Přejít na obsah

Passat 3C vs Superb II


jets

Doporučené příspěvky

Ahoj, doufám že sem toto téma bude patřit...

Velmi vážně uvažuju o novém autě a rozhoduju se mezi 3C a Supem II v kombíku. Pro Supa mluví mladší konstrukce a věci které do pašíka nejdou dát (např natáčecí xenony), pro pašíka cena (s výbavou Business a doobjednáním věcí které bych chtěl je za 820.000,- Sup za skoro 900.000,-) a jistá nostalgie protože jsem měl 3BG. Určitě půjdu do manuálu 2,0 TDi 125kW.

Prostě vaše názory a zkušenosti se 125kw TDi a osobní pohledy na srovnání se Passatem...

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Passat je měkčí,líp má ohlučněný interiér,některá technika jde jenom do Pasatu.Jinak u obou aut je jak český maxi-dot,tak navigace.GSM III u Passatu bere i starší FW u N6230i.Základní audio hraje dobře,Dynoaudio jsem zatím neměl možnost vyzkoušet,Sound systém v SII jsem slyšel v Brně na autosaloně v Brně,je to zhruba srovnatelné.Rozhodování je v tomhle těžké,oboje jsou to dobré auta,chce si to bě projet.Od 45 týdne má Passat klimu shodnou se SII.

Tohle je Bussines:

post-24140-1259000805_thumb.jpg

post-24140-1259000822_thumb.jpg

post-24140-1259000894_thumb.jpg

post-24140-1259000911_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no já 3C Pašíka prodal a koupil Superba II.

Motory srovnávat nebudu,Pašík byl 2,0 Tdi Sup je 1,8 T benzín.

Podle mě naprosto srovnatelné auta.Passat byl od podvozku tišší než je superb a má více místa v prostoru řidiče.Jinak srovnatelné.

Taky nevím,kde jsi vzal ten nesmysl,že Passat nemá natáčecí Bixenony.Já je na Passatu měl a můžu ale říct,že superb svítí o 100% líp než Passat a na svícení Passatu si stěžuje co vím dost lidí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cosby:To bylo na mě ? Já o bi-xenonech nepsal.U Passatu jsou natáčecí a u SII mají víc režimů natáčení.

to bylo na mně, čerpám jen z ceníku a tam se o natáčení nic nepíše tak mně hned nekamenujte. Proto se ptám, abych zjistil informace které se ke mě nedostali...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cosby: V pohodě. ;)

jets:V Passatu jde KEYSSY-to je v SII ve 22.KT/10,ACC,DCC,Zpětná kamera,kontrola tlaku s přímým měřením.U SII Elegance a Exclusive standart elektrcké otvírání kufru,Passat za příplatek,Exclusvie vyhřívané čelní sklo standartně,Passat za příplatek.Výbavy jsou jsou srovnatelné,u Passatu se vyplatí akční modely Bussines a Executive,Executive vychází z Higline.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cosby: V pohodě. ;)

jets:V Passatu jde KEYSSY-to je v SII ve 22.KT/10,ACC,DCC,Zpětná kamera,kontrola tlaku s přímým měřením.U SII Elegance a Exclusive standart elektrcké otvírání kufru,Passat za příplatek,Exclusvie vyhřívané čelní sklo standartně,Passat za příplatek.Výbavy jsou jsou srovnatelné,u Passatu se vyplatí akční modely Bussines a Executive,Executive vychází z Higline.

Určitě bych nešel do exclusive u SII ani Executive u 3C. Srovnával jsem si Business s doplňkama - 820.000 a Elegance s doplňkama - 900.000

Výbava je srovnatelná, ale některé položky u 3C jsou a PII ne a naopak. Např. adaptivní tempomat atd. takže úplně srovnat to nejde...

SII se mi víc líbí a je to konstrukčně mladší auto, ale ta cena...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pokud bych si mohl vybírat z nových aut,asi bych šel do Passata,i když jeho karosářská je už staršího data,Sup II combi je novinka,ale souhlasím s tím,že Passat je líp odhlučněn,což mě u Superba dost zklamalo.Myslel jsem si,že "vlajková loď" škodovky na tom bude líp.Starý SUP by odhlučněn podle mě o dost líp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jets:Vejdeš se do limitu,když v pašíku přidáš vyhrívané čelní sklo ? Koukám,že R-line paket je bez příplatku u Bussines,u Executive ne.No tak to bude těžké rozhodnutí,chce to oba projet,ale já bych volil Passat.

vejdu, i po tom zdražení u VW je tam pořád rozdíl přes 60k. Zítra jedu s naším Tiguanem do servisu tak si oba pořádně provětrám. Nevěřím ale že tam budou mít předváděčky ve 125kW...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proc porovnavas cenikove ceny? Nevim, jak je to u VW, ale u Skody ti kazdy prodejce rad da slevu minimalne 100tis.

Ceníkové ceny porovnávám protože slevu dostanu stejnou u VW i Škody. Když jsem kupoval v létě Tiguana pro ženu tak jsem dostal na 759000,- ceníkovou cenu slevu 100.000,-. To celkem jde...

Neměl jsem moc času takže jsem stihl projet je pašíka ve výbavě Executive s Rline paketem 125kW DSG. Poprvé jsem jel s DSG a musím říct že mně to absolutně nadchlo. Měl jsem svého pašíka s Tiptronicem a to se vůbec nedá srovnávat. Žádné výkonové ztráty, spotřeba ve městě 6,7 při normálním režimu jízdy, celková spotřeba 5,9l na okruhu cca 60km Hodonín Kyjov a okolí a zpět do Hodonína. Trochu mně zklamal rozsah výškového nastavení sedaček, bral bych ještě tak 5 cm dolů a absence denního svícení zvlášť od hlavních světel. Jinak tomu autu není co vytknout.

Nicméně: jen tak jsme se bavili s prodejcem a při řeči jsem zjistil že se už dnes nedá objednat nový Touareg z výroby! To znamená že nový Touareg bude určitě mnohem dřív než na konci příštího roku nebo až v létě. Pochybuju že by měli takovou výrobní díru mezi generacemi... Touareg je můj nb1 takže zatím počkám do jara a uvidíme jak se vyvine situace. Pokud budepravda že nový Touareg bude o 300kg lehčí a současně levnější než současná generace tak bych šel do něj :-)

Každopádně moc dík za rady a podněty :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...