Přejít na obsah

Tazeni podvalu


silarm

Doporučené příspěvky

Mam dotaz, potrebuju dovez na podvalu rozbitou Fabii z italie, protoze oprava tam je mnohonasobne drazsi nez oprava v CR. Z auto co mam k dispozici muze nejvice tahnout O1 1,9TDi 4x4 1500kg. Znamy ma podval, ktery ma nosnost 1600kg. Muzu s tim to pro auto jet a privezt ho? Jde mi o to jestli nebudou nejake problemy v zahranici ze podval muze vezt vic nez muze tahnout auto... Diky za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podval vazi 460kg, maximalni pripustna vaha podvalu je 1600kg a maximalni mozna tazena vaha brzdeneho privesu je 1500. Pohotovostni hmotnost fabie 1050Kg. Takze v mem pripade je to realna vaha podvalu 460+1050 To je 1510kg. No rezervu si dam do druheho auta a jsem v pohode. Muze to tak byt v Nemecku Rakousku Svycarsku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by mě taky zajmalo. Už se to tady někde probíralo, ale nikdo si nebyl jistej jak to je.

Zajmalo by mě jestli za borou 4X4 která má na tažné 1600kg mužu takat podval, kterej má celkovou 2000kg?

Nebo záleží kolik je na něm naloženo? Je tady někdo, kdo to opravdu ví? :help: :help: :help:

Editováno: , autor: alik.195
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by mě taky zajmalo. Už se to tady někde probíralo, ale nikdo si nebyl jistej jak to je.

Zajmalo by mě jestli za borou 4X4 která má na tažné 1600kg mužu takat podval, kterej má celkovou 2000kg?

Nebo záleží kolik je na něm naloženo? Je tady někdo, kdo to opravdu ví? :help: :help: :help:

U nás rozhoduje okamžitá, takže pokud nepřekročíš 1600, není problém.

Ale ve skutečnosti můžeš táhnout o něco víc, protože když tě budou vážit, tak část hmotnosti vleku leží na autě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli se pocita jen skutecna vaha podvalu po odecteni podperne vahy na zavesu ( tzn. vaha pod napravama vleku) tak je to uplne v pohode... to valnik a Fabka dohromady neda :) Na nemeckem foru mi to taky podtvrdily... Porad nikde nemuzu najit overenou informaci jestli auto se zavesem na 1500kg muze tahnout vlek s maximalni povolenou vahou 1600kg (samozrejme kdyz je nalozen tak ze celkova realna vaha neni vetsi jak 1500)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli se pocita jen skutecna vaha podvalu po odecteni podperne vahy na zavesu ( tzn. vaha pod napravama vleku) tak je to uplne v pohode... to valnik a Fabka dohromady neda :) Na nemeckem foru mi to taky podtvrdily... Porad nikde nemuzu najit overenou informaci jestli auto se zavesem na 1500kg muze tahnout vlek s maximalni povolenou vahou 1600kg (samozrejme kdyz je nalozen tak ze celkova realna vaha neni vetsi jak 1500)...

Jestli najdu znění zákona, nebo vyhlášky, dám to sem. Ale vem to jinak - nebržděné přívesy co se prodávají mají maximálku 750kg. Takže kdyby neplatila okamžitá, ale celková (maximální), tak ty vleky nemůže tahat auto "menší" Octávie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak já vybíral Sorento a ještě jsem přidal bezpečnostní parametry. Dneska jsem přivezl Sorento ze servisu protože mi do zadku před měsícem narazil Cadillac SRX kterej váží 2,6 tuny. Sorento s 2,2 tunama obstálo díky rámové koncepci skvěle a škodä nebyla až tak vysoká. Pokud by se mi strefil do mé OI tak by bylo auto na odpis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

když u nás nepřekročíš 1500 kg na závěs tak je to dobrý,ale v zahraničí se bere celková, takže bys tam ten podval nesměl táhnout ani prázdnej. Já teďka kupoval novej vozík a z toho důvodu jsem koupil bržděnej, protože nebržděnej se zapsanýma 750 kg za octou I táhnout nemůžeš a nechat si tam zbytečně psát 500 abych byl bez problému i v zahraničí, to už bych pak na tu káru nemohl ani dvě motorky, protože bych byl papírově přetíženej. Takže to vyhrál bržděnej vozík na 1300 kg :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...