Přejít na obsah

kontrolka elektroniky motoru (emise)


jaryn

Doporučené příspěvky

Ventily se daj udelat pouze vymenou za nove a jejich zabrousenim do hlavy,pokud je vcudu i sedlo da se taky opravit,tady jde hlavne o kat,ten je vetsi a dokaze lepe odvadet spaliny a lepe se ochlazuje vice najdes v tematu podpalene ventily je tam snad vse co kdo kdy zjistil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravim Vlasto,

pišes, že sa kit dá zohnat mimo servis za 12 tis. Mozes poradit ako na to? V autorizovanom servise mi povedali, že treba vymenit hlavu valcu + katalyzator ( je to nejake jedno balenie dokopy) a chcu za to 32 litrov. to nemam. :(

tak neviem, ako to vyriesit lacnejsie..

Dik za radu.

Chcem sa este spytat. Mam podobny problem ako tu popisovany. Ma Fabiu 1,2 40KW, najeto 130 000 km. Ide mi to na dva valce , ale iba po studenom starte. Ked sa to zahreje , je to v poriadku (apon podla zvuku) Sviecky som vymentil. prehadzoval som cievky medzi sebou, vycistil skrtiacu klapku, stale dokola mi to hadzalo chybu na 1. valci. Po zmenrani tlakov v service boli tlaky 14,14,13. Nejde mi do hlavy, ze aj pri takychto tlakoch chcu vymenu hlavy. Podpalene ventlily nemam, a kontrolovali sa aj benzinove vstriky, su v poriadku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdravim všetkých .... Po polroku mám znovu problem s kontrolkou vyf.plynou. Prvý krát bol problem v odtrhnutom kabli pri konektore ked mi menili spojku.Pol roka bol pokoj a teraz sa to rozsvietilo zase, ale problem už bude inde.Auto ide bez problemov a ked sme ho dali na PC tak to pisalo že je nefunkčna lambda pred katalizatorom nieco ako zanesena atd...Viete mi nieco poradit? 1.2 HTP 47kw

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

cavte,

aj mne dnes zacala svietit ta kontrolka.. mam OI. a ked bolo pekne pocasie tak pohoda a dnes dorana prsalo.. tak :(

jedna znama ma fabiu a ma podobny problem ked zaprsi tak sa jej to rozsvieti a potom prestane.

viete mi poradit v com moze byt problem .??

a to preskocenie retazu to je co presne?

auto: OI 1.8T 4x4 110kw

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mysleli pravděpodobně přeskočení rozvodového řetězu, známá má asi problém, že nemá vyvěšené kabely v motorvém prostoru (nevím jestli se tento problém projevuje i na O1) každopádně mrkni po foru je tu toho spousta, jinak bych to viděl na vlhkost v nějakých kabelech a to se blbě hledá každopádně napojit na diagnostiku a zjistit co to bylo za chybu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Odkedy mi kontrolka CHECK začiatkom februára zhasla,tak sa mi teraz po odjazdení 7500km znovu rozsvietila,zatiaľ som nebol na VAG-u,uvidím čo to je či zase tá istá choroba 16555,alebo niečo iné,nezbadal som na aute (motore) žiadnu zmenu,aj podľa PC spotreba v režime Benzín OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže dnes som bol na diagnostike,inak po rozsvietení po štyroch štartoch zhasla,nemali originál škodovácku diagnostiku ale písalo to chyba na 1.valci-bohatá zmes,toto som ešte nemal,ale keďm zhasla už predtým tak sporadická,no vypýtali si nekresťanské peniaze,aj sa to tu hambím napísať,ani v autorizovanom servise si nazapýtajú 24€,skoro som zinfarktoval.Môj mechanik mi to robí zadara,ale nebol doma a tak som to chcel hneď vedieť keď po takej dobe sa rozžal.Toto im pánboh neodpustí.Iba prečítanie a zmazanie,zlodejstvo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravim !

Fabia 1,2 HTP, 47kW, 12V, cca 75000km

Svieti kontrolka vyfukovych plynov, otacky su maximalne 2000/min. Pri volnobehu sklbanie motora. Pri zoslapnuti plynu otacky nevyjdu nad 2000. Pri dosiahnuti 2000 otacok automaticky sa zablokuju. Jazdit sa da max.40km/hod na 3. prevodovm stupni. Co s tym ? A co to bude cca stat ?:-))

Dik za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim !

Fabia 1,2 HTP, 47kW, 12V, cca 75000km

Svieti kontrolka vyfukovych plynov, otacky su maximalne 2000/min. Pri volnobehu sklbanie motora. Pri zoslapnuti plynu otacky nevyjdu nad 2000. Pri dosiahnuti 2000 otacok automaticky sa zablokuju. Jazdit sa da max.40km/hod na 3. prevodovm stupni. Co s tym ? A co to bude cca stat ?:-))

Dik za rady.

:-D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Zdravím. Od září 2016 jsem majitelem Fabie r.v. 2005, 1.2 HTP 40 kW, nyní najeto 128 000 km.

 

Ani ne měsíc po koupi mně začala svítit kontrolka emisí. Následovala výměna svíček, vzduchového filtru, vyčištění škrticí klapky (celkem 2500 Kč). Nepomohlo. Dále tedy proběhlo přetěsnění hlavy, výměna ventilů včetně vodítek a dalších věcí co souvisí s ventily, výměna oleje, vyčištění katalyzátoru, pokusné namontování nové lambda sondy (tuším zadní) - druhá lambda je skoro nová. KONTROLKA STÁLE SVÍTÍ! Katalyzátor za 9000 Kč je v autě od dubna 2016. Zvýšená potřeba oleje není, jezdím s tím za 6-6,2 litru i teď v zimě, auto nijak "nečadí".

 

Prý poslední jediná možnost je ten katalyzátor, ale mně se to nějak nezdá. Nenapadá Vás něco, co by to mohlo být? Auto jsem koupil za 38 000 Kč v dobré víře, že je pravidelně servisované a má najeto poctivých 122 000 km, ale na opravách jsem do něj vrazil dalších 18 000 Kč (nehledě na to, že jsou potřeba udělat nové brzdy a uložení náprav).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...