Přejít na obsah

Kam dat GPS


MAUpick

Doporučené příspěvky

podle mě nejlepší místo...na sklo sem to nechtěl,vrtat a lepit taky ne, ne lavou stranu k ofuku je pro mě špatny....tak zbejva bud jak to mame mi lukysskem nebo jak sem psal kdo nema nápoják tak za tu krytku se prodava plyšek kterej sem tam chytne pod šroubek a na něj se dá držák

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prersnu citaciu sa mi nechce hladat. Ale v podstate nesmie byt nic v zornom poli vodica 180 st. Okrem platnej dialnicnej nalepky, STK, EK, KO. Prislubili ze to nebudu prvy mesiac pokutovat, ale len upozornovat. Na skle mi to vyhovovalo. Teraz rozmyslam ze upevnim drziak do nejakeho plastoveho dielu co je lacny a lahko sa vymiena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kedze mi viac clenov pisalo, tak upresnim ze ten zakon plati na Slovensku. V CZ myslim ze nie...

Taktiez u nas uz nie je povinne mat nahradne ziarovky a poistky. Tie su doporucene mat.

Vela aut ma komplikovane menenie ziaroviek a u niektorych treba davat dolu naraznik. Preto to zrejme dali ako dobrovlne. Ale myslim ze stale plati to ze ak ma zastavia a nesvieti mi svetlo, tak pokutovat nepokutuju, ale nemozem pokracovat v jazde kym neodstranim zavadu. Cize vymenim a ficim dalej.

Horsie to je s umiestnenym GPS ktore mi uplne vyhovovalo na skle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

edituj si prispevky a nedavaj dva pod seba.

akurat dnes som bastlil drziak do stredoveho ofuku nad spinac varovnych svetiel.

inak chvalabohu, ze schvalili ten zakon.

strasne ma vytacali pitomovia so sedem palcovou navigaciou v strede okna pod spatnym zrkadielkom na ktorom im vyseli detske topanocky a CD.

nech sa zabijaju sami ale nech tym, ze ma cez to svoje zasantrocene sklo nevidia neohrozuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja osobne mam navigaciu na skle v lavom dolnom rohu. Tiez som proti vselijakym hrackam zbytocnym v zornom poli vodica. CD, plysaky, ... . No na GPS to bolo idealne miesto a vobec mi nezavadzalo.

Taktiez rozmyslam vyrobit nejaky drziak na stredovy ofuk. Cartmanko, hod foto potom co si vyspekuloval...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak takto, predtym som mal taky kratsi na tom istom mieste ale chcel som nieco na dlsom ramene, ked sa vysuva monitor tak si s telefonom vadili.

preto som to hnal vyssie. ma to vymennu hlavicu nakolko casto menim telefony, tak sa tam da dat upne vsetko.

je tam univerzalna nokia, univerzalna dicota, a daju sa tam aj dat vsetky drziaky pre telefony.

a mam pri vysunutom monitore pristup k vystraznym svetlam.

a je teda plne nastavitelny vo vsetkych smeroch.

minul som na to v podstate tri drziaky na sklo :)

no jeden dicotu, jeden banan nokia, a potom ten univerzalny co mal to rameno.

post-280-1259614778_thumb.jpg

Editováno: , autor: cartmanko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som zatiaľ navigáciu prestal používať. Nová vyhláška je v platnosti a kým nieje na svete novela, tak platí. Ministerstvo prisľúbilo, že v tomto paragrafe urobí zmenu, ale až v najbližšej novele. Podľa všetkého by mala byť do konca roka, pretože nejde tu ani tak o navi, ako o mýtne zariadenia ktoré pre bezproblémovú funkčnosť musia byť umiestnené na čelnom skle. A podľa vyhlášky zatiaľ nemôžu. Ako to budú riešiť zatiaľ policajti na ceste nieje nikdy isté.

Navi som mal tiež na skle v strede celkom dole. Zasahovala mi pár cm nad stierače. Skúšal som ju dať aj v ľavo k stĺpiku, ale tam mi zacláňala viac. Mám tam držiak na parkovacie lístky. Dúfam, že tento debilný paragraf zmenia čo najskôr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, su rozny pacienti. Aj ja som videl zopar krat ludi s navi uprostred skla. Taktiez ju pouzivam coraz menej, ale z casu na cas potrebujem poradit aj ja. Niektore ulicky v Petrzalke mi robia stale problem. :))

Inak celkom pekne spraveny drziak.. Rozmyslal som upevnenie do jedneho prazdneho spinacu ako je vyhrievanie zadneho okna a podobne... Ale to by bolo treba najprv poriadne uchytit ho tam, kedze na taku vahu nie su stvane. Ale rozhodne nad tym popremyslam. Zatial mi navigacia staci v bocnych dverach a riadim sa hlasom. Co je uplne najlepsie riesenie. :)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo bez vrtani a bez drzaku napoju...

uz to je v aute, zatial s dicotou. som spokojny, rameno je pevne. a nerezonuje ako ked je na goosnecku. :) nezavadzia to monitoru ani tlacidlu vystraznych svetiel. som spokojny.

a pre maupicka do prazdneho spinaca to tak lahko nedas. uchytenie si neviem predtsavit, iba ak vybratim celeho stredu,m uchytenim a potom naslednou montazou uz aj s drziakom.

ale boli casy ked som aj ja fungoval na goosdnecku, pred dvomi rokmi. nasiel som historicke foto...

:)

post-280-1260172810_thumb.jpg

post-280-1260172824_thumb.jpg

post-280-1260172834_thumb.jpg

post-280-1260175280_thumb.jpg

Editováno: , autor: cartmanko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pekne si sa pohral. :) Ja este chvilku pockam. Predsa len mi vyhovuje lavy dolny roh na skle. A ak by to tam podla zakona mohlo byt tak nemam co riesit.

S tym prazdnym spinacom mas asi pravdu. Bolo by to treba zospodu uchytit a az potom nieco na to davat. Ale mozno ma napadne este nieco. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na podobnou vec aspon v CR neni potreba zadny novy zakon - v zornem poli proste nesmi byt veci, ktere zakryvaji vyhled. Presnosna navigace je sice uzitecna a levna vec, ale obcas jenom kroutim hlavou, kdyz vidim jejich umisteni - typicky hned pod zpetne zrcatko doprostred skla atd..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Jo pani poslanci to asi pri tom pive po lokalkach asi prehnali ... nevidim ziadny problem s navigaciami umiestnenymi na prednom okne ... snad este par zakonov a bude treba regulovat spotrebu toaletneho papiera ... Policajny stat ... sila nestacim sa cudovat ... Nevidiet kvoli navigacii auto na krizovatke ??? No ak zakony tak potom ak si kupite auto mate tam vsetko tak je to HOMOLOGIZOVANE schvalene ak kupite auto a chcete si tam niekolko veci pridat tak PROBLEM.... nehomologizovane a neschvalene prislusenstvo ... asi tak ... ze???

Pokial ja viem navigacia ma vynimku ... a temy typu definovat treba zorne pole a pod su mi uz absurditou co nema obdobu fakt vsetko regulovat zakonmi ... ako keby ludia nemali sami zdravy rozum ale aspon vidno za co nas maju ti nasi politici ...

:ble:wacko:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám GPS navigaci v MDA a ten mám uchycený na originálním držáku ze Škoda Auto, a montáž je bez vrtání. Mrkni se tady

Nemůžu si pomoct, ale tohle místo mi přijde hodně nepraktický a víc nebezpečný jak u čelního skla, aspoň co se týče bezpečnosti silničního provozu. Je to moc dole a určitě to dost upoutá většinu tvého pohledu někam do země, místo toho, aby si koukal ven z auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...