Přejít na obsah

Špatné vyřazování zpátečky a vadná spojka


heatclif

Doporučené příspěvky

Tak po opravě vstřiku je na cestě asi další závada. Mám problém se spojkou a to takový, že sešlápnu spojkový pedál a zařadím zpátečku. Začnu zvolna pouštět pedál spojky a auto najednou prudce trhne dozadu jakobych pedál pustil rychle. Dalším problémem je, že při couvání, když úplně nepustím spojku mi při tom občas nejde vyřadit zpátečka. Ta jde poté vyřadit pouze tak, že buď musím úplně pustit pedál spojky, což např. při parkování v řadě není možné a nebo vypnout zapalování, vyřadit a poté opět nastartovat. Občas se mi také stává, že když couvám najednou se ozve dutý zvuk (mírná rána?) a i přes sešláplý pedál spojky auto začne samo covat jako bych pedál uvolnil. Snad jsem to popsal dobře ale už si nevím rady a prosím Vás tedy o případnou radu. Díky moc. :help:

Editováno: , autor: heatclif
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak po opravě vstřiku je na cestě asi další závada. Mám problém se spojkou a to takový, že sešlápnu spojkový pedál a zařadím zpátečku. Začnu zvolna pouštět pedál spojky a auto najednou prudce trhne dozadu jakobych pedál pustil rychle. Dalším problémem je, že při couvání, když úplně nepustím spojku mi při tom občas nejde vyřadit zpátečka. Ta jde poté vyřadit pouze tak, že buď musím úplně pustit pedál spojky, což např. při parkování v řadě není možné a nebo vypnout zapalování, vyřadit a poté opět nastartovat. Občas se mi také stává, že když couvám najednou se ozve dutý zvuk (mírná rána?) a i přes sešláplý pedál spojky auto začne samo covat jako bych pedál uvolnil. Snad jsem to popsal dobře ale už si nevím rady a prosím Vás tedy o případnou radu. Díky moc. :help:

jediné asi jak to zjistíš..rozdělat spojku a pak uvidíš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
Tak po opravě vstřiku je na cestě asi další závada. Mám problém se spojkou a to takový, že sešlápnu spojkový pedál a zařadím zpátečku. Začnu zvolna pouštět pedál spojky a auto najednou prudce trhne dozadu jakobych pedál pustil rychle. Dalším problémem je, že při couvání, když úplně nepustím spojku mi při tom občas nejde vyřadit zpátečka. Ta jde poté vyřadit pouze tak, že buď musím úplně pustit pedál spojky, což např. při parkování v řadě není možné a nebo vypnout zapalování, vyřadit a poté opět nastartovat. Občas se mi také stává, že když couvám najednou se ozve dutý zvuk (mírná rána?) a i přes sešláplý pedál spojky auto začne samo covat jako bych pedál uvolnil. Snad jsem to popsal dobře ale už si nevím rady a prosím Vás tedy o případnou radu. Díky moc. :help:

Tak tehle problém teď řeším (i když zatím ne v takovéto míře) taky. Vyřešil jsi to nějak. Napadá mě pouze zavzdušněný okruh ovládání spojky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Mám stejný problém,při jízdě na zpátečku nejde vyřadit (musím vypnout motor) spojka nevypíná úplně.Spojku mám novou kompletní,dělalo to i na předešlé,ale ne tolik.Už mi zbývá vyměnit jen odvzdušňovací ventil nebo pomocný spojkový válec,ale ten nevím kde najít (mám 6st.převodovku)

Poradíte někdo?Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 3 měsíce později...

Opravuje to firma www.prevodovky-sixta.cz

To protáčející se ložisko v obalu za 8500,- bez DPH (myslím), jinak ve škodovce mění celou 1/2 obalu převodovky.

Mě přeložiskovával HALDEX a supr.

Dík za info ja jsem si psal s rdrahota a ten mi taky tuto firmu doporučil. Ale na těch odkazech inzeruje naš bratr zo slovenska a piše že to dokaže opravit aniž by převodovku vyndal, tak nevím jestli ji vyndat a udělat všechno najednou :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ o bratrovi ze slovenska jsem taky slyšel na jednom foru. Já osobně k tomu důvěru nemám, ale možná mu křivdím.

Já bych to vyřeešil v ČR, je na to zaruka a když to už bude rozebraný tak se ti mrkne na spojku a na převodovku vevnitř...

Ale zajímalo by mě, jak to někdo opravuje bez demontáže, když se to protáčí v tom obalu........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...