Přejít na obsah

Alpine iDA X-301?


Shocker

Doporučené příspěvky

Tak dneska mi nějaký sociál šlohnul autoradio :aggressive: sekal bych za to ruce, protože mi samozřejmě k tomu poškodil šroubovakem plasty okolo....

Nicmene bez autoradia se proste jezdit nedá, tak vybírám náhradníka a mám následující parametry:

- kvalitní zvuk (když už sem se dělal s tlumením dveří, instalací MDF podložek a montáží repra Kicx)

- klidně bez mechaniky nebo určitě se zadním USB (výlez do kastlíku)

- bez nějakých dalších BT funkcí (nevyužívám)

- bez DO

- cena do plus minus 4000 Kč

Kamarád koupil Alpine iDA X-301 a je s tim velmi spokojený, jen má problém, že to příšerně dlouho načítá písničky z USB poté co nastartuje auto. Trvá to třeba i minuty než to nachroupe :feve:

Můžete mi prosím někdo něco doporučit nebo popř. potvrdit, zda je to nemoc všech Alpine?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všem díky za rady, nakonec jsem si pořídil přeci jenom to iDA X-301. Ta nabídka od Mil4na byla ale také lákavá.

Alchemix: zesilovač nepoužívám, dosáhl jsem jenom "stage 1" v tuningu hudby dle rad místních odborníků :) předtím jsem měl radio Blaupunkt Phoenix MP33 a i s tim to hrálo docela pěkně.

Pořídil jsem si k tý Alpině nějakou "prý-hrozně-rychlou" flash paměť, tak dám vědět, jak to s tou rychlostí načítání dopadlo ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Jak jsem slíbil, tak jsem přišel referovat zkušenosti

Pozitiva:

- zvuk parádní! (nejsem žádný fajnšmekr, ale ta hudba z toho je taková plná, čistá, prostě paráda)

- prima to vypadá, k zelenýmu podsvícení je to úžasný

Negativa

- Banking (!!!!!) - tuto funkci vymyslel ultradebil, radio nejdříve načítá celou flash a pomalu z ní nabízí dostupné adresáře (prakticky to vypada tak, že na mojí 8 GB flash mám tolik adresářů, že některé jsou dostupné až po několika minutách jízdy

- Radio vždy při zvolení Source jako USB hraje dokola první písničku než nabankuje flash. Já tam teda bohužel mám intro A State of Trance, což je k zbláznění

- Display je příšerně malý a nejde z něj skoro nic vyčíst (většinou je tam jen název interpreta, na název alba to přescrolluje až po pěkně dlouhé době)

- Listování v adresářích je k dostání až hluboko v menu a než si člověk najde album, které by chtěl přehrát (nedejbože písničku!), tak je očima cca 10 vteřin na radiu, což bezpečnosti provozu vůbec nepřispívá

- Radio neumí jednoduše přejít na další album (tato funkce mi chybí asi uplně nejvíc)

Usuzuju, že rádio je asi opravdu dělaný na to, že máte iPod, kterým to ovládáte. Shrnul bych to tak, že je to moc pěkně hrající a vypadající radio, ale uživatelsky je to šílený. Znova bych to nekoupil, asi bych si připlatil za X501, které má přímo ovládání pohybu po adresářích v tom velkém jogu (asi) nebo za něco se schopnějším displayem (třeba aby i ukazoval název písničky co právě hraje.

Dál mám problém s tim, že rádio absolutně smaže nastavení bassů, treble, loud on/off atd do defaultu a pokaždé to musím nastavovat znovu, to ani tak nepřipisuju radiu, dokud si nejsem jisty, ale zas nevim, čim by to mohlo být - kabel, který tam dává šťávu tam opravdu dává stále šťávu (proměřeno), tak snad jestli leda neni blbe zapojenej nebo fakt nevim...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem slíbil, tak jsem přišel referovat zkušenosti

Pozitiva:

- zvuk parádní! (nejsem žádný fajnšmekr, ale ta hudba z toho je taková plná, čistá, prostě paráda)

- prima to vypadá, k zelenýmu podsvícení je to úžasný

Negativa

- Banking (!!!!!) - tuto funkci vymyslel ultradebil, radio nejdříve načítá celou flash a pomalu z ní nabízí dostupné adresáře (prakticky to vypada tak, že na mojí 8 GB flash mám tolik adresářů, že některé jsou dostupné až po několika minutách jízdy

- Radio vždy při zvolení Source jako USB hraje dokola první písničku než nabankuje flash. Já tam teda bohužel mám intro A State of Trance, což je k zbláznění

- Display je příšerně malý a nejde z něj skoro nic vyčíst (většinou je tam jen název interpreta, na název alba to přescrolluje až po pěkně dlouhé době)

- Listování v adresářích je k dostání až hluboko v menu a než si člověk najde album, které by chtěl přehrát (nedejbože písničku!), tak je očima cca 10 vteřin na radiu, což bezpečnosti provozu vůbec nepřispívá

- Radio neumí jednoduše přejít na další album (tato funkce mi chybí asi uplně nejvíc)

Usuzuju, že rádio je asi opravdu dělaný na to, že máte iPod, kterým to ovládáte. Shrnul bych to tak, že je to moc pěkně hrající a vypadající radio, ale uživatelsky je to šílený. Znova bych to nekoupil, asi bych si připlatil za X501, které má přímo ovládání pohybu po adresářích v tom velkém jogu (asi) nebo za něco se schopnějším displayem (třeba aby i ukazoval název písničky co právě hraje.

Dál mám problém s tim, že rádio absolutně smaže nastavení bassů, treble, loud on/off atd do defaultu a pokaždé to musím nastavovat znovu, to ani tak nepřipisuju radiu, dokud si nejsem jisty, ale zas nevim, čim by to mohlo být - kabel, který tam dává šťávu tam opravdu dává stále šťávu (proměřeno), tak snad jestli leda neni blbe zapojenej nebo fakt nevim...

-Mám Ida X-300 a Banking je fakt "supr věc". A fleskou to asi nebude-zkoušel jsem ji na několika modelech Pioneer a Kenwood a ty žádné načítání nepotřebovali, informace předávali ihned.Zajímalo by mne, jestli tím trpí všechny Alpiny,nebo jen IDA X... Jinak problémy asi jako ty, někdy si postaví hlavu a jede pořád dokola jeden kousek. A ovládání rádia, myslím přepínání stanic, to je taky zážitek... Na zvuk si stěžovat nemůžu, ale pro podruhé - NE!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak pokud ti nedrží paměť tak to máš asi špatně zapojené, jinak dnes jsem montoval 301 do Seata Leon (já mám v octě ida-300) a příde mi že ta 301 má ten čelní panel tak trochu odfláknutý, je to můj názor, ale u 300 mi to připadá kvalitnější. (holt už se asi šetří i u Alpiny) Jinak zvuk je super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Kamarád přišel na jednu funkci, která snad ani neni v manuálu, ale docela zásadně zlepšuje uživatelský komfort při ovládání! Když se podrží Search a otočí kolečkem, tak podle směru otáčení se posunete Folder Up nebo Folder Down.

Jinak jsem zde také kritizoval, že rádio neumí ukázat název písničky, kterou hraje, tak umí, stačí stisknout knoflik Viev, který je ovšem vtipně schován za hlavním ovládavím kolečkem.

PSV

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

...určitě bych šel do iDA-301...a načítání není vina Alpine, ale fleshky :p

Ona to bohužel chyba flashky není. Zkoušel jsem jich několik, a to co se kamarádovi v levném čínském šuntu načte okamžitě, to Alpine chroustá někdy pět, někdy i patnáct minut.

Jak už se tu psalo, zvuk a vzhled v pohodě, ale nemůžu doporučit právě kvůli velmi nedořešenému načítání. V době vývoje tohoto rádia měli inženýři v Alpine k dispozici asi jen 128MB flash, jinak si to neumím představit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem nad tím laboroval, nejlepší je ty mp3 dát přímo na flashku bez jakékoliv složky když naformátujete flashku klasickým způsobem na fat 32 naházíte tam mp3 přímo tak bude banking trvat jen chvilku, já mám plnou flashku 4GB nějakou shit Philips ( leze to na ní šíleně dlouho a šíleně pomalu) a banking mi trvá asi tak 40 vteřin s orientací problém nemám protože u všech mp3 mám vyplněnýho interpreta a album takže se orintuju podle toho :) Ještě dodám že mám ALPINE x300

Editováno: , autor: headerTDI
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Ona to bohužel chyba flashky není. Zkoušel jsem jich několik, a to co se kamarádovi v levném čínském šuntu načte okamžitě, to Alpine chroustá někdy pět, někdy i patnáct minut.

Jak už se tu psalo, zvuk a vzhled v pohodě, ale nemůžu doporučit právě kvůli velmi nedořešenému načítání. V době vývoje tohoto rádia měli inženýři v Alpine k dispozici asi jen 128MB flash, jinak si to neumím představit.

Zdravim, nepodařilo se někomu vyřešit to načítání ??? Je to docela dost otravné když na cca 2minuty vypnu motor znovu nastartuju a pak 15minut posloucham furt dokola jednu a tu samou písničku. Na dlouhé trati se to dá přežít ale při ježdění po městě a okolí to je o nervy. Napadlo mě jestli by to nevyřešil kapacitor. Kamarád poté co přidal kapacitor do auta - zapojení klasicky na zesilovač se mu při startech přestalo radio vypínat. Nebo to řešit natažením nového kabelu k baterce nebo máte někdo jiný nápad ???

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...