Přejít na obsah

havarijni pojisteni


alli86

Doporučené příspěvky

Ahoj vsem mam dotaz. Dneska rano prijdu k autu a koukam ze mu ho nekdo pri "sikovnem parkovani" posrkrabal. mam v pytli lak na zadnich dverich a na casti prednich. Nevim jak presne to funguje na pojistovne. Vim ze musim na police a nahlasit skodu na neznameho pachatele, ale nechce se mi s tim stracet cas. Muzu na pojistovne rict ze jsem si to udelal sam nebo ne? Nevim zda to vyplati nebo ne :-(

Omlouvam se mam pojisteni kratkou dobu a takovou vec, krom vykradeni auta. Resim poprve.

Alli

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, jestli se ti to vyplati, musis vedet sam. Zjisti si treba v servisu, kolik te to bude priblizne stat , mrkni se do podminek smlouvy o kolik prijdes na bonusech a jednoduchym dosazenim do vypoctu zjistis, ktera cesta te vyjde draz (jeste nezapomen zapocitat nejakou amortizaci, kterou pojistovna uplatni - bohuzel nepises, jak stary mas auto apod.)... Jinak je to jako vesteni z kristalovy gule.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozna jsem spatne specifikoval problem... ja mam 5000 spoluucast a na malus nehledim nesnizuji ho mam flotilovou smlouvu z firmy. Me zajima zda musim jit nahlasit neznameho pachatele na Policii nebo ,abych usetril cas a papirovani, tak rekl ze jsem to odrel primo ja i kdyz to byl nekdo jiny abych nemusel na PC, ale co nevim je zda mi to pojistovna proplati kdyz jim reknu ze jsem to udelal ja a ne nekdo jiny neznamy

Editováno: , autor: Jirik.DC
Necitujte předchozí příspěvky..díky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud máš v havarijku odcizení a vandalismus,tak to nahlaš na pojišťovnu tak jak se to stalo,budou to plnit jako vandalismus a neměli by tě nutit jít na policii,pokud by to chtěli tak teprve pak na ty policajty zajdi,dají ti potvrzení o nahlášení a za 3měsíce ti napíšou,že to odkládájí..Pojišťovna ti to zaplatit musí.

Jinak jak tu vzpomínal někdo tu amortizaci dílů při plnění pojišťovnou tak nabízím připojištění tohoto rozdílu,stojí to 800kč ročně,je tam 1000kč spoluúčast a limit plnění je 50 000,-kč.

V praxi to znamená,že když Vás někdo naboří servis Vám naúčtuje opravu 80 000kč a pojišťovna proplatí 60 000,-kč tak Vám z této pojistky zaplatí pojišťovna 19 000kč ( 20k - 1k spoluúčast).

Pokud by jste někdo měl zájem tak pošlu pojistné podmínky a dodám další informace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozna jsem spatne specifikoval problem... ja mam 5000 spoluucast a na malus nehledim nesnizuji ho mam flotilovou smlouvu z firmy. Me zajima zda musim jit nahlasit neznameho pachatele na Policii nebo ,abych usetril cas a papirovani, tak rekl ze jsem to odrel primo ja i kdyz to byl nekdo jiny abych nemusel na PC, ale co nevim je zda mi to pojistovna proplati kdyz jim reknu ze jsem to udelal ja a ne nekdo jiny neznamy

No, vzdyt od toho je havarijni pojisteni, aby ti bylo proplaceno to, co si sam rozbijes :) samozrejme ze pojistovna ti to proplati a do vyse skody 100 tacu ani nemusis ty fizly volat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No asi takhle mam skodu octavii 2 combi r.v. 2006 tmave modra metaliza. A nejakej frajer mi odrel pulku zadnich a cast prednich dveri ,neprohnul plech jen barva je dole. Zajima me zda se to vyplati pres pojistovnu nebo ne.

nemam predstavu kolik stoji lak na 2x dvere a zda se to tak vubec resi jako skoda takova ze se musi nalakovat cele ty dvere nebo ne....

alli

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mám pocit že lakování dvou dveří by stálo víc než 5000,-kč co máš spoluúčast,zajeď si do lakovny nech si odhadnout cenu (pokud nemáš nekoho kdo ti to za těch 5000,- nastříká) z havárka se neuplatňuje amortizace takže ti zaplatí celou fakturu - spoluúčast :)

Editováno: , autor: Jirik.DC
Necitujte předchozí příspěvky..díky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vzhledem k tomu že jsi pražák bych to neřešil... budeš kolem toho tancovat, platit a za týden ti někdo vezme druhou stranu... 2006... budeš stejně za dva tři roky prodávat tak co... tyhle věci neřeším.... už k tomu mám po letech čistě spotřební vztah... navíc se stačí podívat jak se v přeplněné Praze parkuje a sledovat jak řidiči vyjíždějí a zajíždějí do mezer a je jasný že nějaké šrámy nemá cenu řešit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nj to mas sice pravdu, ale auto musim mit 4 roky navic me stve ze ten lak byl celou dobu nedotknuty a vyjmecne se mi to nestalo v PHA ale v TP. Prazaci sice parkujou na vzdalenost zrcatek ale jeste mi to nikdo nevzal. Az ted nejakej teplicak. Mam podezreni na popelare... jako by okolo toho otocili popelnici

dekuju za prispevky a za rady.

Cenim si tohoto fora

ALLI

Editováno: , autor: Jirik.DC
Necitujte předchozí příspěvky..díky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Přidám svou zkušenost. V Poděbradech mi nějaký dobrák obešel auto s klíčem. Vzal to od zadního nárazníku až po přední. Mám havarijní pojištění i s pojištěním proti vandalismu, nahlásil jsem to tedy na policii. Přijeli, nafotili, sepsali a za měsíc samozřejmě odložili. Pojišťovna proplatila lakování celého boku mínus spoluúčast. Celá ta sranda vyšla v lakovně na 17500,- tzn. 11500,- pojišťovna a 6000,- já. Lakýrník mi říkal, že co díl - ( dveře, blatník atd. ) počítají zhruba 3000,- Pokud ale seženeš šikovného člověka, určitě ti to nastříkne za polovinu.

Snad ti to pomůže. Ahoj

post-2920-1262355666_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj nevim presne odkud jsi ale u tohohle typa je to za dobrou cenu nelakuje cele dily ale jen ty skrabance a fakt dost velka spokojenost. Nejakej frajer mi vzal predni blatnik. Prohnul ho a odrel.

Vyklep + lak metaliza za 2500

http://www.ipodnikatel.cz/paint-fix-pro-mo...automobilu.html

a fakt to nepoznam.

Cvicenen oko by to asi videlo.

Alli

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Policii je potřeba volat, jinak krátí plnění. Moje osobní zkušenost. Takže zavolat policii, nechat sepsta protokol, nahlásit na pojišťovnu, nechat nafotit, poslat doklady od auta pojišťovně, zajet do servisu, nechat opravit káru a po uzavření policií si nechat proplatit fakturu ze servisu. Takhle sem to měl já s českou pojišťovnou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Přidám svou zkušenost. V Poděbradech mi nějaký dobrák obešel auto s klíčem. Vzal to od zadního nárazníku až po přední. Mám havarijní pojištění i s pojištěním proti vandalismu, nahlásil jsem to tedy na policii. Přijeli, nafotili, sepsali a za měsíc samozřejmě odložili. Pojišťovna proplatila lakování celého boku mínus spoluúčast. Celá ta sranda vyšla v lakovně na 17500,- tzn. 11500,- pojišťovna a 6000,- já. Lakýrník mi říkal, že co díl - ( dveře, blatník atd. ) počítají zhruba 3000,- Pokud ale seženeš šikovného člověka, určitě ti to nastříkne za polovinu.

Snad ti to pomůže. Ahoj

post-2920-1262355666_thumb.jpg

aby to bylo udělaný profesionálním způsobem a ne nějaká garážová práce, tak nepomůžou jen šikovný ruce. To se musí stříkat v přetlakovým boxu a takovou práci ti nikdo za půlku dneska neudělá. Možná se dohodneš bez dokladu, ale pořád tam budeš nejméně tak za 2 - 2,5 t. Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Chtel bych se zeptat ohledne hav. poj. Mel jsem hav. u Directu a povinne u Wustenrot. Obe smlouvy jsem vypovedel a chci mit obe pojisteni u jedne pojistovny. Rozhoduju se mezi CP a Alianz, Penezne by to bylo asi nastejno. Alianz 9100kc je to s plnym bonusem pov+hav i s odcizenim. Je Alianz v pohode? U Directu jsem dal vypoved, protoze byla sice levnejsi,ale centrala jen v praze a kdyz maji neco plnit tak prej nic moc . Z diskuze na internetu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z mé zkušenosti s Allianz - pojištěná Fabia 1,9 TDi, pojištění se vším, s minimální spoluúčastí a nejlepší asistencí za 14 000 Kč ročně. Stala se mi nehoda v Chorvatsku. Pojišťovna zařídila odtah auta, odvoz posádky do nemocnice a pak na ubytování, zajištění a koupení letenek do ČR, zařídila odtah auta (vraku) do ČR a jeho následný prodej. Já pak dostal peníze z pojistky + peníze za vrak. Nemůžu si stěžovat. Jo a jedna letenka stála 11 000 Kč a byli jsme čtyři. :D A to jsem tam nebyl pojištěný ani rok. Od té doby si u nich zařizuji i cestovní pojištění atd...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...