Přejít na obsah

Spotřeba a zkušenosti z provozu


kapl

Doporučené příspěvky

Dnes jsem preventivně vymněnil olej co má najeto 6 tis km a opravdu tak černý svinsto jsem ještě nikdy neviděl....další udělám na 15 tis a na nějaký prodloužený interval tedy 30tis jim kašlu...doporučuji majitelům nových aut po zajetí,tedy cca po 5 tis km olej raději vyměnit....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ja na to tiez myslim, vcera som sa nan pozeral a sa mi zdal nejaky cierny a to mam iba 14453km, aky ti tam naliali ten long life ci si zmenil na normalny, mne povedali ze je lepsie davat ten long life a neni problem to menit castejsie.

Editováno: , autor: Sranki
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak je to stím olejem,musí to proběhnou "ofiko" nebo si jej mohu vyměnit sám. Aby pak ŠA nevymýšlela nějaké fígle. Koukám že v případě škodovky stále platí známé..Do..Do (dodělej doma). Nic měnit nebudu,už jsem ztratil důvěru,chtěl jsem si Yeti nechat třeba 6 a víc let ale nebudu riskovat. Dnes jsem mluvil s advokátem,ještě jedna závada a půjde zpět. ŠA strká hlavu do písku namísto aby udělali svolávací akci a zachránili ještě co se dá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím pánové, fakt mi ten váš negativismus nevyhovuje. Připadáte mi, s prominutím, jako zamindrákovaný puberťačky. Mám najeto přes 30 000 km, olej mi měnili při svolávačce po 28 000km, neměl jsem s autem žádné problémy, neřehtalo, nic, ale vyměnili rozvody. Jsem rád. Asi jsem výjimka a nepatřím do vaší sorty, ale jsem spokojený. Mám prodloužený interval na 30 000. A nic, v pohodě. S motorem jsem taky spokojený.

Už vidím odpověďi typu: "Však uvidíš a vzpomeneš si na nás." To opravdu nemusím. <_<

Editováno: , autor: Tygrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ať si každej dělá co chce :-), tohle není o negativismu ale o prevenci :-)

http://oleje.cz/inde...vosti_komentare

http://oleje.cz/inde...astnosti_oleju4

záleží jak motor používáš a pokud denně 5x-6x jedeš se studeným motorem cca 5 km sem a tam, tak ten olej opravdu nevydrží 30tis km

jo jiná je že nastartuju jedu 100km tam a pak 100 km zpět tak to mu moc nevadí, ale krátké jízdy nemá žádnej olej rád, pak je moc kyselej a motor nemusí vydržet tolik, já od motoru očekávám životnost min 200tis km a těch pár kaček navíc mně nepos...

Editováno: , autor: hadak11
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A proto to po 30 tisicich neni pevny, ale promenlivy interval - pokud ma clovek hodne kratkych jizd a studenych startu, tak ho nazene do servisu klidne ve 22 000 km.

Ja nevim, mel jsem Passata a jezdil na prodlouzeny interval cely jeho zivot, jelikoz jezdil hodne a nemohl byt porad v servisu. Naposledy jsem ho videl s 300 000 km a bez problemu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle bude asi volba každého jedince-i když je toho kolem napsáno spousta,mám stále zažité,že vlastnosti oleje po 30tisích nemohou být stejné jako po 15tisích.

U nového auta bych přepokládal vyšší otěr kovových částí.Výměnu bych přirovnal k prevenci,takový ten pocit,že jsem nic neošidil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím ,

přikládám svoji zkušenost s motorem 1,2tsi po ccal 3/4 roce provozu. Máme najeto lehce přes 5000km. Mé cesty okolo Opavy ,sem tam Ostrava .... cesta do práce 15km tam a 15km zpět. Já jsem s motorem naprosto spokojen. Je taky důležité kde čerpáte benzín, beru především na Benzině , hold je ten benzín trošku drahší ale opravdu kvalitní. Motor fičí jako z praku a táhne krásně od nízkých otáček. Spotřeba celková kolem 5,7l/100km. Cesta do práce 15km tam ráno , minimální provoz , rovinky , cesta přes město, předpisová jízda a spotřeba 4,8l/100km. Jedinný problém co jsem měl byl řehtající motor - vyřešeno flashem řídicí jednotky a vše v pořádku. Sem tam se mi zdá , že podsvícení palubního počítače má jinou intenzitu, slabší ,silnější , nevím - v sevise mi řekli že vše OK :-) . Ano mám přes 5000km , zvažuji že již nyní nechám vyměnit olej - ten první olej musí vypadat jako humus , černý .........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravím, tak studené starty mají vzestupnou tendenci. Docela bych uvítal adresu servisu kde tenhle problém někomu ochotně vyřešili. Po celou dobu provozu pozoruji při vypínání motoru že se tak jako cuknou stěrače...??, Tak je to normálka.? Málokdy to neudělá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak startujete ted při těch mrazech? Taky vám vyletí otáčky až ke třem tisícům a za stálého řinčení motoru jdou pomalu dolů? Třeba ted když bylo ráno třeba mímus 14stupnů nebo i víc.. Je to normální? Nebo ještě do jakého rozmezí se můžou otáčky při studeném startu vyhoupnout? a co je už přes normu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mám vw polo 1,2 tsi a normálne štartujem tak že otáčky vyletia asi k 1600 a padajú ale teraz ked som štartoval pri mínus 10 tak vyleteli asi k 2000 tiež som si to všimol ale 3000 sa mi už zdá dosť........kolko máš najazdené? mne sa navyše pridal k tomu aj problém s rozvdovou reťazou hoci mi ju pred 4 mesiacmi vymenili....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mám vw polo 1,2 tsi a normálne štartujem tak že otáčky vyletia asi k 1600 a padajú ale teraz ked som štartoval pri mínus 10 tak vyleteli asi k 2000 tiež som si to všimol ale 3000 sa mi už zdá dosť........kolko máš najazdené? mne sa navyše pridal k tomu aj problém s rozvdovou reťazou hoci mi ju pred 4 mesiacmi vymenili....

Mám najeto přes 11 tisíc,ve 3.800jsem dostal nové turbo když odešlo. Olej je černej a hustej,to se jentak nevidí.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a rozvodovú reťaz nepočuješ pri štarte jak so dopína? mne to práve v tých 11 000 začalo...

Problémy s př. řetězem pocituji tak asi od 5ti tisíc km. Byl jsem s tím 2x v servisu a pokaždé mě vyhnali. Auto prostě jede a nepíše závady tak s tím nic dělat nebudou.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...