Přejít na obsah

(FI) stropní světlo se čtecími lampičkami


modrobugulus

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny odborníky a lidi co mají přístup do ETKY. Mám dotaz, dnes jsem se bavil s paní co prodává náhradní díly ve škodovce, že mám zájem o osvětlení se čtecími lampičkami jaké se dávalo do výbavy elegance. Bylo mi řečeno, že tam má identické světlo jaké mám já v clasicu a dále pak světlo se čtecí lampou a že se nemůže kouknout jestli tam je jedna nebo dvě čtecí lampičky. Cena byla někde okolo 420,- Kč. Můj dotaz je, zda-li existuje stropní světlo s pouze jednou čtecí lampičkou do fábie? Předem moc děkuji, abych neobjednal něco špatného.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravim,

mam jeste otazku ohledne stropního svetýlka. Dnes sem ho rozmontovaval, abych se mohl podivat jak vypada vevnitr (nasel jsem totiz LED osvetleni co se jen vymeni http://www.kopacek.cz/skoda/fabia/interier...pniho-osvetleni ) , ale ja blbec jsem odmontoval i tu cast, kde jsou spinace lampice a soupatko. Bohuzel jiz mi nejde. I kdyz to tam dam zpet, proste nesviti. Budu potrebovat nove? Popr. jak se vyndava puvodni? Nechci to zas po...... :-(

Diky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

lampiciek viac nie je. su iba tie druhy co su tu spomenute.

samozrejme este alternativy bezova a cierna.

s ovadanim sibru lampicku som nemal otvorenu.

to svetlo ak si "demontoval" odtrhnutim plastu co drzi soupatko tak to uz tak lahko nezmontujes. pravdepodobne sa tam utrhli nozicky a ten plast tam uz tak lahko drzat nebude.

svetlo je uchytene dvoma krizovymi srobikmi pristupnymi po demontovani krytu ziaroviek. srobiky su zapustene dost hlboko ale pri pohlade zospodu ich pekne vidno.

sada na prestavbu na led nie je dokonala, treba vyriesit rezonaciu plosaku s ledkami o krycie sklicko.

je to dost neprijemny zvuk, ale vsetko sa da ked sa chce.

tie ciatcie ziarovky byvaju v niektorych nasikmo. ja mam jednu bezovu doma a tam su nasikmo a jednu sedu a tam su rovno, ale tej prestavbovej sade je to jedno aj tak to je len zakladna ziarovky a panel s ledkami prepojeny dratom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Zdravim,

mam jeste otazku ohledne stropního svetýlka. Dnes sem ho rozmontovaval, abych se mohl podivat jak vypada vevnitr (nasel jsem totiz LED osvetleni co se jen vymeni http://www.kopacek.cz/skoda/fabia/interier...pniho-osvetleni ) , ale ja blbec jsem odmontoval i tu cast, kde jsou spinace lampice a soupatko. Bohuzel jiz mi nejde. I kdyz to tam dam zpet, proste nesviti. Budu potrebovat nove? Popr. jak se vyndava puvodni? Nechci to zas po...... :-(

Diky moc

Zdravím jak to tam bude držet?

Editováno: , autor: Frankk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ledky mám v autě také,ale je problém,při vypnutém stavu prosvěcujou maličko,nevypnou se úplně,někdo mě radil abych tam dal odpor,ale už nevím jakou hodnotu a kam,zda na všechny 3 ks atd

a není nějaká ledka která se vypne až do konce? Nevadí to když to nevypne a svíti to?

Editováno: , autor: Frankk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahojte

Ja som si všetky vnútorné svietidlá (teda predné aj zadné nad hlavami, svetlo v kufri a svetlo v palubnej schránke) vymenil za LED-kové a podarilo sa mi tak znížiť celkový príkon týchto svietidiel z 50W na menej ako 0,5W, čo je celkom slušná spotreba, takže teraz mi môže celé auto z vnútra svietiť celú noc a baterka sa nevybije tak rýchlo. Prestavba ma stála iba čas - LED pásy som bral zo zvyškov, čo som našiel na firme. Oplatí sa to. Ak môžete, tak sa do toho vrhnite aj vy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Prosim ta miggy,

riesil si pri pouziti led pasov aj vyssie spominane "presvecovanie"?

Ide mi o to, ze som pouzil led pasik do stropneho osvetlenia. Dal som tam 25cm led pasika - studena biela (15 led), a ked necham aby to svietilo pri otvorenych dverach, tak vtedy ked to svietit nema, tie ledky trochu svietia (ako uz bolo spominane vyssie).

Ked idem v noci, tak ma to otravuje. Preto ma zaujima, ci mas skusenosti s tym, aky odpor tam dat, aby to nepresvecovalo, ale zasa aby nebol zbytocne velky, aby to potom pri svieteni svietilo stale dostatocne silno.

Vopred vdaka kazdemu, kto mi s tym bude vediet poradit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj, ja na mojej O1 mam vsetky vnutorne ziarovky a v kufri vymenene za LED a rozsvietia sa pri otvorenych dverach pri otoceni klucikom zhasnu a slabo nesvietia nikdy... Jedine pri otvorenom kufri sa asi po 30 sec same od seba zoslabnu ked dam na centrali akoze znovuotvorenie auta tak sa to zase rozjasni... Mam ich dokonca aj v prednych dverach a intenzitou celkom slusne osvetluju aj priestor pri nastupovani :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...