Přejít na obsah

1.8T RS -zavada ventilu N249


kapka

Doporučené příspěvky

Dokaže mi nekdo poradit co mi pise VAG?auto normalne jede naplno bez problemu,nežere olej atd...Jde mi hlavne o tu chybu 17608-koukal jsem i do VIS a nic o tom nepisou...diky moc

Číslo dílu: 06A 906 032 BJ

Díl a/nebo verze: 1.8L R4/5VT G 0002

Kódování: 11500

Číslo dílny: WSC 24261

2 závad nalezeno.

17608 - obtokovy ventil vzduchu turbokompresoru (N249) - mech. chyba

P1200 - 35-00 - -

18010 - napajeci napeti svorka 30 - napeti prilis male

P1602 - 35-10 - - - Sporadická

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tuto chybu mam taky. Ale na kalsice AUM. Zprvu nic, vse fungovalo v poho, ale nyni to tlaci do 3 tis, pak " jako kdyby automat preradil " a zase taha dale. Nechce se me prozatim davat zbytecne penize za novy ventil, tak zjistuju jestli to nemuze byt zase nejaka hadicka jak je u techto motoru zvykem. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

No tuto chybu mam taky. Ale na kalsice AUM. Zprvu nic, vse fungovalo v poho, ale nyni to tlaci do 3 tis, pak " jako kdyby automat preradil " a zase taha dale. Nechce se me prozatim davat zbytecne penize za novy ventil, tak zjistuju jestli to nemuze byt zase nejaka hadicka jak je u techto motoru zvykem. :palec2:

Zdravim, mam stejny problem jako Vy. Mate tenhle problem vyreseny a jak ? Dekuji moc zas odpoved

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to prasklá membrána V Bov ventilu. Zkuste nasát pusou, musí udržet podtlak. Jinak vyměnit :palec2:

Diky, je to v servisu, kde to snad zkusi. Protoze je tam blow off ventil, ktery neni originalni, takze tam ted dava original veci a uvidime jestli to pomuze a kdyz ano, tak se bude postupne vse vracet, cim to bylo nebo je. Snad to nebude nic zahadneho a prijdou na to. Kazdopadne jsem mu Vas prispevek napsal a snad to tim bude.

Rad vyslechnu dalsi rozumne nazory. Dekuji :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, když už jsme u těch ventilů. Mám RS, takže motor AUQ.

Současný problém: Někdy se mi stává, že když vytáčím některé rychlosti až někam k omezovači (nejčastěji 2), tak nějak při 6500 ot./min auto jakoby ubere, pak zase zabere a končí to normálně omezovačem.

Nedávný problém: Párkrát se stalo, že po větším vytočení motor skočil do nouzového režimu. Po vypnutí a nastartování opět v pohodě. Ted tento problém zmizel, ale dělá to ten první problém. Byl jsem na VAGu a vyskočila mu tam chyba, že je něco s tím přepouštěcím podtlakovým ventilem u turba. říkal, že může být zarezlý a nebo natrhlá membrána v tom podtlaku a proto se včas neotevře a vznikne přetlak v potrubí a motor přeskočí do nouzáku. Zároveň to vyhodilo chybu: překročení otáček motoru.

Nevím tedy jestli můj současnýí problém a ten předchozí souvisí, nebo jestli náhodou není teď problém v BOV, který by třeba přepuštěl nějak jindy než má...???

Moc díky za rady a tipy

Jarda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Muj problem byl : chyba 17608 mech.zavada (hodnekrat reseno) v mem pripade to bylo neoriginalnim BOV (original a zmizelo ta chyba). Dale pri 3tis otacek to jakoby prestalo jet a pak se to pomalu chytlo a vystrelilo. Venku bylo turbo, ktere proslo "repasi", tim to ovsem nebylo vymena podezrelich hadicek na prasknuti, vymena ventilu N75 a N269. Ale nakonec se prislo na to, ze palivove cerpadlo dava tlak 2bar, ale melo by davat vic. Dalo se tam jiny cerpadlo a to dava 3,1 baru a problem je vyresen. Osobne jsem se s tim jeste nesvezl, takze nemuzu s jistotou rici, ze je to vyresene na dobro. Snad to nekomu pomuze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...