Přejít na obsah

Octavia RS - vadný setrvačník


Vladimír Kalandra

Doporučené příspěvky

Mám takový malý problém, vysledoval jsem že problém bude nejspíš na setrvačníku.

1.je v octavii RS motor AUQ setrvačník dvouhmotový?

2. Dá se vyměnit za setrvačník prodávaný pro dieselové motory nebo ne?

3. Nemá cenu rovnou vyměnit celou spojku, popřípadě dát spojku "klasické" konstrukce??

Díky za pomoc, jaké značky by jste doporučovali? Je dobrý LUK ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Já měl právě za to že všechny oktavky maj dvouhmotovej setrvak, pak ale nechapu že jsem našel na netu variantu jednohmot, i dvouhmot spojkové sady...jeden prodejce (muj prodejce z moravy) mi nabídl toto:

Dobry den

KOMPLETNI dvouhmotovy setrvacnik LUK + kompletni spojka (lamela + pritlacak+ lozisko)

znacka LUK -------9100,00kc

nebo

KOMPLETNI jednohmot setrvacnik VALEO+ kompletni spojka (lamela + pritlacak+ lozisko)VALEO-------------7300kc

NO a ted jsem v riti, nevim co je lepsi, jestli dvouhmot za vyssi cenu s rizikem ze se podela zase... nebo jednohmot, ale slysel jsem ze to neni uplně NEJ pro motor (velký rázy, vibrace apod).

Tak ted babo rad

Editováno: , autor: KaJe
Necituj předchozí příspěvky!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Octavia RS ma origo dvojhmotu a nic ine sa do nej ani nemontovalo. Jednohmota sa namontovat da. Co sa tyka razov tak mam skorej za to, ze prevodovka by trosku viac trpela. Nie motor. Ono ta jednohmota urobi tu spojku trosku razantnejsou. Nebudu sa tam natahovat strunky atd. Ja mam aj niekde popisane cisla lamelky, zotrvaku a pritlacaku, ktory sedi ako jednohmota do RS. Ak by si mal zaujem tak to pohladam.

Inak osobne idem menit spojku po zime asi. Nebudem asi experimentovat a supnem tam dvojhmotu. Pritlacak a lamelu kupenu uz mam. Inak k jednohmote by som volil aspon odpruzenu lamelu. Coz obycajna RS nie je. Ta je pevna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK dle obrazku pokud dobře usuzuji tak odpružená je. Jen nechápu co tam veci řeší za vibrace a bouchání. Doufám že já s tim mít problém nebudu až koupím tuhle jednohmotu... I kdy je fakt že ted je ticho jako, už ten problem se setrvakem nemam, jen obcas citim vybrace na spojkovem pedalu ale jinak ticho a mír....takze asi počkám no-kdo víjestli to opravdu byla ta spojka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady mam obrazek te jednoduche spojky se setrvakem. Je to teda odpružený nebo není? :)

Díky

odpružený to je (v lamele). Tak i tak, pokud je cenovej rozdíl 2 tisíce, neřešil bych a koupil bych dvouhmotu.. Jinak jsetli se nepletu, 1.8T a tdi by měli stejnou spojku, takže by tam měla jít i z ATD...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jelikož jsem dnes prorazil na vyletudo prahy na nakup olejovou vanu a mozna i neco vic, tak pozastavuju tuhle akci :-( Prominte mi to ale ti kokoti v praze maj na silnicich led a to tak ze kdyz jsem prorazil tu vanu a dalsi veci zbořil, tak mi ujela i ruka když jsem se ohybal pod auto! A to vše v letňanech na parkovišti. Fakt tohle by se u nás doma teda nestalo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...