Jump to content

náhlá ztráta napětí


Kudli
 Share

Recommended Posts

Ahoj všem.

Včera se mi stala věc, jel sem po dálnici a začaly se mi zpomalovat stěrače (nedávám sem tomu nějakou duležitou váhu ). Sjel sem z dálnice že budu odbočovat na vedlejší a při rozjezdu se mi rozsvítilo Servo, ASR i ABS a řízení šlo jen bez posilovače. Řekl sem si pršelo, možná někam natekla voda. Odstavil sem auto na okraj, vypnul motor a po cca 5 minutách mi už motor nenaskočil. Jen se mi vždy rozsítily kontrolky, které při startu zhasly i s osvětlením interiéru. Po odtahu ke kámošovi sem musel sjed z odtahu a vyzkoušel sem stli to nechytne a chytlo to, ale jakmile sem sjel dolu, rozsvítilo se servo a nešel posilovač...Napojili sme auto na diagnostiku a napsalo nám to 2 věci : Sporadická závada u Serva řízení a červená chyba u Svorkovnice Alternátoru BC či DC. Prozkoušeli sme napětí a altík dával při chodu motoru 11V...Vyndali sme tudíž altík, dali jinej, zánovní a ten dával 10V. Takže budˇje chyba někde jinde nebo to bude blbá náhoda...Auto stojí u kamaráda a čeká na eletrikáře. Nemáte někdo s tímhle jevem zkušenosti či nápad co by s tim mohlo být??? :help:

Jinak auto : fabča 1,9 TDi, najeto 69 tis. km, MR07, kombi, servisováno...

Edited by Kudli
Link to comment
Share on other sites

Kabely to snad nebyly ale jistej si člověk být nemůže. 11V to bylo na volnoběh, u auta u něhož sme to moje startovali přes kabely měl na volnoběh 14V (bylo to SDi). Abych řekl pravdu, na to servo sme moc nekoukali ale ohnutej kabel sme nenašli. Pojistky na baterce i u volantu sme kontrolovali a nic. Psal mi ten kamarád že tam dnes měli plno a že to odveze zítra...Tak snad budem moudřejší. Hlavně doufám že to bude jen třeba dioda u altíku či uhlík...Toho svazku kabelů se ale taky bojim :(.

Link to comment
Share on other sites

nejsem zrovna profík, ale už jsem to tady někde jednou psal, měl jsem stejný problém, byl uvolněný drát někde ze spoda auta od alternátoru, při zapnutí klíčku nesvítí dobíjení....když si toho člověk nevšimne včas, udělá to co tobě. mám taky 1.9 tdi, prej je to u této motorizace díky větším otřesům klasika. měl jsem to už 2x cca po půl roce

Link to comment
Share on other sites

Potvrdzujem že je to častý jav... Aj mne sa rozsypal tento kábel, ktorý slúži na budenie alternátora... Za jeden mesiac som nabíjal 3 krát akumulátor... Po oprave káblu som mohol kúpiť rovno nový akumulátor lebo ten starý bol z tých vyšťavení úplne ko. Skús pohľadať, riešilo sa to tu už. A myslím že tvoj problém bude najskôr spočívať v tom. :)

Link to comment
Share on other sites

Tak už mám autí doma. Prakticky máte všichni pravdu :), byl to vyklepanej kablík u altíka plus ještě nejaký 4 kabely co k nemu vedly byly nějak požkozený. Oprava vyšla na 1500,- takže supr práce. Navíc si těd všímám že mi daleko víc svítí palubka a koenčně se mi u otáčkoměru při zapnutí zapalování rozsvítí baterka která po nastartování zhasne. Každopádně díky moc za rady Pánové :gunners3: .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...