Přejít na obsah

Zadní kotoučové brzdy Fábia


Petrando

Doporučené příspěvky

Petrando, zaujímali by ma pocity z jazdy po výmene? Ako sa ti to javí v tom istom aute? Ja som totiž kotúče mal už od výroby aj vzadu a vpredu mám väčšie kotúče (288x25), tak sa mi brzdy zdali ostrejšie, než otcove v Classicu. Ale veľa zrejme spraví ten predok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Petrando, zaujímali by ma pocity z jazdy po výmene? Ako sa ti to javí v tom istom aute? Ja som totiž kotúče mal už od výroby aj vzadu a vpredu mám väčšie kotúče (288x25), tak sa mi brzdy zdali ostrejšie, než otcove v Classicu. Ale veľa zrejme spraví ten predok.

Je to poznat hlavne v zatackach a pri silnejsim zabrzdeni kdy "neplave" zadek auta. Jsem zvedavy na zimu na ty brzdy ve spolupraci s abs. Jinak tu upravu hodnotim velmi pozitivne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam moznost jezdit v podstate totoznym autem (samo ze to jsou dve auta, az na motor 16V 55kW a druhe 74kW totozna) a pocit z brzd s kotoucema vzadu je lepsi. Auto je stabilnejsi a i pri beznem brzdeni je na naprave s kotoucema vzadu citit vetsi ucinek nez s bubnama.

Pri prudsim brzdeni treba i z nizke rychlosti (40km/h) se neponoruje jen predek (auto s bubnama vzadu), ale jakoby si auto s kotoucema vzadu sedalo cele, tedy predek i zadek jakoby soucasne.

Tezko se to popisuje, chtelo by to aby si to kazdy zkusil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě se zeptám,dělal už někdo výměnu u auta,které namá ABS??Psal jsem ,že se to nesmí,protoře pokut nemáte ABS je na zadku omezovač a pokut ABS máte,omezovač tam není a je i myslím jiný průměr hl.br.válce.Jednu nápravu-kompletní mám totiž doma,ale moje Faba ABS nemá

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedelal jsem to, ale jak rikas, teoreticky je to asi sebevrazda.

Tezko rict, zda by to vubec slo udelat, protoze pokud se nemylim, modely s kotoucema vzadu maji vsechny ABS (je to tak postaveny v ceniku).

Kdyz bys to prehodil na auto bez ABS, nemas k dispozici omezovac brzdneho tlaku pro kotoucovky vzadu a ten kterej je pro bubny bych se vsadil ze proste nejde pouzit...

Tudiz by se podle me prebrzdovala zadni naprava, mozna malo, ale spis bych si tipnul ze hodne.

Bez ABS bych se toho fakt bal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...