Jump to content

Brzdové kotouče a destičky - výměna

Recommended Posts

wrout: nemyslím si, že by tam byly větší kotouče. Když jukneš na desky, tak zjistíš, že mají zprávnou velikost a problém je v orezlých místech. Ta už jsou natolik zrezlá, že deska na nich nebrzdí, protože tam chybí materiál na kotouči. Věčí kotouč by ti nevlezl do držáku třmenu.

Vyměň kotouče, pořádně očisti třmeny a držáky, zajisti volný pohyb desek a je to.

• 4 months later...

Zdravim vas, po zlej skusenosti s kotucmi ATE, chcem dat vsetko original aj dosky.

Predne kotuce a dosky robi Skodovka aj ako Economy, ma to zmysel?

Mate nejake skusenosti?

• 2 weeks later...

pasujú ale nevidím dôvod to meniť , samozrejme musíš držiaky aj strmene aj platne ...tam to dáva význam pri kotúčoch 312x30 ako má Karoq a spol ... ak máš ponuku na lacné origo diely tak bež do toho , inak staré ATE strmene sa mne páčia viac a hlavne pri opotrebených platničkách nehrkocú 

IMG_20200222_190045.jpg

IMG_20200222_190041.jpg

IMG_20200222_190030.jpg

Super. 

Vzadu mam trw 282mm strmen, mam možnosť kúpiť ako nové zadné bosch vraj tiež na kotúč 282mm, aký je tam rozdiel? 

Kotúče a dosky sú rovnaké? 

Zdravím, po 2 rokoch som zistil, že mi mechanik nakodoval cez vcds väčšie brzdy ako mam reálne. 

Teraz som to zistil náhodou, keď sme pozerali ABS jednotku a jej kódovanie. 

Mám 312/282 a nastavene bolo 345/310.

Takisto mi prekodovali brzdovy asistent z 0 na 2 z médium na strong. 

Mohlo aj toto nastavenie spôsobiť zle opotrebenie kotúča? 

Po prekodovani sa zjemnil chod pedala, skor brzdí a jemnejšie, vibrácie kotúča sú oveľa menšie. 

Brzdy pôjdu originál nové, už sú aj kúpené, len chcem vedieť vás názor prečo to tak nastavili, ďakujem. 

Super. 

A aký to malo zmysel nakodovat väčšie brzdy? 

Dávalo to vyšší tlak? 

Pocitovo to brzdilo ostrejšie, len nábeh bol agresivny, skôr na okruh, nie na bežné jazdenie. 

Takisto ten asistent, načo to je dobre?