Přejít na obsah

Nejde nastartovat motor 1.4 16V


banán

Doporučené příspěvky

  • o 1 rok později...

Zdravim tak od piatka mam podobny problem. Nemohol som nastartovat motor asi pri 28 °C. Naskocil asi na 7x. Predtym bolo vsetko v poriadku ziadne zavady. Pomotamim sa v meste uz startovalo Ok. Na druhy den som siel o5 niekam a nastartoval az na 2x. Pozeral som aj do motora nic nie je uvolnene ani nic nevidim. Proste po zohriati motora ide akoby nic sa nedialo otacky neklesaju cerpadlo je pocut. Dnes o5 naskocil na 2x. No mal som dojazd asi 30km tak som bol dotankovat. Lenze som si hned vsimol, ze pri viac ako polovici nadrze som mal dojazd len 130km. Pocas jazdy 15km sa mi dojazd zvysoval po 20km na 390km. Tak neviem co by to mohlo byt. Neviete poradit. Zajtra asi pojdem navstivit servis. Auto ma 87tis. km.

Editováno: , autor: VladoFII
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mne niečo podobné robilo ale v mojom prípade že ráno som bez problémov naštartoval prešiel som napr. 1-2km do obchodu bol som tam 20-30min a keď som chcel ísť preč tak ako keby to nemalo benzín ale po nejakom 2-3krát to naštartovalo.

 

Skús vyčistiť škrtiacu klapku sice máš o 100tkm menej ale možno je špinavá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Jak poslední dny stoupla teplota nad 25°C ve stínu, tak se mi opět projevila tato závada. Nenastartuje napoprvé. Chytne a po chvíli zhasne. Půl roku byl klid a jak je vedro tak to blbne. A jak to tak sleduju, tento problém zatím nikde nikdo nevyřešil :) Ani na VW ani Škoda. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně to dělá od samého začátku, prvně jsem tankoval u benziny... pak jsem tankoval dvakrát v rakousku a pořád to samé.. prvních 4000 km v létě to dělalo a to jsem tankoval pokaždé někde jinde.. od září do června nic a teď ve vedrech to zase začlo. A troufnu si tvrdit, že benzínem to není. Tam kde tankuju auto, tam beru benzín i do motorky a v ní bych poznal každou špatnost hned s první nádrží. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak tieto štartvania resp. neštartovania sú fakt divné, v škoda servise už niekomu odpovedali čo by to teoreticky mohlo byť alebo len tárali že zlý benzín ale občas sa to stáva.....

 

mne naozaj pomohlo prečistenie škrtiacej klapky zo zadnej časti (musí sa demontovať celá klapka tam je ten najväčší humus ja som to mal čierne jak uhol) potom benzín plus som dal nejaký prostriedok na prečistenie vstrekov a odvtedy motor štartuje na prvý krát a to auto je stále vonku a na slnku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...