Přejít na obsah

Kontrolka OLEJE


lukasT

Doporučené příspěvky

Za jízdy mi začne svítít a ošklivě pípat kontrolka oleje.... olej jsem kontroloval, bylo ho tam dostatek (za půlkou rozsahu).

Někdy je to tak, že jedu, a 20km nic, pak začne svítít a pípat, a po chvilce nic, ani nesvítí.... tak nevím...

Jde o motor 1.4 mpi, 2003.

Dá se někde podívat na nějaké kontakty, které by to mohly způsobovat ????

Vadí, když jsem v panice, že je málo oleje, dolil, a teď mám na ryskou ??? Mám ulít????

Děkuji vám za názory.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pre upresnenie - tá kontrolka v prvom rade signalizuje nízky tlak oleja. Je mi jasné, že vo väčšine prípadov sa jedná o poruchu čidla, ale osobne by som asi neriskoval mať naštartovaný motor s rozsvietenou kontrolkou bez presného určenia príčiny. Dostatok oleja nemusí absolútne nič znamenať a môže sa elegantne zadrieť motor. Píšem to tu preto, lebo hodne ľudí v prvom rade uvažuje o poruche čidiel a neberie do úvahy možnosť, že keď sa rozsvieti nejaká kontrolka, môže to naozaj signalizovať aj vážnu poruchu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to rozhodně ano, s rozsvícenou kontrolkou tlaku oleje bych taky nejezdil, ale výměna čidla je ma.x 200kč položka a výměna zabere cca 5min. A jestli bude kontrolka oleje svítit i po výměně, tak je problém jinde, ale to už stokorunová položka nebude.

Kdy s tím šel rovnou do servisu, tak se taky do 200 nevleze (kór ve škodováckým). :kol-63:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...