Přejít na obsah

Roomster - výměna zadních bubnů za kotouče


Kalberto

Doporučené příspěvky

na stk se spíš řeší nebrzdící bubny. zvlášť u defenzivních řidičů je potřeba jednou za čas auto protáhnout.

předělání samozřejmě možné je, jenom člověk musí mít na paměti, že může v případě nehody narazit na pitomce, který na to půjde jenom z jiné strany než tady kolega, tzn. podle lejster a vůbec ho nebude zajímat přínos kotoučů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každý auto má v zadu určitou brzdící sílu,jestli bubny brzdí tak a kotouče budou brzdit více,tak tě vyhodí.ted nevím co má romster na zadku za omezovač,ale jestli ti to zablokuje válce na nožní brzdu,tak budeš muset podepsat,že máš auto nezpůsobilé k provozu.Podle praxe se setkávám spíše s nefungující ruční brzdou na zadních kotoučách.Není to levnější řešení už při koupi auta na to myslet :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

není protože kotouče u 1.2TSI s 63Kw nejdou ani objednat zvášt při ESP..

Opět musím souhlasit s Bojlerem, že víc je problémů s nebrzdícíma bubnama než kotoučema.

A je to přesně jak píše Majk stačí zadní náprava, hadičky a lanovody.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není to zbytečnost, koupit nový auto a hned řešit, jak předělat bubny za kotouče??Čtu tady, že se musí vyměnit náprava, nějaké hadičky apod. Co na to záruka, kolik takový špás může stát? A pokud už do takové přestavby půjdu, jaký bude výsledný cenový odstup od silnější verze TSI, která už ty kotouče má v základu???Já mám na služební fabce 90 tis. najetých km (1,4 16V) + bubny vzadu a svým soukromým cca 14 tis. (1,4 16V) + bubny a vše ok. U té služební mi zatím budbny vždy jen vyčistily a že bych pozoroval nějaké problémy při brždění to vůbec a to kolikrát jsem musel tvrdě brzdit, zejména na dálnici, kvůli různým trotlům. Chápu, že je to každého věc, ale podle mě jsou to zbytečně vynaložené peníze za něco co funguje. Pravdou je, že bubny reznou, ale dá se to natřít a je s tím pokoj. Jináč zajimavé hobby téma:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dokud nevyzkoušíš kotouče i vzadu,tak ti to stačí.Já měl na fabii 4x kotouč,potom jsem koupil Roomstra a ten najednou nebrzdil.Tak tam šli taky kotouče.S Fabii jsem byl ted na technický a žádný problém nebyl,jen říkal že brzdí výborně.V techničáku taky není napsaný typ brzd.

Navíc cena se pohybuje kolem 2500kč za solidní nápravu kterou stačí jen přehodit.

Editováno: , autor: Majk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, budu souhlasit s tim, ze auto s kotoucema vzadu brzdi o neco malo lip. Je to hodne subjektivni vec, predevsim co se tyka nastupu brzdneho ucinku, nicmene pri testech auta s kotoucema mela brzdnou drahu obvykle o cca 1m lepsi, nez s bubnama. Ze by to ale bylo nejak prukazny se rici neda, prime srovnani chybi a ovlivnujicich faktoru je hromada.

Jasnou vyhodou je lepsi odolnost kotoucovych brzd proti fadingu, proste se lip chladi, to ale v bezne praxi nikdo nepozna - teda pokud to nepusti z Grossglockneru šusem.

Ze kotouce lip vypadaji nemusime resit.

Nicmene koupit novy auto za hromadu penez a pak do nej podomacku nacpat jetou (buh vi jak) napravu za 2500,- se mi jevi jako totalni nesmysl...

Ale kdo chce kam...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenom krátký dotaz...já žiju v představě, že se brzdí jen předkem a na zadku je jenom ruční brzda. Když šlápnu na brzdu, tak mi vážně brzdí i zadek?

???? to je nejaka legrace, nebo to myslis vazne? Jukni se pod auto a uvidis, ze takovy ty "divny" trubicky vedou i k zadnim kolum. :kuk: Sakra jasne ze kdyz dupnes na brzdu, tak brzdej vsechny 4 kola. lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 5 měsíců později...
  • o 3 týdny později...

Kotouče v zadu nejsou u silnější verze TSI v základu ani u nejdražší verze automatem a kdo ví s čím ještě,kotouče vzadu se se dávají jen pokud si k autu objednáš "active pack",aspoň momentálně to tak je u scouta.Jinak že kotouče mají menší brzdný účinek než bubny je totální hovadina kterou může napsat jen někdo kdo

toho o autech ví opravdu hodně málo,kotouče se používají především pro větší brzdný účinek,lepší chlazení,větší spolehlivost a menší nároky na údržbu,proč asi v dnešní době mají skoro všechny auta kromě některých náklaďáků,motorky a už i jízdní kola vepředu kotouče a ne bubny jak to měli auta do šedesátých let?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedinej přínos vidim v tom,že to líp vypadá.Rozdíl v brzdnym účinku při běžnym provozu je tak minimální,že to nestojí,ani za řeč.Jediný kde sem poznal rozdíl,byl na okruhu,ale na takovou zátěž prostě neni auto stavěný,proto jsou u speciálů brzdy keramický.Ale pokud máš peněz na zbyt a jsi dobrej mechanik sežeň si kotoučovou nápravu a směle do toho.Jinak jde vyměnit i bubny samotný za kotouče,ale je to dražší než výměna celý nápravy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kotouče v zadu nejsou u silnější verze TSI v základu ani u nejdražší verze automatem a kdo ví s čím ještě,kotouče vzadu se se dávají jen pokud si k autu objednáš "active pack",

Před faceliftem byly kotouče vzadu u TDI 77kW a u Roomstera taky u 1.6, momentálně mají vzadu kotouče všechny motory se 77kW a RS.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedinej přínos vidim v tom,že to líp vypadá.Rozdíl v brzdnym účinku při běžnym provozu je tak minimální,že to nestojí,ani za řeč.Jediný kde sem poznal rozdíl,byl na okruhu,ale na takovou zátěž prostě neni auto stavěný,proto jsou u speciálů brzdy keramický.Ale pokud máš peněz na zbyt a jsi dobrej mechanik sežeň si kotoučovou nápravu a směle do toho.Jinak jde vyměnit i bubny samotný za kotouče,ale je to dražší než výměna celý nápravy.

Tak to je blbost. Bubny samotný za kotouče nejdou vyměnit, protože u většiny náprav už nejsou navářky na brzdič, čili jsou Ti brzdiče prd platný maximálně, že by si je tam přilepi kanagonem. Holt se šetří všude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...