Přejít na obsah

kontrolka elektroniky motoru (emise)


jaryn

Doporučené příspěvky

Chcel si napisat ze LS bude O.K.?Alebo ko.Meral ju nejakym merakom na LS a nevykazovala mu vobec nic.Hm a co by som s tym kablom asi robil?Vsak nemam program.A som taky laik ze .....ale ucim sa.Viem si vymenit sviecky,olej filter,olej,koleso.aj audio elektriku som si sam tahal...... :)

No a ta chyba je.dokonca su dve.

16687 vypadky zapalovania 3.valca

16556 palivovy system skupiny valcov 1 ,bohata zmes.

Ale je zaujimave ze mu nevyhodilo LS.

.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DP je Dielenská Príručka

VIS je pomôcka k VAGu-kodovanie,nastavovanie a kontrola riadicich jednotiek.

VAG je program a kábel na diagnostiku vozidiel VW group.

A to že som ti neporadil to si predstavuješ tak ,že sem hodíš tvoj problém a niekto kto to auto ani nevidel ti povie urob toto alebo hento ? Na to zabudni hlavne ak sa to týka motora.

Sám vidíš že máš aj čísla chýb a aj tak nevieš čo je zlé.Dal som ti tie screeny z VISu máš tam kde hladať chybu.Začni od tých jednoduchších vecí.Skús vymeniť sviečku, vymeň palivový filter, daj zmerať tlaky válcov atd.

Ešte jedna vec tie chyby môžu byť aj sporadické a nemusia mať s problémom nič spoločné.Zapísali sa niekedy predtým.Ale to ti VAG povie. ;) Ak chceš niečo robiť s fabiou tak potrebuješ tieto tri základné veci a chvalabohu dnes to je za babku. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dik za link na tu prirucky.Staihol som si obe.

Inac ja som ta nechcel nejako urazit s tym ze si mi nejako neporadil.Je mi uplne jasne ze to auto by si musel vidiet,len mne slo o to ci nahodou nemal niekto presne taky isty problem.Inac bol tu ten servisak a ten mi povedal ze je to na 90% fajka na sviecke.Ze lambda sondu nemam riesit.Tak uvidime.

Este jedna vec.Keby som mal nefunkcnu LS ukazalo by sa to na vagu ze je nefunkcna?Alebo je mozne ze to pocitac ani nezaregistruje.Skus mi prosim dat jasnu odpoved na toto.Dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

No takze ani fajka ani lambda .....podpaleny treti ventil.Checl som t reklamovat ,kedze aj na ojazdene vozidla je rok zaruka,ale znamy mi poradil jedneho jeho znameho a ten mi to spravil.Za 150 e.Vlastne robi.ja len dufam ze to bolo to a ze toto bude na dlhu dobu moja vacsia investicia.vela ludi mi radi ze sa toho htpecka zbavit ,ze tie motory su nepodarky....ja neviem....mam?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

neříkej, u 40kW ze tří aut to bylo u všech, projevilo se to okolo 120.000km, na 47Kw to řeším zrovna teď, po 250.000km, takže chyba určitě někde je, všeobecně u 40kW vykvetou ventily, u 47kW se zadírají ve vedení,

je zajímavé, že vždycky byl 1. válec o.k., druhý trochu chycený a třetí nasračku (myslím tím samo ventily)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aktuálně další s problémem ventilů - 40kW, r.v. 2006, najeto 94.000km, 

p.s. foto hlavy 12V po opravě - projev - padání do nouzáku při vyšších otáčkách, vag -vynechání zapalování 3. válce, diagnoza (samo, že po vyloučení cívky a vstřikovače) - vůle ventilů ve vodítkách a tím vzniklé jeho nedovírání

jinak skóre u 40kW je počet aut: 5 aut, podělaná hlava 4 auta (to pátý má teprve 60.000km  :) )

u 47kW je počet aut 3, počet podělaných hlav 1 (po najetí 250.000km, ostatní mají najeto kolem 100.000)

post-94-1264495947_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakr: ....tak to za pár let se mam s HTP na co těšit, na kolik tě vyšla oprava? co vše se s hlavou dělalo?

p.s.: aktuálně mam najeto 110000km (nájezd 30-40tis. ročně, v plánu mam si auto nechat jeste dlouho)a přemýšlím co vše udělat abych případným opravám předešel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ty máš 12V, třeba budeš v pohodě, no co bych doporučil, asi kvalitní olej a včasná výměna, nehonit to po dálnici, jinýho nic, 

já jsem jezdil dost pod zatížením a dálnice okolo 150-160km/h a to klidně i celou D11, ale je fakt, že 250.000km je taky porce, takže u 12V se to asi i někomu nemusí vůbec objevit, ale závada je stejná jako u 6V - vůle ventilů ve vodítkách, které způsobuje chvění ventilů a tím jeho přidírání a špatné zavírání - jedná se o výfukové ventily,

až to bude v kupě, změřím opět tlaky, před opravou jsem je měl 15 - 12,5 - 12,5, podle DP v pořádku ale ....

jinak u 6V se to projeví daleko dříve a daleko brutálněji

jinak k fotos, hlava zhora a hlavně na obrázku bloku motoru je vidět zmiňovaný olejový kanál (ta dutina mezi 2-3 válcem, hned vedle místa pro kaťák), taky ty dutiny na chlazení vložek válců jsou nelogicky nesymetrické, kolem prvního válce je nejvíc vody, nejméně kolem třetího, ono taky všechny auta co jsem viděl měly nejhorší ventily právě u třetího válce

cenovka? no práce na hlavě 2.500,- plus materiál - výfukové ventily a vodítka, takže za kolik kdo sežene, ale cca kolem 3.000,-

post-94-1264508221_thumb.jpg

post-94-1264508227_thumb.jpg

post-94-1264508233_thumb.jpg

post-94-1264508239_thumb.jpg

Editováno: , autor: Jar_da
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Mam problem s opakovanym zasvecovanim kontrolky elektroniky motora.

Vzdy sa rozvietila pri plynulej jazde na dialnici, otacky aj rychlost v norme, ziadne extremy.

Vypli mi ju vzdy az v servise, dal som to na diagnostiku, vypisalo chybu - chudobna zmes na prvom valci - nahodila zavada.

Prekontrolovali lambdu aj vsetky suvisiace veci, vsetko v norme bez vykazovania problemu.

Servis hovori ze problem moze byt lambda, alebo komunikacia medzi lambdami navzajom, autobateria...a ze sa mam pripravit ze to maju fabie bezne.

Je to fabiu 1.2 12V, chvilu predtym som bol na servisnej prehliadke po 60000, menili olej, filtre, sviecky, cistili klapky a dalsie povinne veci.

Moj dojem je ze to ma suvis, v servise to vylucuju.

Viete poradit pricinu, a ako to odstranit aby sa to neopakovalo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kraki toto robí aj mne,no u mňa to súvisí s namontovaným LPG,citlivosť na nastavenie zmesy na LPG režim.VAG mi píše toto:

1) 16555 rada 1: systém odměřování paliva Systém příliš chudý

P0171-35-00- - Sporadická

Auto ide ako má,nebadám žiadne anomálie.Tá kontrolka "check" po niekoľkých naštartovaniach zhasne sama,no po čase sa zasa rozsvieti.

Ide o chybu sporadickú.Ja si to už nevšímam.Na emisiách v máji všetko na 100%,spotreba ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...