Přejít na obsah

Auto bez RZ


djpetr

Doporučené příspěvky

Mal som pred casom - cca 10 rokov presne ten problem ako ty. Hladal som rozne sposoby riesenia. Nakoniec som po rade policajta vypisal Cestne prehlasenie, ze sa neviem spojit s kupujucim a ze nereaguje na moje vyzvy, prilozil predajnu zmluvu a za poplatok 50 Sk,- auto odhlasili z evidencie - bolo predsa na moje meno. Musel som vsak zaplatit poistku. Neviem ci sa to este da, a bolo to v SR. Skus sa opytat na inspektorate.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty nápady s odstoupením od smlouvy ve 14 denní době jsou mimo (ledaže to máte ve smlouvě dohodnuto, což ale s ohledem na předchozí diskusi nepředpokládám). Tohle se týká výhradně spotřebitelských smluv uzavíraných na dálku mimo "kamenné" obchody, pokud si dobře pamatuju. Rovněž ochrana spotřebitele, ČOI, atd. je mimo mísu.

Ten nápad s duplikátem TP není od věci - zajdi na dopravní a tam se zeptej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože tohle není spotřebitelský vztah... Ok, jestli ten jejich právník pomůže, budiž mu čest, ale byl bych spíše skeptický. Za efektivnější považuju jít přímo na dopravní a poradit se tam - tohle není úplně běžná věc a je otázka, jakou tam s tím mají praxi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na odstoupení od smlouvy by musela být tahle možnost v tomto případě přímo ve smlouvě. se zásilkovým prodejem je to ještě jiná rovina, další věcí jsou skryté vady atd. trochu mě mrzí, že sem s tím vůbec začal :)

Editováno: , autor: bojler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Celou věc sem konzultoval s SOS,ale bohužel se stímto problémem nesetkali,takže mi nemůžou poradit.Avšak sem přemýšlel nadtím a rád bych věděl Váš názor na toto.Dojdu na inspektorát a nechám si udělat duplikát velkýho TP,rovnou bych se z něj odhlásil na nového majitele dle smlouvy co máme sepsanou.Samozdřejmě by to stálo nějakou korunu,ale to bych poté chtěl proplatit od nového majitele,protože doufám,že bude tento duplikát potřebovat.Ale otázkou je,jaká bude právní hodnota originálního TP ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No neviem ako ty ale ja by som na tvojom mieste uz nieco stym robil kym este niesu vianoce , alebo chces platit poistu do konca zivotu , skus to s tym cestnym prehlasenim ze si ho predal a ze nekomunikuje .... moznosti ti tu bolo povedanich dost tak nevahaj a vybavuj ... urcite ti velmi radi pomozu POMAHAT A CHRANIT ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, je jedno či máte zmluvu alebo nie ak urobíš toto:

Ukradni mu z toho auta jednoducho značky a počkaj asi dva týždne.

On by mal ísť krádež značiek nahlásiť a ak bude chcieť nové, bude musieť ísť k dopravákom.

Potom by k tomu potreboval teba a vtedy to už prepíšeš.

Ak by sa na to vykašlal a nové značky ani nechcel, jednoducho pôjdeš zo značkami auto odhlásiť a povieš že si stratil od neho doklady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to:Thovt-Zdá se to jako dobrý řešení,ale když sundám značky a pujdu auto odhlásit,co potom s autem?Bude stát na parkovišti do prvního čištění ulic,auto pak odtáhnou a opět se to bude vracet vše na mě podle VIN kodu.

Asi nejlepší bude ten duplikát z něhož se rovnou odhlásim na úkor smlouvy.Ale pořád nevím co a jak s platností originalního TP.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...