Přejít na obsah

Vnitřní cirkulace vzduchu


martikk

Doporučené příspěvky

Zdravím, stejný problém s klapkou, jak to udělat je popsáno zde:http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=8690 ten potenciometr sice nejde rozdělat ale prostříkt jde a zatím mi to funguje dobře, snad to vydrží.

Blbě se tam dostává, je potřeba vyndat i větrák topení, jde to pak lépe nahoře zacvaknout. Hlavně před zamontováním nejdřív napojit jen konektor motorku a odzkoušet, stačí trochu pohnout z klapkama a už se to šprajcuje a motorek to nepřemůže. Když je odmontovaný ventilátor tak ja na ty klapky hezky vidět. Samozřejmě taky se musí udělat základní nastavení Vagem.

Ještě přidám obrázek úplně rozmontovaného motorku. Musí se nejdřív vypáčit vlastní motorek, pak se vyndá svorkovnice s potenciometrem a ten se pak vytáhne ze svorkovnice. Foto mi poslal kolega co to dával na forum co je psáno výše a patří mu za to dík. -_--_-

post-10-1153308460.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

cerpadlo po otevreni dveri je mnohem hlasitejsi..., ale prave ze po zapnuti zapalovani klickem (rozsviti se kontrolky) je slyset z poza palubky v mistech te klapky, poslouchal jsem to, pak jsem zapinal a vypinal vnitrni cirkulaci a zvuk to byl stejny, jen pravidelny. po zapnuti zapalovani je to takove kolisave a JAKO kdyz narazi na kocovou polohu, nekolikrat to zkusi znovu a pak "toho necha". jinak behem jizdy jsem ji zapinal a vypinal a bylo znat, ze funguje. Prestavuje cca 3 vteriny....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to vrcanie po otoceni kluciku do polohy 1 ak to naozaj vychadza spoza odkladacej schranky je od motorceka vnutornej klapky ktory je pokazeny, konkretne su odlomene take umele dorazy, preto sa oska motorceka este chvilu pretaca kym sam nezastane. skodovka to riesi vymenou celeho motorceka, tie dorazy su dost tenke a nedaju sa prilepit. tiez som to mal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak jsem to opravil, bohuzel jsem nemel u sebe fotak, ale slo to prilepit. Ten vnejsi zubaty segment je nasazenej do "posledniho" kolecka serva. V tom kolecku jsou zamky, ktere se utrhly. Prozatim to spravilo vterinove lepidlo, ale dlouhodobe to asi neresi. Pri dalsi oprave to zkusim provrtat, dat skrze segment ticku a v kolecku udelam voditka. To uz by mohlo byt na dyl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
Ahoj vsichni, po zapnuti zapalovani mi chvili kolisave bzuci servo klapky vnitrni cirkulace (podle zvuku si myslim, ze je to ono). Behem jizdy klapka funguje normalne... Pejsin

Zdar.Potřebuji pánové poradit.Dělá mi to také,že při zapnutí klíčku mi servomotorek na řízení klapky kolísavo bzučí asi 8 vteřin.Chtěl jsem servomotorek vyndat,ale nedaří se mi to.Vymontoval jsem dva šroubky co to drží k motorku ventilátoru,ale nahoře mi to ještě drží.Nevím co s tím,prosím poraďte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
Ahoj vsem.

Ve spojitosti s probiranym tematem jsem se chtel zeptat, jak je to s vnitrni cirkulaci a zarazenou zpateckou. Kolega mel sluzebni fabii combi (prvni model) 1.2 standart s klimou a kdyz zaradil zpatecku, zapla se mu automaticky vnitrni cirkulace (nezavisle na klime - pry aby nesel do auta bordel z vyfuku). Ja mam taky 1.2 kombika, RV 2005 Ambiente bez klimy a tam mi to nedela. Je to podle meho nazoru uzitecna vec, proc to Skodovka vypustila ??? Dela vam to taky nekomu ???

Ahoj jsem nováček mam rok fábču 1.9 TDI PD 2004 combi a s tou zpátečkou mi to dělá taky. Myslel jsem že je to nějaká závada.Mám klimatizaci manuál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 8 let později...

Zdravim zapina sa mi a vypina vnutorny okruh..niekedy zasvieti a neda sa vobec vypnut...a klimatizacia zacina chladit velmi pomaly...ale neviem ci to ma s tim suvis...musim dlho prejst kym zacne chladit...

diagnostika mi ukazala toto :


 

Adresa 08: Klima/topení        Labely: SVO\6Q0-820-045.lbl
   Řídící jednotka: 6Y0 820 045 
   Díl: Klimaanlage        X0830  
   VCID: 72EAE2543EAF20D1EF-5072

6 závad nalezeno.


65535 - ridici jednotka: chyba v pameti 
            00-00 - -
01596 - servomotor klapky pro cerstvy / obehovy vzduch (V154) 
            29-10 - Zkrat na kostru - Sporadická
01596 - servomotor klapky pro cerstvy / obehovy vzduch (V154) 
            30-10 - preruseni nebo zkrat na plus - Sporadická
01596 - servomotor klapky pro cerstvy / obehovy vzduch (V154) 
            41-10 - blokovano nebo bez napeti - Sporadická
01596 - servomotor klapky pro cerstvy / obehovy vzduch (V154) 
            29-10 - Zkrat na kostru - Sporadická
01596 - servomotor klapky pro cerstvy / obehovy vzduch (V154) 
            28-10 - zkrat na plus - Sporadická


 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 8 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...