Přejít na obsah

Chiptuning - zkušenosti, rady


phill64

Doporučené příspěvky

Měl sem chipnutou starou octavku z 66 na 87 a nalítal jsem 140 tis bez problémů s motorem. Na co konktétně narážíš s tou údržbou? A na kolik jsi měl navýšený výkon/točivý moment?

z 66 na 87 je narust o 21kW. z 77 na 110 je narust 33kW coz je nepomerne vic. kroutak byl cca 355Nm.

po nejakych 25tis byla spojka naprosto K.O. ale mozna je to dany tim, ze jsem na to dost slapal a v ty dobe jeste nebyl k mani nejakej rozumnej kit na zesileni lamely a pritlacaku. nerikam, ze to ten motor nevydrzi, myslim si ze s prehledem, ale spojka ne. udajne vydrzi max. 300Nm a ta z 2.0 tam nepasuje.

jestli ma boleslav nejaky problemy se spojkama nevim, tech 250Nm v serii unese naprosto v pohode a kdyz se posere, tak reklamace, jenze jakmile mas chipovano, je problem a jak mi bylo receno, boleslav to pozna, takze takovy ty reci o tom, ze to nikdo nepozna bych bral dost s rezervou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z vlastni zkusenosti muhu doporucit tuto firmu z kladna http://www.diesel-technik.cz/index.html

Profi pristup a kvalita. V pripade problemu, pokud je auto v zaruce prijede a nahraje ze zalohy original skoda parametry RJ. Takze muzete bezproblemu dat auto k reklamaci. Predelano jiz nekolik aut s TDI motory.

Octavia NEW

Octavia 1.9 Tdi - 105 PS 26 kw / 35 PS 55 15.300,-

Octavia 2.0 Tdi - 140 PS 26 kW / 35 PS 55 15.300,-

Octavia 2.0 Tdi - 140 PS - stupeň 2 40 kW / 55 PS 100 15.300,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, já mám 1.9 TDI 77 KW a mám chip od ABCtuning a po 1000 km musím znova na přechipování a pak najezdit dalších 500 km a pak se to má zlepšit, zatím se výkon nedostavil, je to normální u EDC 16 ?

To je nejaka hovadina ne ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bože ja proste nechapu, jak jeste vubec nekdo muze dat chipovat auto nekomu jako je ABC. tvoje nejvetsi chyba byla, zes jim dal penize po tom, co ti rekli, ze si soft musi sednout. tohle tvrdi jenom u ABC, protoze je to nesmysl.

jinak ja osobne muzu jenom doporucit firmu Bosh diesel servis ve Frydku-Mistku. ty to delali me, naprosto ferovej pristup, pohodova cena a nevyskytnul se vubec zadnej problem.

jinak s tou zarukou, ja zil v tom, ze na auto jsou tri roky nebo je to jinak? protoze nekdo vejš tady psal, ze se mu chýlí konec zaruky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host Guest_BENY
Zdravím, já mám 1.9 TDI 77 KW a mám chip od ABCtuning a po 1000 km musím znova na přechipování a pak najezdit dalších 500 km a pak se to má zlepšit, zatím se výkon nedostavil, je to normální u EDC 16 ?

NIC PROTI CHLAPE ALE TO JE SPATNA FIRMA.NEMAJ MOC SPOKOJENYCH ZAKAZNIKU,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bože ja proste nechapu, jak jeste vubec nekdo muze dat chipovat auto nekomu jako je ABC. tvoje nejvetsi chyba byla, zes jim dal penize po tom, co ti rekli, ze si soft musi sednout. tohle tvrdi jenom u ABC, protoze je to nesmysl.

jinak ja osobne muzu jenom doporucit firmu Bosh diesel servis ve Frydku-Mistku. ty to delali me, naprosto ferovej pristup, pohodova cena a nevyskytnul se vubec zadnej problem.

jinak s tou zarukou, ja zil v tom, ze na auto jsou tri roky nebo je to jinak? protoze nekdo vejš tady psal, ze se mu chýlí konec zaruky...

Reference na Bosch servis v Frýdku-Místku můžu jen potvrdit. Mám chipováno už druhé auto a stejné zkušenosti. Perfektní přístup, slušná cena, a hlavně žádný problém s odvedenou prací a autíčko jede hodně hezky. A žádný nesmysl co Ti tvrdí jako učící se SW. To je podle mě pěkná hovadina. Možná si musí ŘJ načíst po chipu nějaké hodnoty z čidel po zajetí několika km, ale že by ti to nejelo a pak najednout jelo podstatně lépe se mi nezdá. Spíš bych řekl, že laborují a přidávají hodnoty od oka. A nerad bych byl špatným prorokem, ale nechci domýšlet jestli to takhle dělají jak motor dopadne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na ABC tuning jsem slyšel a četl jen samý šílenosti a to co čtu o tom "postupně nabíhajícím softwaru" to jen potvrzuje. Obávám se, že si zase někdo naběh. Nikoliv postupně, ale pěkně hubou a naráz. Nechápu, jak ta firma může vůbec s takovým renome ještě fungovat. K tomu prvnímu dotazu bych jednoznačně doporučil CIMBU. Já to mám od Motordesign a taky o.k..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bože ja proste nechapu, jak jeste vubec nekdo muze dat chipovat auto nekomu jako je ABC. tvoje nejvetsi chyba byla, zes jim dal penize po tom, co ti rekli, ze si soft musi sednout. tohle tvrdi jenom u ABC, protoze je to nesmysl.

jinak ja osobne muzu jenom doporucit firmu Bosh diesel servis ve Frydku-Mistku. ty to delali me, naprosto ferovej pristup, pohodova cena a nevyskytnul se vubec zadnej problem.

jinak s tou zarukou, ja zil v tom, ze na auto jsou tri roky nebo je to jinak? protoze nekdo vejš tady psal, ze se mu chýlí konec zaruky...

Cena POHODOVÁ - myslíš tím 15-tisíc ! - vždyť je to jen napojení na diagnostickou zásuvku a nahrání dat - trochu drahá nahrávka!!

Já vím že si takovouhle cenu "chiptuningové sevisy" diktují všichni ,je to sice se zárukou"? - ale podle mě je to pěkně přemrštěný!

- za tu cenu se dá pomalu sehnat kabel a sotware na vlastní chipování -alespoň můj kamarád to už takhle koupil a svoji OCTU si v pohodě zazálohoval a přečipoval .

Nabýzel zadara to přečipování i mě - ale já odmít - trochu se bojím že se mi pak na mojí nový OCTE pak něco pokazí , nebo že ztratím záruku. Mám bratrance co pracuje v aut.servisu Škoda - a už prý měnili 3 x turbo a jiný - prostě bratránek mi to nedoporučuje.

U nový octy tam jsou prý 3 flash paměti - jen jedna z nich je na motor (nekde sem se dokonce dočetl a vypátral přímo typ toho obvodu!?)

Dokonce je prý možné i vyvést přepínač (přidat další flash obvod) a přepínat mezi softwarem nečipnuté a nebo čipnuté - tak do tohodle bych možná šel - zvolit mezi sportovnější jízdou na úkor ,,vyžšího opotřebování"? a nebo zvolení původního normálního provozu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

musíš se na to dívat jako na know how, na ten software. To je jako kdybys řek, že Microsofti jsou hajzlové, že mají drahý produkty. To sice mají, ale někdo to musel vymyslet a za to se platí. To, že se u nás všechny data kradou a nikdo se nad tím nepozastaví je spíš smutný, než normální.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro jirkadj:

Jestli ti někdo tvrdil, že to je jenom o připojení kabelu a natažení SW, tak neví o čem mluví, neboť v případu OII se musí kompletně demontovat ŘJ motoru, otevřít, v přípravku přes kontaktní jehly nahrát SW, potom znovu hermeticky uzavřít a namontovat zpátky. Jenom její demontáž je otázkou dobře půlhodiny, kdy musí z auta dolů i třeba stěrače, plastový kryt pod oknem, přepážka v motoru, demontovat zajišťovací trhací šrouby, ... ... ... Pro zručného mechanika dost práce.

Tak bych netvrdil, že to je bez práce. ;)

P.S. Ten přepínač bych viděl jako utopii či SciFi.

Editováno: , autor: DUsoft
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...