Přejít na obsah

LED žiarovky O II facelift


alvisio

Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 8 měsíců později...
Návštěvník
  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...
V 9. 12. 2017 na 17:30, jan.machalik napsal:

Ahoj, umí někdo v Ústeckém kraji, ideálně Chomutov, deaktivovat hlášku o ,,prasklé" žárovce v DRL při použití LED ? Byl jsem domluven v Praze a když jsem tam dojel, tak mi pán sdělil, že odjel..Další zbytečnou cestu do Prahy nechci, tak hledám někoho tady v okolí. Díky

kvalitni ledky a zadnou chybu nehlasi :) mam od unora za 8 usd kus a je klid a svitivost asi nejvic ze vsech :) to samy v potkavackach 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím,

 

neodolal jsem reklamě a koupil si do potkávacích světel nové Philips H7 LED, tak kdyby někdo o nich uvažoval, dávám poznatky.

 

KLADY

+ Snadná instalace (pouhá výměna za původní halogenové žárovky)

+ 1:1 stejně rozložené světlo jako halogenové žárovky, takže žádné oslňování po retrofitu

+ Homogenně rozložené světlo - tzn. nemají ostrý bod jako halogenové žárovky, ale intenzita je rozložena do celého

    kužele. Toto někdo může vzít jako mínus, protože méně osvětlují silnici před vozem, ale lépe krajnice a okolí. Z

    mého pohledu je to lepší, protože méně oslňují při zhoupnutí vozu a ten úbytek před vozem je minimální a na

    krajích je znatelně více světla

+ Design. Produkují čistě bílé světlo. Žádný nádech modré jako u HID. Výsledek je takový, že na první pohled k

   nerozeznání od OEM xenonů.

+ Větší světelný výstup (okolo 1750 LM)

+ Menší spotřeba

+ Žádné chybové hlášky prasklých žárovek po výměně na palubce

 

ZÁPORY

- nemají atest pro provoz na pozemní komunikacích

- cena od 3500 Kč

- oproti žárovkám Osram NB laser které jsem používal do teď mi to nepřijde jako velké zlepšení. Svítějí o trochu lépe 

   ale můj odhad je tak 20% namísto slibovaných 200%

- po zasunutí klíče do zapalování (první poloha) každá z těch žárovek 4x trochu problikne. Dělá to kontrola prasklých

   žárovek. V noci je to dobrý disko :o/

 
Můj verdikt : Kdybych měl možnost si ji otestovat před koupí, tak bych do toho asi nešel. Atest a cena je opravdu velké mínus

 

727663726_PhilipsH7.thumb.jpg.a53e0eaa34e1738c819b85d9be886666.jpg 

 

 

Editováno: , autor: DCSpeedy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, DCSpeedy napsal:

ZÁPORY

- nemají atest pro provoz na pozemní komunikacích

- cena od 3500 Kč

- oproti žárovkám Osram NB laser které jsem používal do teď mi to nepřijde jako velké zlepšení. Svítějí o trochu lépe 

   ale můj odhad je tak 20% namísto slibovaných 200%

 

Můj verdikt : Kdybych měl možnost si ji otestovat před koupí, tak bych do toho asi nešel. Atest a cena je opravdu velké mínus

 

Už ten první zápor mě odrazuje od koupi, když k tomu přidám cenu a oproti Osram žádné velké zlepšení jak píšeš nekoupil bych je.

 

Ale je to každého věc. Ale prostě bez atestu to nemá v autě co dělat. Neříkám že mám vše na autě OK pač kola jsou o půl " širší a jiné ET, ale rozměr pneu sedí, ale to oproti těm nehomologovaným LED do hlavních světel nijak neohrožuje ostatní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Njn, toto je těžké posoudit co je ok a co je už jen byrokracie. Jako popravdě pokaždé, když vidim zbastlený světla, kdy si někdo do starého zažloutlého reflektoru nacpe xenonovou výbojku, tak se mi otevírá kudla v kapse. Pokud možno ještě do dodávky, nebo SUV, aby to svítilo hezky "shora"... to je čirá bezohlednost a jednou už sem byl opravdu malej krůček od toho si to s tim člověkm jít vyřídit.

 

Ke koupi sem se odhodlal, protože sem viděl dost testů, kde dopadly dobře a už na první pohled je vidět, že ty čipy tvarem a pozicí kopírují vlákno klasické žárovky. Důvod, proč tato technologie nikdy nedostane atest je systému uchycení ve světlometu jako takovém. Výrobci mají spoustu cest, jak je klasická žárovka ve světle zafixovaná a u těchto LEDek je problém dodatečné chlazení tzn. nikdy nezajistí 100% kompatibilitu pro všechny vozy s H7, což ale neznamená že nemůže na některé vozy dokonale pasovat bez oslňování.

 

Jak jsem psal, tak u mojí OII FL se tvar a řez světla oproti původním halogenům v ničem nezměnil (jinak by šly okamžitě ven)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Když vidím jaký druh nečlověka dostává řidičák a jak jsou někteří v dnešním hustém provozu schopný přemýšlet, tak argumentovat ohrožování ostatních účastníků provozu neatestovanými značkovými LED žárovkami od philipsu mi přijde jako bych jsi odmítal jít pod RTG kvůli zlomenině ale dál by jsi klidně pracoval v uranovém dolu bez ochranných prostředků...

 

Po tolika letech na silnici mě z automobilo přepravy nedostali zácpy ty bych zkousnul, ale právě lidi co mají platné řidičáky. Když můžu radši jedu vlakem, protože se bojím těch individuí na silnicích co si myslí že všechno ví a dálnice patří jim, pokaždé když vjíždím do provozu osobním vozem, opravdu dostávám úzkost a bojím se o život a je to rok od roku horší. 

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Já mám ve zpátečce tyto

 

https://www.aliexpress.com/item/JSTOP-VW-Super-bright-car-reverse-lights-canbus-1156-12-24V-P21W-1000LM-light-BA15S-auto/32881506104.html

 

Jsou sice dražší, ale za cca 1/2 roku chybu nehlásily ani jednou a přemýšlím, že je dám i do denního svícení. 

Editováno: , autor: Baf13
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím pánové,

 

nemáte někdo zkušenosti s novými LED žárovkami Osram Night Breaker h7 do potkávacích světel? Měla by to být první legální náhrada za halogenové žárovky s certifikací. Stojej ale randál a zatím nejsou na CZ shopech... Zajímalo by mě, jaký nárůstek jasu by to přineslo... 

osram.jpg

Osram II.jpg

osram III.jpg

Editováno: , autor: DCSpeedy
doplnění přílohy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...