Přejít na obsah

diagnostika 4x4


Gus

Doporučené příspěvky

Zdravim,přivezl jsem OI 4x4 Tdi PD 74kw,r 01 po napíchnutí na vag vše v cajku až na říd.jednotku haldexu,dlouho načítá a pak mi to napíše příliš mnoho přenesených dat.myslíte že v pr.... říd.jednotka ?.jestli funguje připojení zadku jsem ještě nezkoušel,zítra jí vemu na louku a uvidim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak test dopad na jedničku :D hrabe jako blázen,zkusil jsem jí i na zasetým mokrým poli a je to nezkutečný co to ujede :worthy:w00t1: už se nemůžu dočkat sněhu.jinak mi šlo o to ,že se z průměrnou spotřebou nedostanu pod sedum litrů při normální jízdě tak sem si myslel,že je haldex seplej furt.Tento týden mi při přišel hex cabel a tim už sem ho napích v poho a haldex bez závad.měl jsem to na zdviži a normal.funguje.Jinak se chci ještě zeptat jestli se dá někde sehnat ten spešl klíč na povolení filtru v haldexu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ESP na své 4x4 máš? Je to pravda, že jízda s 4x4 na sněhu je bomba, dneska nám tady napadl sníh a tak jsem to jel prozkoušet na jedno velký parkoviště kvůli tomu, že jsem si ESP dodělával u FrantiškaM. No a můžu říct, že jak 4x4 náhon, tak ESP je bomba. Je to super na zimu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Hoši taky se připojuju k včerejším jezdcům. U TESCA je pěkně velký nevymetený parkoviště, takže cca. kolem 23.00 jsem tam řádil.

Je fajn si vyzkoušet ESP off i on.

Musím říct, že ESP toho dost ošetří a uhlídá.

No a při vypnutém to nemělo chybu lol

Jen příště někoho musím pořešit s kamerou...

Editováno: , autor: Dodo-Kolín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja na svojej 4X4 ESP nemam, takze neviem ocenit jeho vyhody-nevyhody... Viem na co je ESP v aute / :wacko: aspom si myslim :blink: / u predneho nahonu, tak mi nieje jasne naco je ESP v 4X4???? Vsak o to snat ide, ze ked zacne predok preklzavat, tak sa zopne zadok a ono to vystreli... Tak naco to ESP v kombinacii 4X4??? Vsak to je parada, ked na snehu pri vyjazde z vedlajsiej na hlavnu tomu dupnem a ono to „JEDE“ a ostatni hrabu na mieste... No a ta sranda na zamrznutom neodhrnutom buzerplace ... Aj ja som dal zabrat haldexu na 100% a teraz po snehu ani stopy.. Takze cakam na dalsiu snehovu nadielku...

:specool: 4X4 POZITIV :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

toj e vlastně pravda, stejně když ESP vypnu vypínačem tak nefunguje ale Haldex jede taže to pujde i bez ESP když se dá s ABS pryč

No Radku, ja sa teda v autach moc nevyznam, ale o Haldexe som co to nastudoval ked mi 4X4 blblo a ak som to spravne pochopil, tak Haldex suvisi aj s ABS... Takze do toho by som moc nesprtal... Tuto adresu:

http://www.billswebspace.com/HALDEX.pdf

som uz daval v sekcii MANUALY tak sa kukni na 9tu stranku a uvydis tam schemu Haldexu aj riadiacu jednotku ABS ako z tym suvisi..

Takze bez ESP 4X4 ide ale bez ABS asi nie, lebo riadiaca jednotka Haldexu dostava informacie aj z ABS....

No ale ked sa rozhodnes vyhodit aj ABS tak sa ozvi co to spravilo... :feve:

4X4 forever :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja na svojej 4X4 ESP nemam, takze neviem ocenit jeho vyhody-nevyhody... Viem na co je ESP v aute / :wacko: aspom si myslim :blink: / u predneho nahonu, tak mi nieje jasne naco je ESP v 4X4???? Vsak o to snat ide, ze ked zacne predok preklzavat, tak sa zopne zadok a ono to vystreli... Tak naco to ESP v kombinacii 4X4??? Vsak to je parada, ked na snehu pri vyjazde z vedlajsiej na hlavnu tomu dupnem a ono to „JEDE“ a ostatni hrabu na mieste... No a ta sranda na zamrznutom neodhrnutom buzerplace ... Aj ja som dal zabrat haldexu na 100% a teraz po snehu ani stopy.. Takze cakam na dalsiu snehovu nadielku...

:specool: 4X4 POZITIV :palec2:

ESP je stabilizace podvozku,priklad:jedu do zatacky 150 a auto pozna zacinajici smyk tak samo zacne omezovat vykon a pribrzdovat urcite kola aby auto bez problemu zvladlo danou situaci

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak říká fox !!!! představ si, že jedeš do pravotočivé zatáčky docela rychle - auto pozná smyk (tŕeba jedeš troškui rychleji) připojí ti zadek a ten tě "vytlačí" do protisměru kde zrovna jede třeba Tatra s pískem B) - GAME OVER !!!! Zatímco kdyby jsi měl ESP, tak toto se nestane, ESP rozdělí výkon na jednotlivá kola, něco si přibrzdí apod... a je NO PROBLEMO...takže ESP super věc, na blbnutí ho vypneš a je to...prostě se 4x4 bez ESP opatrně ;) ... mám pocit, že COSBY tu někdě uváděl příklad z dálnice, kdy ve 150 ho 4x4 bez ESP pěkně na dálnici roztočila...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jasne já neříkám superní věc ESP ale já to auto mám na rally a na závody jinak bych to tam nechal ale fakt vždy něco vypínat na to se zapomíná nebo šlo by ten spínač dát jako vypínač že bych to už při nastartování měl vyplé díky tomu vypínači že by byl v poloze třeba dolu pořád a to by bylo vypnuté??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...