Přejít na obsah

kontrolka elektroniky motoru (emise)


jaryn

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny fabiáky. Už po druhé se mi rozvítila kontrolka poruchy elektroniky motoru (emise). Poprvé 11/2006 těsně po garan. prohlídce, podruhé teď. Po prvé už si nepamatuji jak jsem to odstranil. Teď mi kolega poradil ať odpojím na nějakou dobu alternátor. Odpojil a nechal přez noc. Ráno kontrolka při nastartování zhasla. Setkal se někdo s tímhle stavem. Poraďte začátečníčkovi. Ještě doplním--- motor htp 1,2 47kw. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ten altík se mi zdá kravina, když budeš hledat už se to tu několikrát řešilo, ale pokud ti auto jezdí a neškube tak bych to neřešil ona zase zhasne, může to způsobit špatný spalování nebo nějaká kravina, občas mi taky svítila a nejenom mě, a několika Km to zhaslo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím. Kontrolka se mi zase 2x rozvítila (sviňa), vždy asi po 5ti nastartování zhasla. Motor funguje bez závad. Tak nevím co stím. Jinde jsem se dočet, že by to mohly být svíčky, ještě chvíli vydržím a když to nepřejde zkusím je vyměnit. I když si myslím, že 11000km na svíčky není moc, že.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci mít blbej dotaz, ale já když zapnu zapalování tak se mi konstolka motoru nerizsvítí, známá má o dva roky mladší model a kontrolka jí svítí po zapnutí zapalování a poté zhasne.

Proč mě nesvítí?

kde si auto kupoval? Máš ho nové? Musí svítit jako kontrola po startu ... :ph34r:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem tady zase s rosvícenou kontrolkou. Nervy povolily, zajel jsem do orig. servisu. Výsledek stejný - čidlo teploty chlad. kapaliny. Vyměnili, (1000kč) zatím klid po pěšině-klep klep.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

uz se mi to jendou stalo, asi v 18 tkm, rozsvitila se kontrolka emisi, takova jak vypada jak vyfuk - oranzova, ale nez jsem s tim neco udelal tak sama zase zhasla..asi po 3 dnech jezdeni..zrejme si ji RJ vyhodnotila jako nahodilou chybu...no jenze ted mam 23 tkm, stejny problem ale nezhasla a navic mi to rano i skubalo...asi po 3 km jizdy to na vyjezdu z krizovatky na 2,a 3, prevodovy stupen skubalo...v servise prvne ze to muzou byt svicky a a civka a kdo vi co, sem jim poradil ze jestli ne lambda, ze jsem o tom slysel...udelalli diagnostiku¨a sli se poradit s dilenskou priruckou..dosli se zaverem ze vymena lambdy nutna..je mi to fuck pac mam jeste zaruku, ale zavadu mi vymazazli z pameti a auti jezdi uplne v poho...jde o 1,2 40kw

je opravdu nutne menit lambdu?

nestaci pouze chybu vymazat?

stalo se to uz nekomu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se to taky stalo.. cukání a hned se rozsvítila kontrolka elektroniky motoru. Po napojení na vag to zahlásilo sporadickou závadu lambda sondy, nechal jsem jí vyměnit, ale dělalo to dál, přes výměnu svíček se nakonec zjistilo, že to dělal vadný kabel, i když po napojení se tvářil funkčně. Teď mě ale napadlo, že už možná kabely nemáš, jen cívky.. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Zdravim.Mam htp 1.2 40 kw a ked som prechadzal toto forum tak som aj nasiel temu na moj problem len mi vyhadzuje error.Takze sa ospravedlnujem ak sa pytam zas to iste co sa tu mozno uz niekedy riesilo.

Takze moj problem je......Skusim trosku obsirnejsie.

Takze pred nedavnom som si urobil mensi vylet (asi 400km) do Trnavy a spat.No a po ceste domov,som zastavil na jednom odpocivadle.Motor som nechal bezat no a zrazu zacalo skapinat.Sadol som za volant a svietila kontrolka elektroniky motora.Chcel som sa pohnut no a akosi ziadny tah.( pri tom som nejako nesliapal na plyn ,priemerna rychlost 80-100km)Tak som motor vypol,nanovo nastartoval a motor uz siel v pohode.Tak som to nejako neriesil.2 krat sa mi to stalo po asi 50km jazde,pred zavorami.stali sme asi 3minuty...za mnou kolona 5-6aut.....Zas to iste.No a do tretice,dnes.Jazda mestom zo sidliska na sidlisko.Auto stalo cca 2-3hodiny.Nastartoval som ,zapalil som si, nechal som auto vrcat...a zas.Kontrolka elektroniky ,ziadny tah,zacalo to skapinat.Prosim pomozte mi niekto.Stretli ste uz niekto s takym niecim.Mam s tym ist do servisu?Pred dvoma mesiecmi som menil olej,filter(olejovy ,vzduchovy)Auto ma za sebou nejakych 50000km r.v. 9/2004

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no nebol to moj znamy ale znamy jedneho kolegu a skoro ma slak trafil ked si pytal 40e.Vyhadzovalo to treti valec,ale aj lambda sonda je v haji.Moze na vagu vyhadzovat ls aj to ze nejde treti valec?A mozem jazdit bez LS?Asi by som riskoval katalizator,ci?A esete jedno ako sa pohybuju ceny LS od fa nkg?Je 113e normalna cena?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...