Přejít na obsah

Spotřeba a zkušenosti z provozu


kapl

Doporučené příspěvky

Ty studené starty se řešili i na fóru na facebooku (a taky se to spravilo aktualizací SW řídící jednotky). Zajímalo by mne, jestli je to obecná vlastnost (chyba) všech motorů 1.2TSI, nebo jde jenom o nějaké řady, protože si stěžují pouze lidé, kteří mají 1.2TSI už delší dobu. Jaký jste měli výrobní týden? Možná že je to i tím, že jak si motor sedá, tak mu po čase přestane vyhovovat složení směsi či co. Holt je potřeba ten SW ještě doladit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty jsi nikdy nejel do zatáčky nebo v koloně pomalu na dvojku a nešlapal na plyn? --- Takže na plyn šlapeš nebo nešlapeš? Už mi to není jasné. Myslím, že se zde projednávají blbosti. Já mám také Yeti 1.2. Nehledám mouchy a jezdím. Nemám problém a blbinkama se nezabývám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cukání motoru u nového auta sice není blbinka, ale jasně, každý máme na auto jiné nároky. Buď rád, že nemáš problém a když nemáš k mému problém co říct, tak nereaguj. Myslím, že "Jedu bez plynu = Nešlápu na plyn" je ostatním jasné dostatečně. Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak cesta MB-Liberec, téměř celou dálnici tempomat 140 km/h, průměrná spotřeba...8l/100. No, spotřeba očekávaná, ale potěšující je, je i při 140 je pořád znatelné zrychlení :-). Při cestě zpět tempomat 120 km/h, spotřeba 6l/100. Spokojenost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si privezl yetika domu a aktualizovali mi software a studeny start uplne v pohode i na malych otackach to bezelo plynule bez cukani, takze to pomohlo vse je ok. Reakce plynu a akcelerace vse ok. Servis take v pohode privezli me odvezli , dobre chovani spokojenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, zkusil jsem do Yetiho 1.2TSI natankovat benzín Carrera 100 a nestačil se divit. Když jsem vyjížděl z benzínky a šlápl na plyn tak, jak jsem byl zvyklý z normálního benzínu 95, tak jsem málem vletěl do protisměru. Na akceleraci i běhu motoru to bylo okamžitě poznat, rozhodně to doporučuju vyzkoušet. Auto je živější, mnohem lépe táhne i plně naložené do prudšího kopce. Toliko pro inspiraci až budete hledat pro svého Yetíka vhodný krmeleček... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si privezl yetika domu a aktualizovali mi software a studeny start uplne v pohode i na malych otackach to bezelo plynule bez cukani, takze to pomohlo vse je ok. Reakce plynu a akcelerace vse ok. Servis take v pohode privezli me odvezli , dobre chovani spokojenost.

Chtěl sem se zeptat to auto jelo hůř už od koupě , nebo až po nájezdu několik tkm? Mam auto vyrobene v 9 .2010 najeto 2000km a žadnej problem zatim nepozoruji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, zkusil jsem do Yetiho 1.2TSI natankovat benzín Carrera 100 a nestačil se divit. Když jsem vyjížděl z benzínky a šlápl na plyn tak, jak jsem byl zvyklý z normálního benzínu 95, tak jsem málem vletěl do protisměru. Na akceleraci i běhu motoru to bylo okamžitě poznat, rozhodně to doporučuju vyzkoušet. Auto je živější, mnohem lépe táhne i plně naložené do prudšího kopce. Toliko pro inspiraci až budete hledat pro svého Yetíka vhodný krmeleček... ;)

Ahoj, nedávno jsem psal něco podobného, takže s tebou naprosto souhlasím. Viz, můj příspěvek pro motor 1.8:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já mám po první nádrži N95 spotřebu 7,6l/100km dle Maxidotu, včera jsem tankoval druhou nádrž a dopřál jsem yetimu N98. Uvidíme, co to udělá se spotřebou.

Jinač první nádrž (najeto 650km) projeta hlavně po městě a na krátkých úsecích, jen asi 250km po okrskách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl sem se zeptat to auto jelo hůř už od koupě , nebo až po nájezdu několik tkm? Mam auto vyrobene v 9 .2010 najeto 2000km a žadnej problem zatim nepozoruji

Ne jezdilo to v pohode a az na asi 7000 km to zacalo delat v zime za mrazu, ale to bylo jen -8 a pred mesicem bylo - 15 a jelo to uplne v pohode. Delalo to skratka 14 dni v kuse nez jsem zajel do servisu a prehrali mi ten soft, 80 procent startu to skubalo. Ted uz to je tyden a a ani tuk je to uplne v pohode a spotreba je stejna !! bal jsem se aby to nezralo :) je videt plynulejsi chod motoru na volnobezne otacky bez skubani a chcipani. Rucicka je na 800 otackach a ani se to nehne , super :) hesky den

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, zkusil jsem do Yetiho 1.2TSI natankovat benzín Carrera 100 a nestačil se divit. Když jsem vyjížděl z benzínky a šlápl na plyn tak, jak jsem byl zvyklý z normálního benzínu 95, tak jsem málem vletěl do protisměru. Na akceleraci i běhu motoru to bylo okamžitě poznat, rozhodně to doporučuju vyzkoušet. Auto je živější, mnohem lépe táhne i plně naložené do prudšího kopce. Toliko pro inspiraci až budete hledat pro svého Yetíka vhodný krmeleček... ;)

Tento krmeleček jsem už zkusil a je fakt dobrý. Mám k němu ale moc daleko :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tento krmeleček jsem už zkusil a je fakt dobrý. Mám k němu ale moc daleko :aggressive:

To já ho mám naštěstí po cestě z práce. Mimochodem včera jsem si s Carrerou 100 udělal nový rekord ve spotřebě: trasa cca 25km, 70% město, 30 okresky, rovina, tempomat na 50 a 90 km/h, prům. spotřeba 4,9l/100 km!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tento krmeleček jsem už zkusil a je fakt dobrý. Mám k němu ale moc daleko :aggressive:

To já ho mám naštěstí po cestě z práce. Mimochodem včera jsem si s Carrerou 100 udělal nový rekord ve spotřebě: trasa cca 25km, 70% město, 30 okresky, rovina, tempomat na 50 a 90 km/h, prům. spotřeba 4,9l/100 km!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem přebíral auto, byla tam průměrná spotřeba 7,8l. Byla to předváděčka a měla něco nalítáno. Po měsíci jsem snížil spotřebu o 0,3l, teď už mám průměr 6,7l po 1700km, kombinace město, okrsky i dálnice. Obvykle jedu klidně, ale někdy na to šlápnu. Nejezdím kvůli spotřebě, už mám svůj styl jízdy. Naposledy jsem natankoval půl nádrže Carrery, což asi také přispělo k snížení spotřeby. A 6 na dálničních rychlostech taky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sakrblé, jak to děláte… Asi budu muset s Tulákem hodit řeč, jestli by nechtěl začít přemýšlet o snížení nároku na papu. Mých 8.1 je od vaší spotřeby na hony daleko.

nemáš náhodou 1.4, ta je tuším mnohem citlivější na nohu na pedálu-jinak tedy na článek mezi sedačkou a pedály !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemáš náhodou 1.4, ta je tuším mnohem citlivější na nohu na pedálu-jinak tedy na článek mezi sedačkou a pedály !

Jo, mám 1.4, ale ta by papírově měla brát jen o malinko více jak 1.2.

Ten článek mezi pedálem a sedačkou má svoje mouchy, o tom diskutovat nemá cenu, ale snad se časem polepší… trošku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sakrblé, jak to děláte… Asi budu muset s Tulákem hodit řeč, jestli by nechtěl začít přemýšlet o snížení nároku na papu. Mých 8.1 je od vaší spotřeby na hony daleko.

Neboj, až se Tulák zajede, tak Ti půjde spotřeba taky dolů. Jinak viděl jsem test, kde srovnávali 1.8TSI s 1.4TSI na sněhu (o kvalitách toho "testu" raději pomlčím) a tam jim vycházela spotřeba 1.8TSI o cca 1litr vyšší než u 1.4. 1.2TSI je i podle konstrukce úplně něco jiného, takže i ta spotřeba je někde jinde. Každopádně si s tím nelámej hlavu - pokud 1.2TSI proženeš v kopcích, tak si taky spapá 8l/100 ani nemrkneš. Rozumným stylem s tím ale jde jezdit opravdu "za pár kapek". Jo a četl jsem Tvůj report z cesty na Bunč - momentálně bydlím kousek od tama a jedna z mých prvních cest s Yetýskem byla taky na Bunč... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...