Přejít na obsah

Vrzání spojky


century

Doporučené příspěvky

zatial chvala bohu nie ale obdobny zvuk mi vydava brzdovy pedal pri brzdeni pri parkovani ak chcem zastavit ( taky isty prejav ma felicia) kua sa nezapru vsetky vrzgajuce piskajuce prejavy maju vsetky auta skoda, ale prdim na to by ma klepko keby to riesim ;)

To robia pohybujúce sa časti v bubnovom mechanizme zadných bŕzd. Mne to tiež robilo a keď sa robili predné brzdy, tak mi zadné vyčistil, namazal a ticho po plešine :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
Resil uz nekdo nasledujici zalezitost - jedna se HTP 12V, prevodovka MQ200.

Za tepla (za studena to nedela) pri vyslapovani a uvolnovani spojkoveho pedalu je slyset neprijemne vrzani z motoroveho prostoru.

Podle pozorovnani ten zvuk vychazi od vypinaciho spojkoveho valce.

Setkal se uz nekdo s necim podobnym?

ahoj, po dlouhé době sem píši, ale KLUCI, FAKT vás sem chodím číst.

poslední měsíc mi taktéž vrže spojka, děje se to za studena, za tepla to je slabší, tedy slabě slyšet.

jak jsi to řešil? nebo jak Vy ostatní?

byl jsem v mém servise škoda, a řekli mi že to dělá nějaký váleček, s prací vyjde na 3000kč,

ptal jsem se zda je to nejak nebezpečné, a oni že ne, že by mi auto ani nedali. že s tím mužu jezdit ale že bych to měl opravit.

přestane to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Též mi vrže spojka. Není to nic hlasitého a nejen u Fabií celkem obvyklé. Neřešil bych to.

psal jsem Maverickovi, říkáš nic neobvyklé, necháš to tak? mám s tím jezdit?

dělá to na mém autě, staré viz muj podpis, jezdí 3 roky, a ted pálka 3000 za výměnu. hm?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

psal jsem Maverickovi, říkáš nic neobvyklé, necháš to tak? mám s tím jezdit?

dělá to na mém autě, staré viz muj podpis, jezdí 3 roky, a ted pálka 3000 za výměnu. hm?

Moje fabča má taky 3 roky a vrže mi to už delší dobu (tak 2 roky). Není to moc hlasité, při bežícím motoru to takřka není slyšet, neřeším to. Mám dojem, že pokud bys investoval ty 3000, tak si za pár měsíců zase na stejném...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje fabča má taky 3 roky a vrže mi to už delší dobu (tak 2 roky). Není to moc hlasité, při bežícím motoru to takřka není slyšet, neřeším to. Mám dojem, že pokud bys investoval ty 3000, tak si za pár měsíců zase na stejném...

ahoj, díky za odpověď

takže ty s tím jezdíš 2roky? no teda ..."při bežícím motoru to takřka není slyšet" - přesně tak...

podle zvuku jsem si říkal, něco promažou a oni že jedině vyměnit kus.

mám strach, nechci si tam něco zadřít (ten slavný to váleček) a aby se zadřelo ještě něco,

nedej bože kdybych autem jel v nouzi. a bylo by moc potřeba..

jinak auto je ok, sedí, řadí, vrčí, vše v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všichni tady píšete, že při nastartovaném motoru to není slyšet. Jenže u mě je to docela dost slyšet (asi mám sluch jako rys :) ) ale přijde mi že to vrže nějak moc. Hlavně tedy když jedu nějakou delší trasu cca 70 km a výše. Mám 1,2 40 kW r.v. 2003 a najeto 75 000km. spojka mi zabírá normálně, takže si myslím že K.O. nebude..

Díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak koukám,že je to asi neduh každý druhý Fábošky...Ja měl 40tku a taky vrzala.Při 90 tis. km jsem jí prodal,teď má 170 tis. nasvištíno a spojka stále původní (a že dostává hodně na zadek-pražskej Taxík).Teda jestli ještě pořád vrže to nemám tucha,ale počítám,že jo ;).Takžejc asi nehrotit a doporučuju i moc neposlouchat bo by se z tého za chvíli člověk zbláznil,jak všechno vrže a skřípe :D.Teď mám 47čku a zatím nic,akorát klasika-je slyšet jak spojka "prdne",když se vyšlápne.Tomáš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všichni tady píšete, že při nastartovaném motoru to není slyšet. Jenže u mě je to docela dost slyšet (asi mám sluch jako rys :) ) ale přijde mi že to vrže nějak moc. Hlavně tedy když jedu nějakou delší trasu cca 70 km a výše. Mám 1,2 40 kW r.v. 2003 a najeto 75 000km. spojka mi zabírá normálně, takže si myslím že K.O. nebude..

Díky za rady.

ahoj

no tak když je nastartovaný motor a běží na volnoběh a otevřu dveře, nakloním se, tak to slyšet je,

když je ale motor studený, tak pokaždé když ji mačkam, vrže

když je ale motor teplý, tak po 3,4 sešlápnutí je opět ticho.

dělá mi to teprve tak druhý měsíc.

NENAPSAL JSEM a omlouvám se, mám najet 47 000 km.

spojka K.O. není, jen aby neodešla... to tu právě řeším

p.s. je to samozřejmě slyšet i když je motor vypnutý,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak koukám,že je to asi neduh každý druhý Fábošky...Ja měl 40tku a taky vrzala.Při 90 tis. km jsem jí prodal,teď má 170 tis. nasvištíno a spojka stále původní (a že dostává hodně na zadek-pražskej Taxík).Teda jestli ještě pořád vrže to nemám tucha,ale počítám,že jo ;).Takžejc asi nehrotit a doporučuju i moc neposlouchat bo by se z tého za chvíli člověk zbláznil,jak všechno vrže a skřípe :D.Teď mám 47čku a zatím nic,akorát klasika-je slyšet jak spojka "prdne",když se vyšlápne.Tomáš

ahoj

jak spojka prdne?

taky to nechci hrotit, jen je to nepříjemné od né moc starého auta

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Starmene,jak prdne?Težko se to popisuje,ale když vyšlápneš spojku a zařadíš vyšší stupeň(většinou to sleduju při 1-3 RS a 4-5RS už ne),tak je slyšet takový jakoby lupnutí,klapnutí (ty jo,já se snad pojedu projet,abych to líp definoval)-měl jsem to u starý Fábošky a u nový je to taky.Koukám,že už auto nemáš v záruce,to je škoda,ale i tak to zkus ukecat.Jinak ruku na srdce-Kdo znás nebyl ani jednou během záruky něco ve Škodovce řešit,že?Tomáš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomíno S.: No jestli ti to na ty tvojí bejvalý 40kW dělato taky a najelo to 170tkm na původní spojku, tak to asi opravdu nemá cenu řešit.. Jen se tak trochu podvědomě bojím s tím někam daleko jet (příští rok s tím chci jet do Chorvatska) ,aby mě to na tý dlouhý cestě nenechalo :feve: (to bych od přítelkyně dostal jmen ;) )

Starman: Mě vrzá jen když se motor ohřeje a pak často slapeš na spojku.Nebo i když jedu po dálnici a pořádně se to ohřeje, tak taky.A vlastně za celou cestu jí minimálně sešlápneš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, spojková váleček u motoru - vyndat jde, je to tam jen zacvaklý,maziva tak ale bylo dost. Vyběhaný to taky nevypadalo, ale kdoví jak se to tam tře mění při ohřátí od motoru a tlaku kapaliny...

Páka - myslím tu vypínací páku co působí přímo na přítlačák ve spojce. Přijde mi, že to nedělá hydraulika/válečky...ale nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To co tu popisujete badam aj ja na svojej fabke 05 40kW najazdene 43tkm, ked auto stoji nastartovane, tak spojka vrzga a ozyva sa z predu tak pravidelne tap tap tap tap tap :) ked spojku vytlacim je ticho, vsetko ide ako ma, ale fakt neviem co na spojke toto robi. Este jednu vec som si vsimol, ze ked napriklad "vypalim" na jednotke alebo na hocijakej rychlosti uz do tych vyssich otacok tak si to tak chrapoce z predu, robi to nieco na spojke alebo je to charakteristicke pre ten motor?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomíno S.: No jestli ti to na ty tvojí bejvalý 40kW dělato taky a najelo to 170tkm na původní spojku, tak to asi opravdu nemá cenu řešit.. Jen se tak trochu podvědomě bojím s tím někam daleko jet (příští rok s tím chci jet do Chorvatska) ,aby mě to na tý dlouhý cestě nenechalo :feve: (to bych od přítelkyně dostal jmen ;) )

Starman: Mě vrzá jen když se motor ohřeje a pak často slapeš na spojku.Nebo i když jedu po dálnici a pořádně se to ohřeje, tak taky.A vlastně za celou cestu jí minimálně sešlápneš.

ahoj,

takže nový další člověk co má stejný problém, asi to fakt nemá cenu řešit, no ale při první možné chybě, projevu vady to nechám přemontovat

prostě jak to popisuješ ty, tak si uvědomuji závěr...

vrže to silněji (pak slábne) když se dlouho nesešlapuje..

hodně dobrých kilometrů bez nehod

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To co tu popisujete badam aj ja na svojej fabke 05 40kW najazdene 43tkm, ked auto stoji nastartovane, tak spojka vrzga a ozyva sa z predu tak pravidelne tap tap tap tap tap :) ked spojku vytlacim je ticho, vsetko ide ako ma, ale fakt neviem co na spojke toto robi. Este jednu vec som si vsimol, ze ked napriklad "vypalim" na jednotke alebo na hocijakej rychlosti uz do tych vyssich otacok tak si to tak chrapoce z predu, robi to nieco na spojke alebo je to charakteristicke pre ten motor?

je to kovový zvuk? plastový? rád kryt motoru, ten plast nahoře vibruje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, já si hlavně žádné "kuličky" nevšiml. Nevím třeba je na 1,6tky jiný typ.

U mého spojk. válečku je na konci spíš nějaký plastový "kloub" s jamkou. Možná to je to, co vrže. Namazat to asi půjde, ale dlouho to tam asi nevydží neboť se to mazivo "vymačká" ven. Taky mě to sere...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...