Přejít na obsah

Vrzání spojky


century

Doporučené příspěvky

Tak a konečně jsem vyřešil problém s vrzající spojkou :p

Nejdříve jsem zajel do dvou škoda servisů, kde na mě koukali jak na blázna, že prý ještě nikdy nezažili, že by u fábiií vrzala spojka.. a to jsem dokonce mluvis s mechanikem.

Potom jsem zajel do obyčejnýho servisu, kde je obrovská výhoda, že člověk může být přímo u auta a koukat, co mechanik na tom dělá. Stačilo jen vymontovat spojový válec z převodovky, válec namazal vazelýnou a ještě vzal injekční stříkačku a do prostoru kde je vypínací páka, cáknul olej. smontoval a teď je klííííd :palec2:

hned je to jiná jízda :scooter:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Mi vrzal spojkový kulový čep 02A141777B, bylo to dost příšerné. Po ránu, když auto celou noc stálo, tak nic, ale stačilo kousek popojet a bylo to tam, "přeskřípalo" to i běžící motor, lidi se za mnou při parkování otáčeli :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 let později...
  • o 2 roky později...

Ahoj, tak tohle vrzání spojky u zahřátého motoru se u mě už objevilo taky (sice ne Fabia1 ale Roomster, každopádně spojka bude asi podobná) Řekl bych, že je to vrzání a skřípaní dohromady a projev je úplně stejný jak zde popisujete. Za jízdy to slyšet není, ale v pedálu to lehce cítit je a když stojím někde od čeho se zvuk odráží tak to slyšet už je. Vrzání se ozve až po zahřátí motorového prostoru a zvuk vychází z místa viz foto, takže to není od pedálu. V servisu mě řekli, že spojka je v pohodě a že tohle je bohužel vlastnost nějakýho válečku a promazat to nejde (zřejmě to co tady už popisujete). Když zastavím v garáži po delší jízdě a hlavně teď v létě, tak ten vrzající zvuk při pomalým pohybu pedálem je fakt otravnej až děsivej [emoji51][emoji846] ale po vychladnutí to zmizí, jak zvuk tak projev na pedálu. Na krátkých trasách do 10km, kdy se motor moc neohřeje, to nedělá. Auto je po záruce, takže to asi zatím nebudu řešit, ale kdyby byl nějaký nápad jak se toho rozumnou cestou zbavit, tak budu vděčný za každý poznatek [emoji6]ccced06d64df4d1ba0b9c084aa9745d6.jpg&key=5ae852aca57a2baf5f8c616a5e1f84b5a3cc79b123fe113009a7a617f3464508

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...