Přejít na obsah

cvakanie v motore


tooth

Doporučené příspěvky

Mam fabiu 1.4mpi 44kw r2002 najazdenych 90tkm. Nedavno zacal mat motor taky divny zvuk bolo to take nejake chrapcanie. Znameho znamy urcil ze je to rozvodova retaz tak sme ju dnes menili. Isla dole olejova vana a kryt rozvodov, retaz sa vymenila, vsetko naspat, zhodilo sa viko ventilov a nastovali sa ventily. Nastavit to bol ale problem a po viac nez polhodine sa zistilo ze preco, lebo si to na fabii uz nastavuje automaticky tlak oleja, co pan nevedel, asi to bola jeho prva fabia :( Tak sa to vsetko nahodilo, vymenil sa olejovy filter a isiel novy olej Shell Helix Plus 5w40

Hned ako sa nastartovalo, mal som pocit ze motor vydava zvuk aky som predtym v mojom motore nepocul. Cvak-cvak-cvak-cvak pomerne rychlo, cim vyssie otacky tym vyssia frekvencia cvakania. Celkova hlucnost motora sa subjektivne znizila, ale pribudlo neprijemne cvakanie. Nad 80kmh cvakanie uz nepocut (prehlucene). Pan tvrdi ze to cvakanie je uplne normalne a ze to pocujem iba kvoli tomu ze uz nechrasti retaz.

Pozeral som na fore co by to cvakanie mohlo sposobovat, mozno ze su to zdvihatka. Ten zvuk je pomerne charakteristicky tak mozno budete vediet co to je. Mohlo sa nieco skazit pri "nastavovani" tych ventilov? Pan je dobry mechanik, ale zjavne nemal predtym vela skusenosti s fabiami.

Dikes za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně toto mi začala dělat octavia 1,6 ale uplně to samy taky sem si myslel že sou to zdvihátka tak sem je vyměnil a nic.Nakonec to cvakáni bylo vule na pístním čepu a nikdo tomu nechtěl věřit všeci mi řikali že by to klepalo a ono to cvakalo když jsem jel na vyšší otáčky tak to motor přehlušil a když sem jel v nižších otáčkách tak to normálně cvakalo a jak přidals plyn tak to cvakalo vic za studena to cvakalo o trošinku vic jak za tepla a v servise mi řekli at to neposlouchám že to slyším jenom já ale nedalomito a fakt byla vule na pístním čepu .Olej to nebralo!!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidám se k tomuto tématu,dnes jsem podobnou závadu zjistil taky akorat s tím rozdílem že nastartuji a ozývá se cvakání zhruba po 20-30 sekundách přestane ,motor zhasnu nechám 15 minut stát a opět ten samý ůkaz tak prosím o radu čím to a kolik bude asi stát oprava.Děkuji .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolega z práce mi říkal že se to stane že karbon ucpe nějaký kanálek v hydroštelu ,že snad existuje přípravek do oleje který by to měl rozpustit anebo zkusit upustit asi 2 litry oleje přidat naftu a nechat na volnoběh asi 10 minut klapat a pak vypustit a dát nový olej.Co vy na to??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

AHOJ JAM MAM PODOBNY PROBLEM MAM FABIU 1.4 benzin najeto 90 km teraz mi zacalo cvakat v motoru.mechanik mi povedal ze to budu zvihatka ,mne to roby pri nastartovani vonku 2 minuti potom prestane,ked ho vytiahnem z garaze tak 15 sekunt co mam robyt mam tie zdvihatka vymenit alebo vymenit olej ale to sa pocase ustali porate mi prosim,ked tak budem jazdit nestane sa nic motoru? CORNUTO

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem ten problem zatím nevyřešil,každý mechanik říká něco jiného v origo servise mi přejímací technik řekl že je tam hydraulické napínání řetězu a to je potřeba vyměnit ,soukromník řekl zdvihátka druhá řekl rozvodový řetěz potom názor že stačí vyměnit olej ,sic nevím proč je to Castrol Magnatec na kterém je najeto asi tak 5000km ,ale všichni se shodli že netřeba spěchat že to nic nezničí jen by se to mohlo pomalu zhoršovat.tak nevím je to na prášky ,já už letos do toho auta nacpal asi 40 000kč a pořád není konec už mám chuť se toho zbavit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

A teď jsem to chvíli nechal být a cvakáni zmizlo takže to asi bude opravdu hydroštel,asi se občas někde něco přicpe nezkoušel jste někdo takové ty přípravky do motoru že se před výměnou oleje nalejí do oleje a nechá se to 5 minut klapat a pak se to vypustí a nalije nový olej,údajně je to schopné ty kanálky vyčistit.Jinak olej používám Castrol Mgnatec 10w 40 to si myslím že je kvalitní olej a intervali tak 12 000km.Uvítám jakoukoliv reakci a nápad.Teď jsem trochu vychladl takže mě nepatrně myšlenka výměny za jiný auto pustila ale uvidíme co bude dál.jinak fabka má najeto 118 000km což snad není tolik na to aby to bylo zralé na likvidaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A teď jsem to chvíli nechal být a cvakáni zmizlo takže to asi bude opravdu hydroštel,asi se občas někde něco přicpe nezkoušel jste někdo takové ty přípravky do motoru že se před výměnou oleje nalejí do oleje a nechá se to 5 minut klapat a pak se to vypustí a nalije nový olej,údajně je to schopné ty kanálky vyčistit.Jinak olej používám Castrol Mgnatec 10w 40 to si myslím že je kvalitní olej a intervali tak 12 000km.Uvítám jakoukoliv reakci a nápad.Teď jsem trochu vychladl takže mě nepatrně myšlenka výměny za jiný auto pustila ale uvidíme co bude dál.jinak fabka má najeto 118 000km což snad není tolik na to aby to bylo zralé na likvidaci.

přípravky na proplachování motorů se dnes nepoužívají ani přísady do elejů bych tam nerval je to zbytečné mám s tím zkušenost ,kopil jsem a použil přípravek pro obnovení funkce hydraulických zdvihátek a vážně žádný efekt ,po startu v - 3 až -20 jak byly teď ´venkovní teploty mi zdvihátka řechtají 2-6 vteřin po nastartování a neřeším to sprvu jsem se vyděsil že je něco špatně ale mechanik mě ujistil že je to těmi teplotami a stuhlým olejem používám mogul extreme 10w 40 , tvrdil my že pokud cvakání netrvá příliš dlouho a nepřidávám hned plyn / jak má někdo ve zvyku / že by se nemělo nic stát ,zároveň jsem se ho ptal jestli by tomu nepomohl řídčí olej 5w 40 plná syntetika no řekl že ať to neďelám že by to v létě mohlo dělat problémy s mazáním že čerpadlo v tomto motoru není stavěné na tento řídký olej , a měnit olej léto zima se mi fakt nechce tak to fakt neřeším

Editováno: , autor: pretorian30
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...