Přejít na obsah

Spotřeba a zkušenosti z provozu


kapl

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Ahoj ,po delsi odmlce . Mam najeto 6600 Km ,50% mesto,40%okresky a 10%dalnice dlouhodoby prumer spotreby 8 litru. Jezdim spise dynamicky ,motor necham tocit i k 5000ot zadny problem jsem nevypozoroval ale.......

....v pondeli jsem zajel do servisu s tim ze necham dat letni kola a vyuzil tak jarni akcni balicek coz je prehozeni kol,promereni geometrie atd ,melo to byt na pockani, jenze mi bylo sdeleno - je na vozidlo servisni akce od vyrobce ,coz je vymena katalizatoru,prehrani softwaru ridici jednotky a radia a auto si tam nechaji ,dnes si ho chci vyzvednout ,ale po prevzeti mi vyskakovala hlaska porucha motoru!!! jedte do servisu!! no tak zase zustal v servisu a musi to probrat primo s vyrobcem ptz nevedeli co s tim :( Mate nekdo podobnou zkusenost?? Jak jste popripade dopadli??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak oni jeste v servisech nemaji asi moc zkusenosti s timto motorem, ale tak porucha motoru driv hlaseno EPC, tak by snad meli vycist co s tim a kdyz budou postupovat "klasicky autorizovanym servisovym" tedy nepatrat co je to za chybu a tabulkove vymeni co nejvic dilu, tak by se to snad melo vyresit, jinak pry udajne 1.2TSI mela mit od zacatku mensi potize s teplotou motoru kvuli preplnovani a chyba mela byt vyresena brezen/duben (kdyz prichazi facelift FII a dalsi softwarove zmeny i v dalsich modelovych radach), ale fakt bych jen varil z vody, snad si s tim poradi :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak hurá ,už je doma. Připadám si jak v jiným auti! :blink:

Motor se mi zda ještě víc klidnější (tišší) než před tím a trošku lepši odezva na plyn,ale taky se mi zvedla o litr spotřeba. Tak nevím jestli spotřeba je ovlivněna větším průměrem kol či novým softwarem nebo kombinací obojího. Každopádně se mi ta spotřeba moc nelibí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ono 8-9L zalezi v jakem provoznim rezimu (mesto/dalnice/okraska) jakym stylem jezdis, kolik ma auto najeto (zda neni syrove), pak taky ten promer kol a preci jen Yeti je trena tezsi nez Octavia, tak uvidis po delsi dobre.

No sam jsem zvedavy na ten motor dneska jdeme prebirat OII FL 1.2TFSI :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Velikost disku 15", 16" 17" přece nemá vliv na odpor pneumatiky, protože ve všech případech je její obvod stejný. Liší se v řádu milimetrů.

Jediné v čem se můžou od sebe lišit je, že můžou mít různý valivý odpor. Ten záleží na mnoha faktorech (smeš, konstrikce, šířka pneumatiky, či její nahuštění). Spotřeba se může lišit klidně i o 0,5 litru. Tvůj skoro litr je ale trochu moc. Leda, že bys s tím jezdil jen krátké trasy po městě a měl silně podhuštěné pneu.. pak snad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to vazne divny, dneska jsem najezdil neco kolem 200 km neco i na dalnici a chtel vyzkouset jak bude motor reagovat. Poprve mi prislo ,ze jde lip za plynem a ted zjistuji ze to plati jen na prvni tri rychlostni stupne od 4 je to takovy utlumeny a nejvyssi rychlost 170km/h,cele me to vyslo na 10,5l. Pred aktualizaci softwaru byla nizsi spotreba i lepsi dynamika od 4 rychlostniho stupne. Mam obavy jestli to nema neco spolecneho s tim jak menili program a pak vyskakovala hlaska o poruse motoru?!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

ahoj, mám na 1,2TSi najeto kolem 1800km, skladba cest 1/3 dálnice, 1/3 první třída, 1/3město,

dlouhodobá spotřeba 6,9 l/100km, pneu Barum Polaris 2,

obsazení: cca polovina jízd plně (4-5 lidí), zbytek sám,

motor je živý od nízkých otáček, průběh řazení je spíš srovnatelný s dieslem (máme i fabii1,9sdi)

nejčastější převodový stupeň 5 a 6,

turbo u dvojky zapíná akorát na dostačující rozjezd v křižovatce apod.

zatím spokojenost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravim, ja jsem si jel projet predvadeciho yetiho pred koupi v zakaznickem v Boleslavy a byl to okruh asi 10 km kombinace mesto okresky a dalnice, jel jsem normalne a spotreba byla 6.4 :) slecna co semnou jela rikala ze to zere okolo 7 a na palubnim pocitaci byla dlouhodoba prumerna 7.8 auto mela najeto 6000km. Velice jsem byl udiveny jak to krasne jede a vubec neni motor slyset !! pripadalo mi to jako dieselovy motor a ne 1.2 :) uz se na sveho yetika tesim :) taky 1.2 ambiente.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já se ženou od novoty:

1nádrž 8,9L

2nádrž 8,5L

3nádrž 7L

Většinou po městě.Aby byla dobrá spotřeba je potřeba jinak řadit, než je většina zvyklá. 50km/h na 5r, 70km/h na 6r atd. Dojíždět motorem, se zařazenou rychlostí a bez plynu to jede jak s vyřazenou rychlostí a za nula :-)

Aspoň to jsem zatím vypozoroval.

Taky mám pocit, že pokaždé jede motor jinak. Jednou jedu a říkám si jak pěkně táhne, a jindy mi přijde, že nejede.

Ale zatím zajíždím, tak to moc neřeším.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak já se ženou od novoty:

1nádrž 8,9L

2nádrž 8,5L

3nádrž 7L

Většinou po městě.Aby byla dobrá spotřeba je potřeba jinak řadit, než je většina zvyklá. 50km/h na 5r, 70km/h na 6r atd. Dojíždět motorem, se zařazenou rychlostí a bez plynu to jede jak s vyřazenou rychlostí a za nula :-)

Aspoň to jsem zatím vypozoroval.

Taky mám pocit, že pokaždé jede motor jinak. Jednou jedu a říkám si jak pěkně táhne, a jindy mi přijde, že nejede.

Ale zatím zajíždím, tak to moc neřeším.

Akoo je to s hlukom v kabine pri vyssej rychlosti a ako sa auto sprava pri prudsom stupani.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 týdny později...

Skoro ze všech stran slyším chválu na motor 1,2 TSI v Yetíkovi, tak jsem si domluvil jízdu. Mám zkušenost s Octavií 1,6 MPI, 1,9 TDI, Roomstrem 1,2 HTP a taky Superbem 1,8 TSI (teď řídím hlavně ty dva poslední), takže jsem byl hodně zvědavý. Najel jsem kolem 25 km ve dvou, město, okresky, dálnice. Yeti měl najeto pár kilometrů. Byl jsem opravdu mile překvapen. Motor zabírá pěkně odspodu, žádný turboefekt. Na to, jak je Yetík velké auto, mu nechybí slušná pružnost. Samozřejmě se nedá srovnávat s 1,8 TSI, ale když si vzpomenu na 1,6 Octavii, jeví se mi lepší. Jen brzdění motorem se mi zdálo málo účinné. Spotřeba se pohybovala na okreskách mezi 6 - 7,5 litry. Na dálnici klidná jízda na šestku 130 km/h 6,4 litru, když jsem na to šlápl při vjezdu, tak 15,7 litru. Auto sedí na silnici perfektně, neskáče tak jako Roomster a motor je opravdu tichý. Celkově jsem byl opravdu mile překvapen, myslím, že jako rodinné auto by mi bohatě stačil, ale asi bych šel spíše do 1,4, nejraději do 1,8 4x4. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak k motoru : ve skutecnosti bude mit vice KW protoze vsechny motory jsou naddimenzovane napr: 1.4 TSI 90 kw am ve skutecnosti okolo 115 kw , 1.8 TSI 118 kw ma veskutecnosti okolo 129 kw + - . Bude to podobne u vsech verzi , uz jsem cetl nekolik clanku a testu o mereni a vsechny verze od 1.2 HTP az po TDI maji vzdy vice kw. viz napr zde : http://moje.auto.cz/venn/skoda-octavia-ii.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...