Přejít na obsah

Spotřeba a zkušenosti z provozu


kapl

Doporučené příspěvky

Aditiv do motorového oleje se bojím.

Aditiv do oleje v převodovce nebo diferenciálu ne.

Protože v motoru ten olej i hoří - vč.aditiv - a já nevím, jaký popel ty aditiva tvoří a co to v motoru bude dělat.

Takže za mne kvalitní motorový olej bez aditiv a radši ho vyměnit dřív než později.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já po domluvě s mechanikem v autorizáku přešel z 5w30 na 5w40, a nalil mi tam shell helix, koukám že stojí půlku co ten castrol.

 

ale třeba na foru oleje.cz ten helix docela dost chválí, a doporučují více než castrol, ale v tomhle se opravdu nevyznám  

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Tonda-B napsal:

Aditiv do motorového oleje se bojím.

Aditiv do oleje v převodovce nebo diferenciálu ne.

Protože v motoru ten olej i hoří - vč.aditiv - a já nevím, jaký popel ty aditiva tvoří a co to v motoru bude dělat.

Takže za mne kvalitní motorový olej bez aditiv a radši ho vyměnit dřív než později.

tak jsem našel článek vysvětlující aditiva, ve zkratce, opravdu vylepší olej, ale způsobí jeho postupné korodování:

https://www.oleje.cz/clanek/Mazivarske-myty--Mytus-desaty---Dodatecne-prisady-do-motorovych-oleju

takže také radši tedy vyměním olej o něco dříve než tam něco dolívat, díky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

menší aktualizace.. brzdy mi nepřibržďují a spotřebu mám opravdu větší, teď jsem jel trasu přes 50 km, rychlostí kolem 80, kvůli provozu, takže jsem si i většinu času hlídal 2000 otáček a i tak byla spotřeba 7,3..

 

ale vzpomněl jsem si, že mi měnili lambda sondu, protože původní mi překousala kuna.

 

a když jsem tak četl o vadných lambda sondách psalo se tam toto "Poškozená lambda sonda totiž může zvýšit spotřebu paliva o 1 až 2 litry paliva na 100 km, což není pro vaši peněženku moc dobré."

 

což by tak nějak odpovídalo.. na začátku prosince jsem domluvený s mechanikem, že se na to semnou podívá.. jestli zjistím, že to ve škodovce špatně zapojili, nebo mi dali vadnou lambda sondu, kde mi mimochodem strhli závit a musel jsem si zaplatit nový závit, práci a to že si museli koupit závitník... asi jim tam půjdu udělat pěkný vítr 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...