Přejít na obsah

Hlučný Posilovač řízení


siebenerman

Doporučené příspěvky

  • o 5 měsíců později...

Předem se omlouvám jestli tato skupina už existuje ale potřeboval bych poradit.

Mám O1 1.6 55KW a problém se servem u řízení. Když stojim na mistě se zapnutým motorem a chci zatočit tak to jde ztuha jako kdyby servo nepracovalo a ozývá se takový vrčící zvuk. :help::feve:

Jakmile ale přidám plyn tak jde lehčeji točit volantem. Vůbec netušim čím to může být, jestli je tam malý tlak .... Nový servo sem dával před rokem ale pak sem měnil tlakovou hadici a stejně to dělá. Prosím o radu čím by to šlo opravit :-) ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

klasicky priznak na malo naplne v servu,ale asi to tim nebude. zkus to poradne odvdusnit, na miste pri nastartovanem motoru vytocit na jednu stranu na doraz cca cca4 sec a potom na druhou stranu na doraz, opakovat 2.az 3., melo by to byt lepsi

Editováno: , autor: FilipR6
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím, taky mám podobný (v podstatě stejný) problém na Octavii II (r.v.2006) - na místě pří plném rejdu je klid (servo nijak víc nehlučí), ale jakmile se začnu pomalu rozjíždět, tak to tak zvláštně hučí, jako by někde něco o něco dřelo (není to pískání, spíš takové šoupání, dření). Předpokládám, že to servem nebude, ale čím to je mě nenapadá - možná je problém se zmiňovanými homokineťáky, otázkou je co s tím dělat.... jinak se to nijak neprojevuje, jen v tom max vytočení. Přijde mi že to dělá hlavně levý rejd, pravý sice taky ,když jsem to zkoušel na parkovišti,ale levého jsem si všimnul jako první.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

zdravim nechci zakládat nový téme tak to přihodím sem. Mam O1, 1.9tdi 81kw, a celá historie je taková, když jsme auto dovezli melo prasklou trubku,tudiz bez kapaliny,popojizdeli jsme jen dopredu dozadu z garaze parkrat nez se to opravilo..nalila se kapalina a vše ok..ted po půl roce a 10 000km, se začali při vypínání motoru ozývat divný zvuky..až jednoho dne to začlo dělat příšernej krávál jako když se něco přidírá. Protože kladka vypadá ok,a zvuk byl od shora uznali jsme že to je čerpadlo serva.koupili namontovali,odvzdušnili, a kravál tak 7sec po nastartování ustal, posilovač funguoval tak dobry,třeba si to sedne,udělali jsme kolo okolo baráku,vyply a opět nastartovali a zvuk od té doby je zpět, na volnoběh klid,při zvýšení otáček se zvuk ozývá a zvyšuje. Navíc jsme ted rozebrali to staré a vypadá čistě,nikde nic co by ukazovalo že by bylo poškozený. tak už nevím co to je..PROSÍM POMOC!!!! :feve:

zde je video:http://www.youtube.com/watch?v=jpxp7t5lpno

a druhé:http://www.youtube.com/watch?v=ACYjnbZDIuY

Editováno: , autor: kukurelli
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravim take sem toto resil a byla to ta volnobezka ,musel sem sundat altik myslim ze to ani jinak nejde ,musel sem sundat celou predni cast s chladicem ale to sem to resil jen ja chtel sem ji sundat pro dobrej pristup ,jen opatrne na sundavani te volnobezky ,pak bylo v se v poho

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdavim :) Mám otázečku. Příjde mi, že řízení na mojí oktě jde nějak víc ztuha nežli kdysi a nenapadá mě,čím by to mohlo být? Koukal jsem na kapalinu a ta byla na risce min.ale nejsem si jist,jestli jsem koukal při rovně stočených kolech,tak musím juknout ještě jednou... Pak mě napadlo,jestli to může mít na vině lóžo horního uložení tlumiče,jelikož když pomalu otáčím do leva a do prava, z levého kola se ozývá takový vrzající zvuk (přirovnal bych to k vrzajícímu silentbloku) Mohlo by to bý tím? nemáte někdo zkušenosti? Budu rád za každý tip :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...