Přejít na obsah

servo motorek otvírání nádrže O1


herrkomisar

Doporučené příspěvky

Před nedávnem mi přestal z ničeho nic fungovat motorek otvírání víčka nádrže,dnes jsem ho vymontoval a napojil přímo dvoulinkou na baterii a funguje.vypínač co je pod loketkou při zapnutých světlá svítí,tudíž si myslím že proud do něj jde.není na ten motorek někde pojistka?nejsem si ale jistý že prod jde i z vypínače směrem k motorku,nemám zkoušečku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypinac ti svieti ked mas zapnute podsvietenie? hmmm... to je iny okruh. Musis ho vybrat a skontrolovat ci nieje vypadnuty kablik. Ak nemas skusacku, tak mozes vyskusat prepojit (tuknut o seba) kabliky ci du do vypinacu. Ale musis vediet ktore, lebo ti tam idu aj kabliky na podsvietenie vypinaca, tie s vypinanim nemaju nic spolocne tak zistis ci je dobry kabel od vypinaca po motorcek. Ale najlepsia je skusacka, s nou zistis aj ci vypinac spina a aj ci ti tam ide prud ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypinac ti svieti ked mas zapnute podsvietenie? hmmm... to je iny okruh. Musis ho vybrat a skontrolovat ci nieje vypadnuty kablik. Ak nemas skusacku, tak mozes vyskusat prepojit (tuknut o seba) kabliky ci du do vypinacu. Ale musis vediet ktore, lebo ti tam idu aj kabliky na podsvietenie vypinaca, tie s vypinanim nemaju nic spolocne tak zistis ci je dobry kabel od vypinaca po motorcek. Ale najlepsia je skusacka, s nou zistis aj ci vypinac spina a aj ci ti tam ide prud ;)

vypínač jsem vyndal a prohlídnul ho vedou do konektoru 3 dráty.jsou napevno,žádnýho uvolnění jsem nezjistil.když jsemm šel po kabelu od motorku tak vede po strane spolujezdce ale je ve svazku s jinýma drátama a ještě ke všemu v husím krku.tak jsem ho ztratil kam vede.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak sa pridam. Minule...cca 2 tyzdne dozadu som dopadol presne tak isto. Z nicoho nic to prestalo fungovat,teda predtym som robil ledky na zhavice vody,aby som videl kedy zapinaju,to je vsetko. Normalne len moznost ze ten drat bol pod palubkou niekde zlomeny a pohol som tym zlym smerom. Neviem,tam nie je nejak moznost moc hybat origo zvezkami...

Proste to prestalo otvarat viko.

Takze podla schemy linia 69 prichadza spod palubky spinane + od klucika. Ide to cez pravy A stlpik do prahu,tade az do zadu k motorceku za zadnou sedackou. Naspet tak isto dopredu,cez palubku na lavu stranu a tak isto prahom a na urovni sedacky to ide ku stredu k vypinacu. Potom to spinac pripaja na kostru zase naspet dolava pod palubku. No a mne tam isla stava dozadu,naspet pravy stlpik A este bola,pri vystupe lavy stlpik A uz nebola. No a hladaj v tych zvezkoch kde je chyba. Nezistis.

Tak som natiahol novy drat zo zadu od motora,pravym prahom a hned odbocka ku stredu,nesiel som oblukom jak original. Este asi 2 dni jak mi to nefungovalo tak som napichol do svorkovnice motorceka drat a v kufri som si ho odlozil. Po otvoreni kufra skrtnes tym dratom na kostru napr ocko zamku a mas otvorene viecko nadrze. Tak nudzove riesenie ti staci,pokial nemas cas to hned rozoberat a tahat new drat.

post-18780-1259487560_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nesuvisi s tymto problemom. To bolo o tom ze som sa naposledy hrabal v podpalubi ked som tahal 2 draty zvonku dnu na 2 ledky. Teda ze vtedy som tam teoreticky mohol pohnut niekde kablovym zvazkom. To bolo v inej teme preberane ohladne vyhrievania chlad. kvapaliny. Inac som predtym nic ine nerobil. Takze nechapem preco mi to prestalo fungovat

To bolo koli tomuto co som dorabal...

http://forum.skodahome.cz/index.php?showto...77626&st=25

Editováno: , autor: mysko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nesuvisi s tymto problemom. To bolo o tom ze som sa naposledy hrabal v podpalubi ked som tahal 2 draty zvonku dnu na 2 ledky. Teda ze vtedy som tam teoreticky mohol pohnut niekde kablovym zvazkom. To bolo v inej teme preberane ohladne vyhrievania chlad. kvapaliny. Inac som predtym nic ine nerobil. Takze nechapem preco mi to prestalo fungovat

To bolo koli tomuto co som dorabal...

http://forum.skodahome.cz/index.php?showto...77626&st=25

Já že jsem se taky hrabal pod volantem a napojoval jsem si na vypínač světel dráty a ty jsem protahoval otvorem kolem dalších drátů, do motorového prostoru abych si mohl napojit led svetla jako máš ty v krycích mříškách na nárazníku. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zkusím to zítra prohlídnout.a ty jsis to nedal do spojitosti s tím taháním kabelu a neprohlídl to tam?u mě to byl docela problém protáhnout dvoulinku zkrz průchodku do motorového prostoru.musel jsem to dost rvát.budu hledat tam.každopádně díky za info,pomohlo mi že při tom samým ti přestal fungovat motorek.vodítko mám,jen mít kliku a najít to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to divne. Je tam minimalny pohyb na to aby sa to polamalo,nie ako v prechodke vo dverach. Ziadny rozpojitelny spoj,cele to je z jedneho kusu od zadu az k vypinacu. jednoducho mi to prestalo ist.

dnes jsem přes 2hodiny čuměl pod volant a nikde nic co by bylo odpojené,přelomené,atd jsem nenašel.to je záhada...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:smich::palec2: Skusacku si spravis aj sam doma :);):smich: Potrebujes 2X kabel a ziarovku. :kuk: A SKUSACKU MAS HOTOVU!!!! ;):):p

díky prochy nakonec to dopadlo že jsem si jí vyrobil jak píšeš.takže po měření:vzádu u motorečku není ani náznak štávy.a u vypínače jsou 3 drátky tak jsem je popýchal zkoušečkou a nic.........jen poprvé když sem se dotkl tak to hodilo jiskru.vlastně jsem nevěděl jak to mám odskoušet u toho vypínače.tak jsem tam prohazoval zkoušečku jak divoch....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

KOMISAR: :palec2: SOM PROCHY603 :p Na konektore v kufri co ide do motorceku tak len + mas na jednom kabli. Na druhom kabli mas - minus po stlaceni tlacitka na otvaranie nadrze.

Na konektore co ide do tlacitka na otvaranie nadrze treba prepojit dva kable tie hrubsie a nadrz sa otvori. Tak mas zly spinac. ;):)

Editováno: , autor: PROCHY603
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

KOMISAR: :palec2: SOM PROCHY603 :p Na konektore v kufri co ide do motorceku tak len + mas na jednom kabli. Na druhom kabli mas - minus po stlaceni tlacitka na otvaranie nadrze.

Na konektore co ide do tlacitka na otvaranie nadrze treba prepojit dva kable tie hrubsie a nadrz sa otvori. Tak mas zly spinac. ;):)

Promin Prochy603 už tě nikdy špatně neoslovím.... ;)

Aha tak abych odskoušel vypínač tak zkusit káble mezi sebou překlenovat,jest tak.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:palec2: Tak tak!!!! Ked preklenujes kable na konektore ktory ide do vypinaca a nadrz sa otvori. :) Tak mas vadny len vypinac!!!!!! ;):)

Bohužel,po propojení drátků co jdou do vypínače se motorek neotevřel.vypínačem to teda asi nebude.tím pádem asi není -proud na cestě k vypínači a nebo mezi vypínačem a motorkem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

závada odstraněna mezi spínačem a servo motorkem byl neprůchozí drát.musel se natáhnout nový.jestli k tomu došlo kvůli tomu že jsem připojoval led diody na denní svícení jako mysko a o něco někde brnknul,nebo jestli to vše byla jen náhoda,a drátek někde přehnil,nebo nevím,to už se nikdy asi nedozvím.,masakr byl vypýchnout ty konektory......jinak moc díky všem co byli v tomto tématu a obzvlášt prochymu603.tvoje rady byli užitečné.zdárek.

Editováno: , autor: herrkomisar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...