Přejít na obsah

Felda z 96 r.v., 1,3 benzín - baští moc oleje


Veve

Doporučené příspěvky

Ahoj,

potřebuju poradit.. Mám feldu - benzín z 96 roku a začla mi baštit moc oleje... Olej měněn před cca rokem, je ale dost tmavý. Nevím, kdy byly měněny filtry - olejový a vzduchový... Může to být jen španým filtrem nebo to může být třeba v motoru? Během cca 6 měsíců 3 flašky oleje !!!!!! To není normální...

Díky za pomoc a info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Daj nove ventilove gufera.

Nové ventilové těsnění???????? Můžeš mi to trošku rozšířit? JseMmblázínek do aut, ale tohee je ně mě moc obecný.. :smich:

Potřebuji rozepsat čeho ventilé těsnění ...

Na auto Kelly mi to nabídlo hodně těsnění, ale nic mi k tomu nepasuje.... Nebo pošli nějaký odkaz na mailika...

Moc díky

VERČA

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nové ventilové těsnění???????? Můžeš mi to trošku rozšířit? JseMmblázínek do aut, ale tohee je ně mě moc obecný.. :smich:

Potřebuji rozepsat čeho ventilé těsnění ...

Na auto Kelly mi to nabídlo hodně těsnění, ale nic mi k tomu nepasuje.... Nebo pošli nějaký odkaz na mailika...

Moc díky

VERČA

hubo44 měl na mysli určitě tohle: http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/0471...it-felicia.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

potřebuju poradit.. Mám feldu - benzín z 96 roku a začla mi baštit moc oleje... Olej měněn před cca rokem, je ale dost tmavý. Nevím, kdy byly měněny filtry - olejový a vzduchový... Může to být jen španým filtrem nebo to může být třeba v motoru? Během cca 6 měsíců 3 flašky oleje !!!!!! To není normální...

Díky za pomoc a info.

:palec2: Nabuduce napis kolko mas najazdenych kilometrou. :prc: 3 Flasky oleja to je kolko litrou 1L,?? 4L??? 10L??.????

Kolko kilometrou si presiel za 6 mesiacou??? 10 km??? 3000km ???. 10 000km ???. Aky olej tam lejes 0W40??? 5W40?? 15W50?? Ten motor uz asi potrebuje G.O. ;) Daj si zmerat kompresne tlaky. Vymena simeringou moc nepomoze. ;):)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:palec2: Nabuduce napis kolko mas najazdenych kilometrou. :prc: 3 Flasky oleja to je kolko litrou 1L,?? 4L??? 10L??.????

Kolko kilometrou si presiel za 6 mesiacou??? 10 km??? 3000km ???. 10 000km ???. Aky olej tam lejes 0W40??? 5W40?? 15W50?? Ten motor uz asi potrebuje G.O. ;) Daj si zmerat kompresne tlaky. Vymena simeringou moc nepomoze. ;):)

Na 80%,to bude motorom-zodraté stieracie krúžky na piestoch.Meraním kompres.tlakov to nezistiš(kompresiu tvoria tesniace krúžky piestov a tie nesúvisia so spotrebou oleja.Najlepšie to uvidiš na sviečkach,kde je vidieť usadzovaný karbon zo spaľovaného oleja.Menšie časť oleja sa do válca môže dostávať cez tesn.krúžok ventilov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na 80%,to bude motorom-zodraté stieracie krúžky na piestoch.Meraním kompres.tlakov to nezistiš(kompresiu tvoria tesniace krúžky piestov a tie nesúvisia so spotrebou oleja.Najlepšie to uvidiš na sviečkach,kde je vidieť usadzovaný karbon zo spaľovaného oleja.Menšie časť oleja sa do válca môže dostávať cez tesn.krúžok ventilov.

:smich: :smich: Ty si si precital po sebe co si napisal za Blbost???? :):prc::palec2::smich:;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na 80%,to bude motorom-zodraté stieracie krúžky na piestoch.Meraním kompres.tlakov to nezistiš(kompresiu tvoria tesniace krúžky piestov a tie nesúvisia so spotrebou oleja.Najlepšie to uvidiš na sviečkach,kde je vidieť usadzovaný karbon zo spaľovaného oleja.Menšie časť oleja sa do válca môže dostávať cez tesn.krúžok ventilov.

Trochu uvažuj!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na 80%,to bude motorom-zodraté stieracie krúžky na piestoch.Meraním kompres.tlakov to nezistiš(kompresiu tvoria tesniace krúžky piestov a tie nesúvisia so spotrebou oleja.Najlepšie to uvidiš na sviečkach,kde je vidieť usadzovaný karbon zo spaľovaného oleja.Menšie časť oleja sa do válca môže dostávať cez tesn.krúžok ventilov.

Autospravca: :palec2::smich: :smich: :smich: este si nevidel rozobraty motor a hlavne piesty!!!!!

stieracie kruzky su spolu s tesniacimi kruzkami na pieste. Zodieraju sa spolu a naraz. A nie oddelene JAK SI PISAL TY HORE :p:prc:;):)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na 80%,to bude motorom-zodraté stieracie krúžky na piestoch.Meraním kompres.tlakov to nezistiš(kompresiu tvoria tesniace krúžky piestov a tie nesúvisia so spotrebou oleja.Najlepšie to uvidiš na sviečkach,kde je vidieť usadzovaný karbon zo spaľovaného oleja.Menšie časť oleja sa do válca môže dostávať cez tesn.krúžok ventilov.

Autospravca: :palec2::smich: :smich: :smich: este si nevidel rozobraty motor a hlavne piesty!!!!!

stieracie kruzky su spolu s tesniacimi kruzkami na pieste. Zodieraju sa spolu a naraz. A nie oddelene JAK SI PISAL TY HORE :p:prc:;):)

To mi je jasné .Nepochopil si ma .Chcel som len zdôrazniť,že kompresiou nezistiš vadný stieraci krúžok(volá sa tiež mazaci kr.),ktorý je na pieste umiestnený pod tesniacími krúžkami.Na spotrebu oleja vo válci má vplyv práve tento spodný stierací krúžok,ktorý neovpl.kompresiu vo válci.Slúži len na stieranie oleja zo stien válca.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

AUTOSPRAVCA: Ked mas zodrate stieracie kruzky TAK mas zodrate aj tesniace kruzky. ;):)

No v poriadku.Ale najlepšie zistiš ,ktorý valec je chytený ,keď vyskrutkuješ sviečku a keby napr.Ti motor žral na 1000 km liter oleja tak na nej ten karbon uvidiš a pritom na tom válci veľku odchylku od kompresie nezmeraš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

potřebuju poradit.. Mám feldu - benzín z 96 roku a začla mi baštit moc oleje... Olej měněn před cca rokem, je ale dost tmavý. Nevím, kdy byly měněny filtry - olejový a vzduchový... Může to být jen španým filtrem nebo to může být třeba v motoru? Během cca 6 měsíců 3 flašky oleje !!!!!! To není normální...

Díky za pomoc a info.

AUTOSPRAVCA: Ten motor potrebuje G.O. CITAJ HORE. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HUBO44: Ja viem ze si to nepisal mne. :);):palec2:

Kluci, moc díky za pomoc a za odkaz. Mrknu na to a dám to kámošovi k případné opravě..... Popdám pak info jak to dopadlo....

P.S.: Auto je kámošky, takže nevím, kolik má nalítáno ani jaký olej dávala,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...