. musim rici ze jsem uz docela nervozni co mi tam s nim provadeji... Ach jo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak uz zase znova to iste ..

16 st. celzia rano ... nastartujem .. motor naskoci .. ale ide na 500 ot/min. po prislapnuti na plyn zdochne ... opatovny start zase 500 ot./min. po prislapnuti plynu zastriela z vyfuku pohemzi sebou a uz ide normalne ...

(1,4 16V)

hlavne ze diagnostika (ani v servise) neukazala ZIADNU zavadu ...

uz zacinam mat vcelku dost tejto novej generacie skodoviek, ..

(na FIC , mi nikdy nic nedrncalo, vzdy nastartovala bez problemov , jediny problem bol vrzganie sedadla vodica :-) )

Editováno: , autor: LUKY-007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam podobny problem s 1.6kou. Ak je von teplo, nastartujem motor bezi, pridavam otacky stupnu niekam do 2000 a od vtedy cim viac pridavam tym viac klesaju, ked davam nohu s pedalu zase stupaju. Ak dupnem na plyn streli do vyfuku. Ak sa pomaly rozbieham po 200m to prejde. Prejde to aj ked ho na mieste opatrne pomaly par krat "preturujem". Robi mi to uplne od noveho auta. A v zime to nerobi nikdy len ked je von teplo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Tak další závada mi přesvědčila o tom že roomster půjde z domu,mám asi opravdu nepovedený kus(asi páteční výroba),že nejde nastartovat to už jsme si zvyknul na poprvé(občas)ale že mi hlásí chybu chladící kapalina(vyměna nádobky,prohlídnutí eletriky....),pískající brzdy,vypadáváné rádia(nejde zvuk z repro),vynechávání maxi dootu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska pro ceste ze slovenska mi vyskocila závada EPC nevím co to pro mě znamená, ale odešel mi pravděpodobně i balast xenonu, nevím jestli to může mít s tím něco společného a před závadou jsem měnil Brzdové žárovky za LED od superfatyho. Tak taky nevím jestli to může mít na to vliv. Mám 1.6 16V a na jízdních vlastnostech se nic nezměnilo. Prostě se jenom rozsvitila kontrolka.

Editováno: , autor: Jered
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Naposledy jsem jel v pátek a v sobotu jsem jen nastartoval na 5 secund abych otočil kola a dnes jsem ráno do garáže a auto jako by chytlo na 1 sec a hned zhaslo a už nešlo nastartovat vůbec se nychytalo točilo jak na prázdno jako by tam nešel benzín. Zavolal jsem do servisu přijel servis mobil odtahovka a auto mám v servise. Říkali že by to mohl být imibilizér, že je uzavřený benzín. Je to možny, udělalo to někomu? Když imobilizér vypne přísun benzínu je možné aby jelo čerpadlo? To jde slyšet při otočení klíčku. :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem stál autem v garáži kousek od zdi a potřeboval jsem změřit tlak v pneu tak abych se dostal ke kolu, potřeboval jsem natočit kola narovno. Nechtěl trápit řízení bez nastartování tak jsem nastartoval jen abych dal kola na rovno a poté jsem motor vypnul. To jsem myslel. Zajíždět znovu motor se mě moc teda nechce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmmmm

mne sa to uz velmi podobna vec par krat stala . ze som nastartoval popojel .. a vypol motor.. beh motora cca. 20 sekund ..

a na druhy den nie a nie chytit ... musel som startovat tak ze som stlacal aj plynovy pedal . potom nabehol. ale bolo nutne ho trochu pretocit do otacok a potom uz drzal ...

a aj dalsie starty uz boli v pohode ..

zjavne ma problem s kratkym behom .....

no to som zevdavy ako dopadnes v servise ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To máš pravdu, mě se to taky stávalo, proto si myslím jestli není problém v tom krátkém nastartování. Taky když jsem nastartoval na krátko tak další startování bylo s problémy ale nikdy takové. Ale proč ty nízké tlaky ve válcích? To přece není ani možné aby to rozhodil ten krátký start.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...